Bik uzrakstīsu par ieročiem...ai kā man tie patīk tikai žēl ka latvijai nav savs ierocis pat igauņiem ir
Daži ņemti no vikipēdijas,daži tulkoti ar googles tulkotāju un daži paša tulkoti.
HK 21e - Vācijas kompānijas Heckler & Koch galveno uzdevumu ložmetēja HK 21 uzlabots modelis. Šis modelis tika izlaists eksportam („e” nozīmē „export”). Kompānija pašlaik ražo HK 21e kopa ar HK 23e, kas ir ļoti līdzīgs HK 21e Tas ietilpst vairāku valstu policijas bruņojumā, savulaik to izmantoja arī ASV specvienība Delta Force
Tips: Vieglais ložmetējs
Ražotājvalsts: Vācija
Gads: 1982
Kalibrs: 7,62 mm
Masa (ar tukšām magazīnām, uz divkāja): 9,3 kg
Stobra garums: 55 cm
Kopējais garums: 114 cm
Platums: 13,3 cm
Augstums: 20,98 cm
Munīcija: 7,62 x 51 mm NATO (.308 Win)
Padeve: 20, 30 ložu magazīnas, 80 ložu diskveida magazīna, 50, 100 ložu patronlente
Uguns temps: 800 šāviņi/min
HK 21 tika izstrādāts piecdesmito gadu beigās, bet to izlaida 1961. gadā. Vēlāk, 1971. gadā tika izlaisti uzlabotie modeļi HK 21A1 un HK 23A1. 80 gadu sākumā ražošana pārorientējās uz HK 21e un HK 23e.
Šī ložmetēja maunīcijas padeve notiek ar sadalītu posmu patronlenti. Ar speciālu adapteru ierocī var izmantot arī HK G3 magazīnas. Tam ir viena no vienkāršākajām stobra caurules nomaiņām, kas jebkad izstrādātas. Ložmetēju var lietot no divkāja, trijkāja, kā arī vienkārši atbalstot pret plecu. Mēlīšu mehānisms var tikt uzstādīts šaušanai vienas lodes, kontrolētu 3 ložu un pilnīgi automātiskā režīmā. HK 21e ložu šaušanas attālums ir 1200 m, šis attālums var mainīties atkarībā no šāviņa novirzes vēja ietekmē. HK 21e izmanto bruņotie spēki Meksikā, Portugālē, Taizemē, Peru, Somijā, Ekvadorā un citās valstīs. Tas tiek izmantots arī Zemessardzes kājnieku brigāžu un Zemessardzes studentu bataljona apmācībām Latvijā.
Mūsu mīļais kādam nemīļais AK-47 jeb Kalašņikova 7,62 mm automāts (7,62-мм автомат Калашникова) ir triecienšautene, kuru 1947. gadā izveidoja Mihails Kalašņikovs. АК ar tā modifikācijām ir pati izplatītākā triecienšautene pasaulē. Ieroča popularitāte balstīta uz tā funkcionālajām īpašībām: vienkārši lietojams, spēja darboties sliktos apstākļos, neliels kļūmju biežums. AK trūkumi — diezgan neprecīzs automātiskās uguns režīmā, mazāk drošs lietotājam, mazāks šaušanas attālums, salīdzinot ar līdzīga kalibra ieročiem — bieži netiek ievēroti vai ir mazāk svarīgi nekā priekšrocības no ieroča vienkāršības.
AKS-74U (krievu: 5,45-мм автомат Калашникова укороченный; АКС74У; GRAU indekss 6П26) ir triecienšautenes АКS-74 saīsināta modifikācija. Tā tika izstrādāta PSRS 1970. gadu beigās bruņumašīnu, aviotehnikas, lielgabalu apkalpju un desanta apkalpju apbruņošanai, kur svarīgs bija ieroča izmērs un kompaktums.
Pirmo reizi ar AKS-74U tika apbruņoti Padomju Savienības Armijas desantnieki 1982. gadā. Plašu izplatību ieguva arī iekšlietu struktūrās un apsardzes uzņēmumos. Krievijas Iekšlietu ministrija pašlaik nomaina AKS-74U uz AK-105. AKS-74U izgatavo Tulas ieroču rūpnīca ar nosaukumu AKSU-74. Teroristu organizācijas "Al-Qaeda" līderis Osama bin Ladens video pārraidēs ir redzams ar AKS-74U.
Nosaukums "AKS-74U" atšifrējams kā "1974. gada Kalašņikova automāts", "S" — со складным прикладом ("ar saliekamu laidi"), "U" — укороченный ("saīsinātais").
