Vēl viena neliela rakstu sērija, kuru radusies vēlme papildināt un atjaunot. Mazliet Harija Potera – pasaulslavenās grāmatu un pēcāk filmu sērijas fakti gan no filmām, gan grāmatām, gan tādi, ko pēcāk atklājusi autore Džoanna Ketlīna Roulinga.
13 Harija Potera fakti, kurus iespējams nezināji2
Milzu mielastā, kurš bija redzams sāgas 4. filmā “Harijs Poters un Uguns biķeris,” liela daļa patiešām bija reāli ēdieni nevis ar datoru radīti, lai palielinātu reālistiskuma izjūtas.
Filmas producenti ieņēma lomas kā Cūkkārpas kustīgie portreti.
Ir bijuši divi Hariji Poteri. Pirms Harija Potera, kuru visi zina kā puisēnu, kurš izdzīvoja, šadu pašu vārdu un uzvārdu nēsāja arī viņa vecvectēvs.
Ilgu laiku Dž. K. Roulinga velējās noslēgt pēdējo Potera grāmatu ar vārdu “rēta,” tomēr beigās viņa izlema to nobeigt ar vārdiem Viss bija labi (All was well).
Perons ar numuru 7 ½ Kingskrosas stacijā ir atiešanas punkts tālo maršrutu ceļojumu vilcienam, kurš pietur pilnīgi visos Eiropas ciemos, kuros dzīvo tikai burvji.
Roulinga Hermiones Greindžeres tēlu veidoja pēc savas līdzības. Viņa pat izlēma, ka Hermiones aizstāvis būs viņas mīļākais dzīvnieks – ūdrs.
2007. gadā franču pusaudzi arestēja par to, ka viņš publicēja savu “Nāves dāvestu” tulkojuma versiju internetā, pirms tika publicēts oriģināls.
Atprātotāji tika radīti, filmējot lelles zem ūdens un pēc tam animējot tās, lai radītu to baiso peldēšanai līdzīgo kustību.
Blēžkājis (Hermiones kaķis) ir daļēji Knīzls (Kneazle) – maģiska būtne, kas spēj uztvert aizdomīgas personas. Tas izskaidro kāpēc Blēžkājis saprata, ka Rona žurka, patiesībā nav žurka.
Tiek runāts, ka Glāzgovas Universitāte ir vieta, kas radīja iedvesmu Cūkkārpas radīšanai.