Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
14
2013

Ansītim un Grietiņai nebija nekādas radniecīgas saistības, viņi bija parasti tīņi, kas iepazinās kādā komunālā dzīvokļa ballītē. Kautrīgajai un ne tik attapīgajai Grietiņai uzreiz acīs iekriti bravūrīgais Ansis, kas ap sevi piesaistīja cilvēkus ar savu jautro dabu. Grietiņa pamanīja, ka Ansis noteikt mācas klasē ar humanitāro novirzienu, jo savā leksikā izmanto tādus svešvārdus kā: bļeģ, okey, pizģec, nahuj. “Viņš gan ir gudrs”, nodomāja Grietiņa dzerot dīvāna lēto šampanieti. Kad ballīte jau sasniedza kulmināciju, Ansis pamanīja blondo Grietiņu, kas joprojām sēdēja dīvānā, bet viņas smalko, kautrīgi nevainīgo sejas izteiksmi pārņēma pāļa smaids līdz ausīm un skaļas žagas. “Kas tā par šmaru tur sēž?”, Ansis apjautājās draugam, kas rīko ballīti. “Nepazīstu. Baiba atvilka viņu līdz, it kā mācas klasi zemāk nekā mēs.” “Rukšķ, bet man patīk. Būs jāiedod savu čiekuru viņai aiz vaiga”, nosmīnēja Ansis. “Bet vispirms ejam uzvilkt uz balkona spaisu.”

Ienācis atpakaļ iztabā, Ansis uzreiz piesēda blakus Grietiņai. “Sveika skaistulī!!”, Ansis sacīja un aplika viņai roku ap plecu. “Sveiks gudrais pui…si”, žaga pārtrauca Grietiņas teikto, bet līdz ar žegu kopā nāca vēmekļi, kas tika uz Anša krekla. Grietiņa piecēlās kājās un ar pilnu muti aizskrēja uz tualeti. Pēc kārtējā spaisa uzpīpēšanas Ansis devās uz tualeti nolikt kluci. Turoties pie sienām viņam beidzot tas izdevās. Novilcis bikses un jau sācis dirst, viņš pēkšņi pamanīja, ka Grietiņa ir atlūzusi tualetē uz grīdas. “Dusi saldi mana mazā minka”, viņš sakot noglaudīja viņai matus.

Pāris dienas pēc ballītes, Ansis uzmeklēja Grietiņu sociālajos tīklos. Abi sāka sarakstīties un Grietiņa jau sāka lēnām Ansī ieķerties. “Varbūt nevēlies satikties kādreiz?” “Nu varētu gan”, Grietiņa atbildēja. “Es varētu pie tevis kādu dienu piekāpt un tad mēs pabučotos un kas zin, tu varētu pēc tam vēl manu čiekuru aiz vaiga paņemt”, Ansis smaidot uzrakstīja. “Čiekuru?” “Jā, čiekuru. To vajag kā džina lampu paberzēt un tas kā pinokio deguns paliks lielāks vai ari ielikt siltā miklā vietā un tas kā sūklis uzsūcot mitrumu paliks lielāks, tava izvēle.” “Izklausās maģiski, man itkā čiekuri negaršo, bet var jau mēģināt”, Grietiņa sajūsmā atbildēja. “Bet pie manis nevarēs, man ome visu laiku mājās. “ “Nu tad atradīsim kādu citu vietiņu, ok?” “Ok”!!

Nākamajā dienā Ansis un Grietiņa satikās. “Uz kurieni tad iesim?”, Grietiņa ziņkārīgi ievaicajās. “Uz mežu, tur neviens mūs netraucēs.” Abi iegāja mežā. Gāja ar vien dziļāk un dziļāk, Grietiņa sāka uztraukties, ka apmaldīsies. “Ansi, varbūt neejam tālāk, vēl apmaldīsimies”? “Nomierinies, es sākumskolā gāju orientēšanās pulciņā, Tāpēc nevaram apmaldīties. Mežā vienmēr jāskatās pēc dzērāju atstātajām pudelēm, sekosim pa izbārtīto pudeļu taciņu un ātri vien būsim mājās”, Ansis nomierināja Grietiņu. “Kaut es būtu tik gudra”, Grietiņa nodomāja. Atraduši kādu placi, kur pēc paskata dzērāji ir tusējuši, Ansis skaļi ieaucās, “’Šī ir īstā vieta”!! Ansis izvelk čiekuru un saka: “Nu ķeries vien klāt, no melošanas tas nepaliks lielāks.”

