Biškopja profesija nav nekad bijusi vienkārša, bet tagad ir viens tehnoloģiskais risinājums, kas kaut nedaudz padarīs vienkāršāku biškopju dzīvi, proti, FLOW. Šī ir tehnoloģija, kas ļauj ievākt medu no bitēm ērtāk, drošāk un galvenais mazāk traucējot pašu bišu saimi!
Vienkāršākais veids, kā ievākt medu no bitēm!12
Tā tad sākuma par to kā tad mēs pašreiz ievācam medu no bitēm, tātad galvenie medus krājumi atrodas medus telpā(magazīnā) kas atrodas stropa augšējā daļā, bet apakšējo daļu veido peru telpa, kurā tiek audzētas bites un arī, parasti divi no tiem rāmīšiem tiek izmantoti ziemas krājumiem. Bet medus krājumi tiek krāti magazīnā, kura atrodas stropa augšējā daļā, un lai tos vienkāršāk noņemt(paņemt) tie atrodas tādā kā ietvarā.
Pēc tam seko medus iesviešanas process(šūnu atvākošanu pat neskaitīju te) un atkarībā no izmantotas medus sviedes, proti, jā tā vienā piegājiena ver izmest medu no abām rāmīša pusēm, vai arī rāmīši ir jāapgriež tas var prasīt ilgāk laiku, tāpat jāņem vērā, kā tiek darbināta Jūsu izmantotā medus sviede, proti, mehāniski ar rokām, vai elektriski.
Bet tagad, par to ko FLOW veidotāji piedāvā! Viņu risinājums ir vienkāršs, proti, iztecināt medu no medus kārēm pat neatverot stropus, tādā veidā netiek traumētas bites! Jo parasti medus noņemšanas laikā tiek izmantots dūmeklis, slotiņas un citi līdzekļi lai bites nodzīto no rāmīšiem, kurus vēlamies iegūt un tas katrā ziņā neiepriecina bites! Bet viņu piedāvātās metodes izmantošana ļaus paņemt medu, tā, ka bites to pat nepamanīs( viss ticamāk jau, ka pamanīs, bet nesapratis kas noticies).
Tā tad kā šī metode strādā? Tātad visa šī sistēma balstās uz speciāliem rāmīšiem(vai pareizāk medus karu sagatavēm), kura ir būvētas tādā veidā lai no tām būtu vienkārši iztecināt medu, burtiskā nozīmē. Proti, rāmīša augšdaļā ir vieta „kloķim” kuru pagriežot ir iespējams iztecināt medu, bet rāmīša apakšējā daļā ir vieta trubiņām, pa kurām medus aizplūdis uz Jūsu izvēlētajiem traukiem! Protam, stropam jābūt speciāliem nodalījumiem lai mēs varētu piekļūt klāt šiem rāmīšiem tos neizkustinot.
Tā tad, kad Jūs esiet sagatavojies medus ievākšanai(atvēris stropa speciālo nodalījumu, ieliecis kloķi un pievienojis traukus medum) Jūs pagrieziet kloķi, kas atdala divas kārtas rāmīša vidu. Respektīvi, parastajiem rāmīšiem ir sagatave, uz kuras bites uzaudzē atlikušo šūnu daļu, bet šeit starp vidu un šunām kuras bites audzēs klāt ir vieta, kura nedaudz atdalās nodrošinot vietu kur medum plūst.
Tiesa es nezinu cik šāda sistēma būtu efektīga uz sastopoties ar dažādu veidu medu, piemēram, viršu medus ir ārkārtīgi biezs un pat ar parastu medus sviedi to ir grūti izmetams no šūnām, tāpēc šādam medus veidam šī tehnoloģija nestrādātu. Bet, protams, šķidrākiem medus tipiem, piemēram, liepziedu tas noteikti strādātu. Un ja runājam par industriālo medus ieguvi kur raksturīgi bites piebarot ar cukursīrupu un teikt, ka medus iegūts no ziediem šai metodei noteikti ir liels potenciāls!