Steyr AUG Austrijas armijas bruņojumam paredzētas jaunas triecienšautenes izstrāde tika sākta 1960-to gadu beigās ar mērķi nomainīt bruņojumā esošās 7,62-mm triecienšautenes "Stg58" (pēc licences ražots beļģu triecienšautenes "FN FAL" variants). Triecienšauteni izstrādājis firmas “Steyr” konstruktoru kolektīvs Horsta Vespa, Karla Vāgnera un Karla Mozera vadībā ciešā sadarbībā ar Austrijas armiju. Triecienšautene pieņemta Austrijas armijas bruņojumā 1978. gadā ar indeksu "Schturmgewehr77" jeb saīsināti "Stgw77". Šī triecienšautene atrodas arī Austrālijas, Jaunzēlandes, Īrijas, Omānas, Malaizijas, Saūda Arābijas un vēl vairāku valstu bruņoto spēku bruņojumā. Bez tam, šo triecienšauteni plaši izmanto arī dažādi policijas spēki un paramilitārie formējumi, tā sastāv ASV Krasta Apsardzes bruņojumā.
Triecienšautene “AUG” (Armee Universale Gewehr — universālais armijas ierocis) var tikt izmantota kā desanta triecienšautene ar stobra garumu 350 mm, kā automātiskā karabīne ar stobra garumu 407 mm, kā standarta triecienšautene 508 mm garu stobru un kā rokas ložmetējs ar 621 mm garu smago stobru, kura priekšējā daļā piestiprinātas saliekamas atbalsta kājiņas.
Visi ieroča tipi aprīkoti ar 1,5-kārtīgu optisko tēmekli, kas iemontēts ieroča pārnēsāšanas rokturī. Bez tam, var tikt uzstādīts kronšteins citu optisko vai nakts tēmekļu nostiprināšanai.
Triecienšautene izgatavota pēc “bull pup” shēmas un tai ir mūsdienīgs dizains. Izstrādātāju mērķis bija radīt vieglu un ērti lietojamu ieroci, kuru varētu lietot kaujas mašīnās un kura lielākā daļa detaļu būtu universālas. Šaušanai, atbalstot laidi pret kreiso plecu, nepieciešams pārlikt izsviedēju un pagriezt izšauto patrončaulu izsviešanas loga vāku. Šī operācija var tikt veikta lauka apstākļos, tādējādi pavisam vienkārši pārveidojot ieroci, lai ar to būtu ērti rīkoties arī kreiļiem. Konstruktīvi triecienšautene sastāv no sešiem komponentiem: stobra, stobra kārbas, triecienmehānisma, aizslēga, patronkārbas un laides.
Triecienšautenes automātika darbojas pēc pulvera gāzu novades no stobra kanāla principa. Tās īpatnība ir gāzu cilindra novietojums stobra kārbas labajā pusē. Gāzu regulatoram ir divi stāvokļi — šaušanai normālos un apgrūtinātos apstākļos. Šaušanas triecienmehānisms nodrošina šaušanu atsevišķiem šāvieniem un nepārtrauktām kārtām. Šaušana atsevišķiem šāvieniem tiek veikta nospiežot šaušanas mēlīti līdz pirmreizējai sprūda nostrādāšanai. Nospiežot mēlīti līdz galam šaušana tiek veikta nepārtrauktām kārtām. Paredzēta cita tipa triecienmehānisma uzstādīšana. Piemēram, policijas vajadzībām tiek ražoti modeļi, no kuriem šaušana iespējama tikai pusautomātiskā režīmā. Bez tam, iespējama mehānisma uzstādīšana, kurš ierobežo automātisko šaušanu fiksētām kārtām pa 3 šāvieniem.
Triecienšautenes konstrukcijā plaši izmantoti vieglmetālu sakausējumi un kompozītmateriāli. Tā, stobra kārba izgatavota no alumīnija ar zemspiediena atliešanas metodi, gailis, patronkārba un dažas citas detaļas izgatavotas no plastmasas. Patronkārbas korpuss var tikt izgatavots no caurspīdīgas plastmasas, kas ļauj vizuāli kontrolēt atlikušās munīcijas daudzumu.
Stobrs tiek izgatavots no augstas kvalitātes tērauda ar aukstās kalšanas metodi un tas tiek hromēts. Uz tā stiprinās ārējā uzmava, kurā atrodas gāzu atvere, kamera un gāzu regulators. Īsajā gāzu kamerā novietots gāzu virzulis un ar to saistīta atgriešanas atspere. Gāzu regulatoram ir divi stāvokļi: normāls un palielināts, pēdējais tiek lietots ieroča mehānismu piesārņojuma gadījumā.
Ieroča stobra galā uzskrūvēts liesmu slāpētājs, kurš vienlaikus kalpo arī kā stobra bremze un kuram ir iekšējā vītne palīgierīces uzstādīšanai šauteņu granātu izšaušanai. Šauteņu granātas tiek izšautas ar signālpatronu palīdzību. Trīs stobra modifikācijas atšķiras tikai ar garumu. Tie visi stobra kārbā stiprinās ar izciļņu palīdzību: astoņi izciļņi stobra aizmugurējā daļā sajūdzas ar noslēdzošo uzmavu stobra kārbā. Šīs uzmavas aizmugurējā daļā novietots aizslēgs.