Pēc draiskošanās abi devas mājup. “Aziešu mājās un pateikšu, lai mamma pagatavo čiekuru zupu, tik garšīgs bija tas pildījums”, Grietiņa saviļņoti iesaucās. Abi gāja stundu, divas, bet no meža ārā vēl netika. Grietiņa atkal sāka uztraukties, sāka raudāt. “Mēs esam apmaldījušies, es zināju, ka tā būs, nevienu izbārstīto pudeli tumsā neredzu”. Notupusies viņa nepārstāja raudāt. Ansis nezinadams ko darīt izvilka no kabatas spaisu. “Apskaties, kas man te, zāles pret uztraukumu, kas kā redbull paceļ spārnos”, Grietiņa pārstāja raudāt un piecēlās, lai redzētu tuvāk, kas tas ir. “Nu nezinu, man liekas, ka tas nav atļauts”. “Kā tad nav, tas ir legāli, visi to uzpīpē, kad ir uztraukušies, tas ir tāpat kā nopirkt veikalā pienu un dzert. Uzticies man, pēc šī tu būsi tik pat skaista un atraktīva kā meitenes no grupas “Spice Girls”. Ne velti viņām tāds nosaukums, jo viņas ari to lieto. Uztīt?” “Nu labi, uztin”. Abi pīpeja vienu pēc otra, līdz Grietiņa atkrita pret koka stubru. Viņa skatījās debesīs un sacīja: “Nebiju domajusi, ka debesis ir tik krāsainas, es jūtos kā pasakā.” Ansis uzrāva viņu augšā un abi smejoties, lēkajot un krītot devās tālāk.

Viņi nonāca līdz kādai personīgajai mājai, kas bija pie ceļa malas. “Skaties Ansi, piparkūku mājiņa, ejam ēst”!! Abi pieskrēja pie baltā žoga, noplēsa pa dēlim un laizīja to kā saldējumu. “Gards tas čupa čups”!! “Gards gan”, Ansis piebilda. “Jāpaņem vēl saldumi uz mājām priekš ģimenes”, Grietiņa iesaucās un skrēja pie mājas. Abi lauza ko vien varēja nolauzt. Mājas īpašniece to redzēdama izsauca pašvaldības policiju un paņēmusi slotu devās patriekt abus huligānus. “’Škic prom no manas mājas jūs nolāpītie pagāni”, vecenīte kliegdama ar slotu metās virsū. “Skaties Ansi, ragana. Bēgam ”. Abi smejot skrēja apkārt mājai un večiņa viņiem pakaļ. Izmantojuši izdevību Ansis un Grietiņa ieskrēja vecenītes mājā. Nonākuši virtuvē, abi redzēja, ka krāsns ir atvērta. “Viņa noteikt grib mūs tur izcept”, Ansis iekliedzās. Abi noslēpās. Vecenīte kliegdama ieskrēja mājās: “Jūs nolāpītie demolētāji, pazūdat no manas mājas”! Iegājusi virtuvē, viņa lūkojās apkārt, kad pēkšņī pieskrēja Ansis no mugurpuses un ar veiklu spērienu pa pēcpusi pagrūda večiņu pret krāsni. Vecenīte atsitās pret izceptajiem pīradziņiem. Ansis mēģināja aizvērt krāsni, bet tā bija pa mazu. “Tūlīt būs, es aizvēršu”, Ansis kliedza skaļā balsī. Pēkšņi Ansis saņēma sitienu ar steku pa galvu un atslēdzās. Bija ieradusies pašvaldības policija. Grietiņa uzreiz metās pie steka un ar rokām raujot mēģināja to iebāzt mutē. “Jaunkundz nomierinieties”! “Pats nomierinies un laid vaļā, es gribu šo lielo melno čiekuru paņemt aiz vaiga”!!!


