Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
95

Atradu ļoti korektu un visu izskaidrojošu rakstu par 5G. Atļāvos to pārpublicēt. Daru to pirmo reizi, jo cilvēkiem ir jābūt informētem, lai neizplatītu visādas blēņas un neradītu viltus sensācijas.

----------------------------

12:10 24.07.2019

Sveicieni un visādi citādi jauki apskāvieni tiem, kam pietrūka kāda jauna dumja trenda! Viss notiek — kopš vairāki mobilie operatori uzstādīja 5G stacijas, Latvijas iedzīvotāji aktīvi uztraucas par 5G interneta ietekmi uz veselību. Pat viena vietējā dziedātāja tā vietā, lai virinātu muti dziesmai, muti virina dezinformācijai. Sašutuši te daži ne pa jokam, un pie manis blogā arī joki mazi — trakumu ar un ap 5G komentēju es un LU Fizikas nodaļas pētnieks, ārējās komunikācijas speciālists Kristaps Bergfelds. Raksta tapšanā konsultējis LU Teorētiskās fizikas katedras vadošais pētnieks, profesors Vjačeslavs Kaščejevs un vadošā pētniece Dr. Tija Sīle. Nu tad — aiziet!

Kas vispār ir 5G?

Tehnoloģiju guru, iespējams, apmētās mani ar elektroskūteriem par primitivizēšanu, bet es mēģināšu. 5G — fifth generation — ir piektās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģija, kas likumsakarīgi izauga līdz ar progresu. “G” šajā abreviatūrā nav ne “genocīds”, ne “grādi” un pat ne “gribu dzert no bēdām”, bet “generation” jeb, valsts valodā runājot, paaudze.

0G ir mobilais radio telefons jeb mobilā telefona opītis. 1G ir analogas telekomunikācijas — tādas, kas nepiedāvā datu apmaiņu un ļauj tikai piezvanīt vai uzpīkstināt savai simpātijai. 2G iepriecināja ar SMS un MMS un bija patiess prieks visiem, kas gribēja sūtīt savus kailfoto pa telefonu. 3G un 4G piedāvāja jau ātrāku un ātrāku internetu telefonā. Savukārt 5G tavā telefonā nodrošina to, ka kaķu un pliko meiteņu bildes un video ielādējas vēl ātrāk un efektīvāk. Un tas vēl nav viss — šis ir liels un straujš solis mākslīgā intelekta attīstībā. Attālinātas operācijas, medicīnas roboti, bezpilota auto, sensori, kas fiksē industriālo iekārtu darbību, satiksmes plūsmas un vēl visādas absolūti fantastiskas lietas. Šķiet, varētu doties tālāk dzert aliņu, ja vien nebūtu cilvēku, kas apgalvo, ka 5G viļņi izraisa vēzi, iznīcina cilvēka šūnas un vibrē tik nepareizi, ka mēs visi drīz kļūsim par mutantiem.

Viņi saka citēju ka 5G esot... Autors: blusu_kerajs Vai ir vērts baidīties no 5G interneta?
Attēls no: ksenijakomente.lv
1.

Viņi saka, citēju, ka 5G esot “globālās elites cilvēces iznīcināšanas projekts”, “izjauc normālu sirds un galvas smadzeņu darbību un pat ietekmē DNS” un ir “mutagēns, kas izsauc tādas mutācijas, kuras tiks nodotas ģenētiski”. Goda vārds, liekas, ka pats Hitlers tos radījis Antarktīdā! Apskatīsim dažus argumentus.

 

Vai tiešām 5G izstaro RADIĀCIJU?

Jēdziens “radiācija” nudien rada daudz apmulsuma un nepatikas, un tas notiek tāpēc, ka tam tiek piešķirtas dažādas nozīmes. Patiesībā ar šo vārdu apzīmē neko citu kā “starojumu” (no angļu valodas radiation), un visiem, kas vēlas runāt skaistā latviešu valodā, ir jāizmanto tikai un vienīgi “starojuma” jēdziens. Par starojumu sauc daudz un dažādas fizikālas parādības, kuru izplatīšanos var aprakstīt ar “stariem” — gan elektromagnētisko viļņu izplatīšanos (gaisma, siltumstarojums, radio viļņi), gan skaņas viļņu izplatīšanos, gan daļiņu plūsmu (alfa un beta starojums).

Tagad, kad esam noskaidrojuši, ka ar šausmīgo vārdu RADIĀCIJA apzīmē visu kas patīk un nepatīk — gan tetovēto divdesmitgadnieku repa grupas skaņas no automašīnas loga, gan Černobiļas kodolreaktora avārijas izdalītās daļiņu plūsmas — mums jāsaprot, par ko īsti runājam tieši 5G apraides kontekstā. Un te runa ir tieši par elektromagnētisko starojumu — viļņiem, kas rodas elektriskā un magnētiskā lauka svārstību rezultātā, un pateicoties kuriem mums ir pieejams radio, dators, internets, mikroviļņu krāsns un citi tehnoloģiski sarežģīti risinājumi.