Pistoles veida uguns vadības rokturis izgatavots ar lielu šaušanas mēlītes aizsargskavu, kura aptver visu roku un ļauj šaut ar cimdiem rokās. Stobra kārbas priekšējā daļā ērtākai ieroča vadāmībai un labākai noturībai šaušanas laikā uzstādīts papildus atlokāms rokturis, kurš šarnīrveidā stiprinās pie gāzu regulatora.
Optiskajam tēmeklim ir siets, kas sevī ietver melnus apļus, ar kuru palīdzību var ātri nomērķēt uz cilvēka figūru līdz 300 m attālumam. Pie tam, mērķi nepieciešams turēt apļa centrā. Tēmeklis nodrošina augstu trāpījumu precizitāti pat sliktas redzamības apstākļos. Kaut arī vizuāli tēmeklis liekas trausls, tas var izturēt stiprus triecienus. Ir tēmēkļa variants ar punktu apļa vidū, kas nodrošina vēl precīzāku notēmēšanu. Šāds modelis atrodas policijas spēku bruņojumā.
Šaušanai tiek lietotas 5,56x45 mm NATO patronas.
Dati par AUG PARA
Calibrs 9x19mm Luger/Parabellum
Svars 3,0 kg tukšs
Garums 610 mm
Magazīnas garums: 325 mm
Magazīnas tilpums 25 lodes1x
Šaušanas ātrums ~700 lodes minūtē
Reklāma
balkan ir granātmetējs
Izsauj ~200 granātas minūtē
Pirms fielding ar AT-4 M-72 Light prettanku ieroču (likums) ir armijas galvenais plecu apkures, cilvēka pārnēsājamie, gaismas prettanku raķešu. The M72 66mm LAW (Light Anti-armor Weapon) was developed in the 1960s. M72 66mm TIESĪBAS (Light Anti-bruņas ieroci) tika izstrādāta 1960. It was a revolutionary idea: a pre-packaged rocket which could be fired and the launcher then thrown away. Tā bija revolucionāra ideja: fasēta raķešu, kas var karsēt un palaišanas tam izmest. Like the RPG-7, the M72 is capable of penetrating a foot of armor, but its effective range is only 170 to 220 meters. Tāpat kā RPG-7, M72 spēj izkļūt cauri pamatnes bruņas, bet tās darbības diapazons ir tikai 170-220 metri. Manufactured by Talley Industries in the US and under license in Norway, it not only became a NATO standard but was copied and produced in Czechoslovakia and Russia (as the RPG-18 and RPG-26). Ražotājs Talley Industries ASV un saskaņā ar licenci Norvēģijā, tas ne tikai kļuva par NATO standarts, bet tika kopēts un ražo Čehoslovākijā un Krievijas (kā RPG-18 un RPG-26). Early versions were frequently inaccurate, corrected by an improved sight and a more powerful rocket motor. Early versijas bieži neprecīzi, labots ar uzlabotu redzi un spēcīgāks raķešu dzinēju
500 tactical ~8 lodes(8max)Kā jau redzat šī ir bise tautā saucamā pumpene.Veidota uz vinchester pamata.
Reklāma
SPAS-12 ir 12. kalibra kaujas bise, ko ražoja Itālijas kompānija Luigi Franchi S.p.A. no 1979. līdz 2000. gadam. Ar šo bisi var šaut gan kloķa darbības režīmā (ieroča pastobri velkot uz sevi, tukšā čaula pamet ieroci un jauna patrona nonāk patrontelpā), gan pusautomātiskā režīmā, šaujot 4 patronas sekundē. SPAS-12 nesasniedza augstu popularitātes līmeni, jo tā bija smaga (4,4 kg) un ar sarežģītām regulēšanas ierīcēm, salīdzinot ar konkurējošām konstrukcijām.
Ar savu iebiedējošo izskatu SPAS-12 bieži izmanto datorspēlēs un piedzīvojumu filmās. SPAS-12 ir aizliets importēt uz ASV tā "sportiska pielietojuma" trūkuma dēļ.
Heckler & Koch MP5 (no vācu: Maschinenpistole 5 — "Mašīnpistoles modelis 5") ir Vācijas 9 mm automātiska, vairāku uguns režīmu mašīnpistole. To ražo Heckler & Koch GmbH (HK) Oberndorfā pie Nekāras.
MP5 izmanto gan NATO dalībvalstis, ieskaitot Latviju, gan citas valstis. Pēc Heckler & Koch licences MP-5 ražo arī citās valstīs. 1990. gados HK konstruēja MP5 pēcteci — mašīnpistoli UMP, un abi pašlaik ir ražošanā