 Autors: MobyDick Ansīts un Grietiņa: Spaisa laikmets
1.  
14
2013
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [37]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ČOPERS avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  ČOPERS 03.04.14 00:53
113
0

Es ceru, ka šo rakstot tu pīpēji īsto ''zālīti'' nevis to ķīmisko mēslu  

Reutāns avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Teamwork
  Reutāns 03.04.14 01:10
67
4

Šo vajadzētu nākotnē ielikt latviešu daiļliteratūrā. Tik labi aprakstītu stāstu par tādu tēmu sen nav nācies lasīt. Tā turpināt! 

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 03.04.14 01:27
54
1

Un es vēl padomāju, ka esi zaudējis asumu..

Ar atgriešanos

JWJ1 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa O!Zorro
  JWJ1 03.04.14 07:14
53
2
Still a better love story than Twilight.
karamele1132 avatars
Medaļa BetmensMedaļa Spoki flameMedaļa Veiksmes lāde
  karamele1132 03.04.14 12:47
18
0

Bija vērts veltīt laiku lasīšanai. 

Kolch avatars
Medaļa Izejas olaMedaļa StringiMedaļa Darts Veiders
  Kolch 03.04.14 02:21
16
1

Reāli labs.

Berlinuit avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Twittera čoms
  Berlinuit 03.04.14 01:12
15
2

Neskatoties uz sīkām gramatikas kļūdām - ģēnijs esi :D 

Lūk šo būtu teātrī jārāda!

kapostgalvis avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa FrenkijsMedaļa Sertificēts spoks
  kapostgalvis 03.04.14 23:45
14
1

atbildot uz Eduards102 komentāru " Pilnigi piekritu, lai pieraditu kadi auni ir ... " Ko tu te ārdies un moralizē,nepatīk nelasi,jeb tev kāds pie deniņiem pielicis automātu un spiež lasīt?Un Auns esi tu pats ,ja nejēdz melno humoru un tēlo te baigi balto un pūkaino,Māte Terēza ibio...

kucens avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  kucens 03.04.14 07:48
11
1

Bija ieradusies pašvaldības policija. Grietiņa uzreiz metās pie steka un ar rokām raujot mēģināja to iebāzt mutē. “Jaunkundz nomierinieties”! “Pats nomierinies un laid vaļā, es gribu šo lielo melno čiekuru paņemt aiz vaiga”!!!  

 

jur4ix213 avatars
Medaļa Spoks
  jur4ix213 03.04.14 05:38
10
1
kurs katrs ko tadu neizdomatu:)
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.04.14 11:44
24
15

atbildot uz JurčiksJurčiks komentāru " Tas jau bez viņa notiek pilnā sparā. Izlien n... "

Pilnigi piekritu, lai pieraditu kadi auni ir starp mums(un atceraties to, ka vini pasi neko nelieto), iekopesu paris vinu komentarus :

-Šo vajadzētu nākotnē ielikt latviešu daiļliteratūrā. Tik labi aprakstītu stāstu par tādu tēmu sen nav nācies lasīt. Tā turpināt!

Wtf, Latviesu daililiteratura? Tatad tu velies lai musu jaunatne ir samaitat? Tu vispar apjedz ko runa? 

Neskatoties uz sīkām gramatikas kļūdām - ģēnijs esi :D , Lūk šo būtu teātrī jārāda!

Kads sakars ar geniju? Lasot so rakstu, diemzel, man pasam bij sajuta, kad raksta autors pats ir sapipejies legalas narkotikas. Un saubos vai kadreiz, kads vecaks laistu savus bernus uz tik traumejosu teatri.

Kur tev rodas iedvesma šitam labajam murgam?!

Ka vispar var but labs murgs? 