Elektromagnētiskais starojums ietver sevī dažādas parādības: radioviļņus, mikroviļņus, redzamo gaismu, saules gaismu, rentgena starojumu un gamma starus. Vai visi elektromagnētiskie stari ir vienlīdzīgi? Nav gan.

Elektromagnētiskais starojums sastopams daudz un dažādos veidos. Tie atšķiras tikai ar viļņa garumu — radioviļņu garums ir vairāki kilometri, bet Rentgena un gamma starojumam viļņa garums ir mazāks par atoma izmēru. Kaut arī šo atšķirību ir tik vienkārši raksturot, ir apbrīnojami, cik dažāda ir starojuma mijiedarbība ar vielām un ķermeņiem! Siltuma starojums sasilda, ultravioletais starojums izbalina drēbes, redzamā gaisma (kā jau nosaukums saka) rada mūsu acīm redzes sajūtu un tā tālāk.

— Kristaps Bergfelds, LU Fizikas nodaļas pētnieks

Elektromagnētisko starojumu... Autors: blusu_kerajs Vai ir vērts baidīties no 5G interneta?
Attēls no: ksenijakomente.lv
2.

Elektromagnētisko starojumu var iedalīt jonizējošajā un nejonizējošajā starojumā. Radio, mobilais telefons, mikroviļņi ir nejonizējošais starojums, kas pie adekvātas ierīču lietošanas nav spējīgs bojāt organisma šūnas un izraisīt pārmaiņas DNS struktūrā.

Taču ultravioletā gaisma, rentgena stari un gamma starojums ir jonizējošais starojums. Tas spēj izjaukt ķīmiskās saites dažādās vielās, tādā veidā bojājot šūnu uzbūvi un darbību. Tieši tāpēc saules stari var izraisīt ādas vēzi. Tieši tāpēc rentgenu nedrīkst taisīt bez vajadzības. Tieši tāpēc Černobiļā pie atvērtā atomreaktora (sirsnīgi sveicieni seriāla faniem!) tika sabojātas ne tikai cilvēku dzīvības, bet pat vācu policijas robota elektronika.

Apskaties attēlu! Dažādie starojumu veidi sakārtoti pēc frekvences. Lielāka frekvence nozīmē lielāku enerģiju, un tikai viļņi ar augstāko frekvenci ir spējīgi lietas jonizēt. Tieši tāpēc šajā attēlā ir svarīgi, ka 5G ir ar zemāku frekvenci nekā… dienas gaisma. Vai kādam ir bail no dienas gaismas? Vai klausoties mašīnā Radio Skonto, arī bail no vēža? Un Wi-Fi — vai jau esi paguvis izmest ārā rūteri?

Secinājums tāds — 5G torņi tik tiešām izstaro elektromagnētisko starojumu, taču tas nav jonizējošs, tātad, 5G stacijas nav nekādas miničernobiļas.

 

Vai 5G uzvārīs mums smadzenes?

Vērīgāks lasītājs būs pamanījis, ka 5G dzīvojas turpat, kur radio un mikroviļņu krāsns, un visus tos draudziņus mēs varam nosaukt par radioviļņiem. Līdz ar to var rasties loģisks jautājums — ja mikroviļņu krāsns var uzsildīt produktus, vai to pašu nevar izdarīt 5G ar mūsu ķermeni?

Nav pamata bažām, ka 5G uzvārīs cilvēka ķermeni, jo tas gluži vienkārši nav iespējams pie tām starojuma intensitātēm, kādas tiek lietotas mobilo sakaru apraidē. 5G neuzsildīs mūs, lai apēstu pusdienās. Vai zināji, ka satelīti mums visu laiku staro virsū mikroviļņus, lai mērītu laika apstākļus? Nudien neredzu, ka mēs esam kļuvši par staigājošām karbonādēm.

Vienīgais veids kā šis starojums mijiedarbojas ar mums — tas tiek absorbēts ādā un rada īslaicīgu, neizmērāmi mazu un neievērojamu šo audu temperatūras paaugstināšanos. Līdz šim brīdim vienīgā novērotā lieljaudas radio starojuma avotu ietekme uz cilvēka ķermeni ir neliela ķermeņa temperatūras paaugstināšanās (apmēram viena celsija grāda robežās). Taču šādu efektu iespējams iegūt atrodoties ļoti tuvu īpaši augstas intensitātes antenām, izlaužoties cauri visiem norobežojumiem un pielienot pie pašas antenas! Tikai šo antenu apkalpojošajam personālam šī varētu būt problēma. Pat daudzdzīvokļu māju augšējo stāvu iedzīvotāji, virs kuru galvām ir uzstādītas šīs antenas, var nesatraukties. Vēl jo vairāk tādēļ, ka uzstādītās iekārtas ir virziena antenas — tās apraida uz sāniem, nevis uz leju.

