Esmu pārliecināts, ka būtu ļoti interesanti vērot kā divas zvaigznes sadurās- no droša attāluma, protam. Vari iedomāties, kā notiek titāniskās cīņas starp zvaigžņu gravitācijas spēkiem.
Saskaņā ar jauno pētijumu, ja sadurās divas gāzes mākoņu zvaigznes rodās sprādziens, kas spēj iznīcināt blakus esošās zvaigznes. Taču parasti kad notiek šāds sprādziens tiek iznīcināti 20% no sarkanajām milžu zvaigznēm (Sarkanā milžu zvaigzne - zvaigznes beigu stadija.)
Ieteikšana draugiem nozīmē 10 cepumus Tev!
Iesakot twitterī un saņem 10cepumus!
kas notiek, ja zvaignes sadurās?7
Bet kad sadurās divas zvaigznes rodās vairākas citas zvaigznes. Diemžēl, tikai dažas zvaigznes, kas nesen ir radušās no zvaigžņu sadursmes ir zināmas un izpētītas, tāpēc ir ļoti grūti pētīt saikni starp zvaigžņu sadursmēm.
Zinātnieki Čīlē lai vērotu zvaigžņu sadursmes izmanto ULTRACAM ātrdarbības kameru, kas atrodās uz teleskopa. Šī kamera spēj veikt līdz pat 500 attēliem sekundē.
Zinātnieku novērojumi liecina, ka uzsprāgstot sarkanajai milžu zvaigznei veidojās mazas pulsējošas zvaigznes.
Astrofiziķis stāsta "Mums ir izdevies uzzināt daudz ko jaunu par šīm zvaigznēm, piemēram, cik daudz šīs zvaigznes sver, jo tās atrodās binārajā sistēmā.''
Šie pētijumi palīdz zinātniekiem un astrofiziķiem uzzināt, kā šīs zvaigznes rodās un kas notiks ar šīm zvaigznēm pēc vairākiem gadiem.
Pašlaik zinātnieki pēta, kas palīdz izdzīvot zvaigznei kad sadurās divas zvaigznes.
Zvaigznes mūžš var ilgt miljoniem un pat miljardiem gadu. Zvaigznes veidojas no starpzvaigžņu gāzes vai putekļu mākoņiem, kas ar laiku saspiežas. Putekļu mākoņiem saspiežoties, sāk izdalīties siltums, kas paaugstina mākoņu temperatūru līdz sākas kodolreakcija. Kad uz zvaigznes vai arī zvaigznē ūdeņražu krājumi ir izsīkuši, zvaigzne atdziest un izplešas ārējais apvalks un zvaigzne kļūst par sarkano milzi.
Agrāk zinātnieki uzskatijam, ka zvaigznes sadurās ļoti reti. Bet pēdējos gados astrofiziķi un astronauti ir sapratuši, ka zvaigžņu sadursmes nav nekas neparasts. Zinātnieki uzskata, ka vairāku simtu zvaigžņu visumā saduras katru stundu. Pirmā zvaigžņu sadursme ko zinātniekiem izdevās izpētīt notika 1950. gadā. Toreiz sadūrās divas pavisam nelielas zvaigznes.
Pašlaik zinātnieki cenšās izpētīt zvaigžņu sadursmi, kas notika 2012. gadā 14. aprilī.