Un galvenais tas, kad parejie rec lidzi, bet ja jus nezinajat, tad saja portala sez ari berni. Un izlasot so stastu, tagad pastav liela iespeja, kad daudzi zeni (11,12,13 gadu vecuma) varetu padomat, kad visas meitenes zem spaisa, gribes dzimumattiecibas. Un pie ka tas novedis? Un es varu saderet, kad pec visas sitas SPOKI PRET SPAISU kampanas, Latvija saradisies vel vairak spaiseru un legalas naves upuru un taja skaita tagad bus vel vairak mazu bernu, del si murga, kuru noteikti jau ir paspejusi izlasit 100 jauniesu.

Un es jau nesaku neko sliktu par spoki.lv , bet padomajiet pasi, nepieka laba tas nevedis, ja pasi nerikosamies pret tam bodem. Cik daudz mums politiki ir solijusi, bet ta ari mes nessam sagaidijusi? Jus domajiet viniem intrese musu veseliba? Tagad pat maizi apsmidzina ar kimijam.!  Mums pasiem ir jarikojas, jo likusargi un politiki rikojas tikai uz britinu. CIk reizes spaiss ir bijis nelegals tad atkal legals? Es vispar nesaprotu sito.!! MUMS JAJIET PASIEM SIST ARA TAS BODES - KURI IR AR MANI, RAKSTIET MAN VESTULES, MUMS JATIEK GALA AR SO SERGU.

DuraCell20 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Nostradams
  DuraCell20 03.04.14 09:20
10
1

Pasakas reālā versija 

nu ko - tagad vismaz man kaut cik ir skaidrs ko domā tie kas pīpē to draņķi  

JekabsJencs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa April, April!
  JekabsJencs 03.04.14 06:27
8
0

Tik labs ,nevaru beigt smieties...

Reutāns avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Teamwork
  Reutāns 03.04.14 14:59
6
0

atbildot uz Eduards102 komentāru " Pilnigi piekritu, lai pieraditu kadi auni ir ... " Es par savu bazaru atbildu atšķirībā no daža laba un turpinot tēmu, paskaties apkārt, jaunatne ir samaitātāka nekā mēs abi kopā ņemti pievienojot vēl dažus *irsējus no spokiem!  Ieiet konservatīvā rāmī izliekoties, ka slikatais neeksistē un, ja tas tomēr mācas virsū, tad atbildēt tam ar agresiju. Nu ja tev tā ir ērtāk, neko vairs neteikšu, bet tomēr nezinot tavu atbildi, turpināšu, sakot, ka tur viss ir daudz apslēptāk un, lai ar to tiktu galā, jāsaprot, kur ir paša sakne, jāpārcērt un problēma atrisināta, citādi tu aicini apcirpt nezāli, kas pēc tam izplešas un aug vēl vairāk. Bez tam, apraksts ir aprakstīt tā, lai mazi bērni neuzķertu to zemtekstu un, pat ja viņi to uztvēra, nu tur tomēr tika aprakstīta lietu kārtība kāda tā ir pie spaiseriem un tamlīdzīgām vazaķu vietām un bez tam aprakstīts diezgan kvalitatīvi un ar nelielu humora piedevu. Galu galā, izlasot šo stāstiņu, tas mani nebūt neaicināja pīpēt pļušku, bet gan drīzāk atturēja.

Prominent avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Veiklie pirkstiņiMedaļa Sieviete - dieviete
  Prominent 03.04.14 09:21
6
1

Tik labi! Atbilstoši pēdējā laika aktualitātēm.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.04.14 01:34
4
0

Sākums patika vairāk nekā otrā puse, bet vispār super! :)

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 03.04.14 20:51
4
0

vnk skaisti.

kad man būs bērni,tad lasīšu šo viņiem pirms gulētiešanas.++

Fiksai21 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Trumpe
  Fiksai21 03.04.14 08:55
3
0
Kādam te ir baigā izdoma!!
maarts avatars
Medaļa FledermausisMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 04.04.14 10:25
2
0
Un atkal episks raksts no lieliskā MobyDick! Sen nekas nebija lasīts, jau biju piemirsis par šitik labu autoru. Žēl, ka jaunie spoki nesaprot un metās no****t autoru. :|
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.04.14 08:12
3
2
Pēdējā frāze.:DD