— Kristaps Bergfelds, LU Fizikas nodaļas pētnieks Vai tiešām nav pētījumu par 5G tehnoloģijas drošību?

Daudzi 5G oponenti mēģina pārliecināt, ka mums nav pētījumu par mobilo ierīču ietekmi uz veselību. Taču pētījumi par to potenciālu kaitīgumu notiek, un nav nekādu pārliecinošu pierādījumu tam, ka mums būtu jābaidās. Reaģējot uz sabiedrības bažām, Pasaules Veselības Organizācija izstrādājusi lielisku materiālu, ar ko var iepazīties šeit.

Ir veikti un tiek turpināti daudzi pētījumi par mobilo sakaru iekārtu ietekmi uz veselību, bet nav neviena, kas pārliecinoši apstiprinātu, ka šo starojuma avotu klātbūtne jebkādā veidā to pasliktinātu. Turklāt jāatceras fundamentāls filosofisks ierobežojums — zinātne nevar noliedzoši atbildēt uz jautājumiem, pat uz izteikti stulbiem. Ja jūs sakāt, ka “azartspēles izraisa bagātību”, pat veicot virkni ar dažādiem pētījumiem, es nekad nespēšu jums pilnībā pierādīt, ka nekad, nekādos apstākļos tā nenotiks. Tas pats jāatceras par šo problēmu — tas, ka zinātnieki “līdz šim nav atklājuši ietekmi” nenozīmē, ka tā tūlīt, varbūt atklāsies. Tas principā ir visstriktākais iespējamais veids kā vispār var noliedzoši atbildēt uz kādu jautājumu. NĒ, IETEKMES UZ VESELĪBU NAV — kliedzoši vēsta zinātne par sakaru iekārtu radīto starojumu.

— Kristaps Bergfelds, LU Fizikas nodaļas pētnieks Es redzēju pētījumus par mobilo ierīču kaitīgumu! Ko man tagad domāt?

Lai arī daži eksperimenti ar žurkām izraisīja bažas par telefonu starojuma ietekmi, cilvēks nav žurka. Pētījumus ar žurkām nekad nedrīkst attiecināt uz cilvēkiem — tie kalpo tikai kā virziena radītāji tālākai izpētei, nevis kā gatavi rezultāti, uz ko balstīt savus secinājumus. Pētījumi par radioviļņu ietekmi uz cilvēka organismu arī ir veikti, un tie nedod gana daudz informācijas, lai apliecinātu to bīstamību. 5G iespēja izraisīt, piemēram, vēzi, ir tāda pati kā kafijai. Reālāks risks ir apdegumi, kas rodas, nepareizi ekspluatējot tehniku. Vairāk informācijas te.

Bieži vien, lasot par 5G internetā, var saskarties ar pētījumiem, kas šķietami apliecina radioviļņu kaitīgo ietekmi. Pret šādiem pētījumiem jāizturas ar skepsi, rūpīgi izpētot, vai tas ir īsts pētījums, kas ir tā autors, ko tieši un kā viņš izpētīja un kādus secinājumus autors dara. Nedrīkst neko “izraut” no kopainas, un kopaina liecina — radioviļņi ir droši cilvēka veselībai.

Nav pamata bažām, ka tie uzsildīs cilvēka organismu. Taču tas nenozīmē, ka var bāzt galvu mikroviļņu krāsnī vai iet laizīt 5G staciju.

 

Vai 100% drošs?

Runājot par tehnoloģiju drošību, publika vienmēr pieprasa “100% drošs” atbildi. Taču dzīvē viss nebūt nav tik vienkārši. Absolūti drošs nav nekas — ne brauciens ar auto, ne gājiens pa ielu, ne gaiss, ko elpojam. Taču pētījumu tehnoloģijas attīstās un neesam gluži akli kucēni, kas bakstās ap jaunumu, nezinot, ko no tā sagaidīt. Ja Marija Kirī eksperimentēja ar rentgena stariem nenojaušot, ko tie nodara veselībai, mums ir pieejams izcils risku izvērtējums, kas apliecina, ka 5G izteiktu un nepārprotamu risku nav. Un, kas ir svarīgi, jautājums ir ļoti, ļoti karsts. Pasaules Veselības Organizācija tur roku uz pulsa, jo sabiedrības bažas ir lielas, ko veiksmīgi uzkurina sazvērestību teoriju piekritēji.

 

Kas veicina dezinformāciju?

Kamēr vadošās veselības organizācijas nesteidzas kliegt par radioviļņu kaitīgumu, sazvērestības teoriju piekritēji un informācijas kara karavīri darbojas pilnā sparā. Te ir vērts iepazīties ar diviem gadījumiem, kas veicināja 5G demonizēšanu.

Pirmais gadījums ir pētnieks Bill Curry, kurš savos spriedumos par mobilo ierīču ietekmi uz veselību pieļāva acīmredzamas kļūdas, izraisot sabiedrībā daudz panikas, un par spīti tam joprojām tiek citēts.

Otrs ievērojams gadījums ir vesela dezinformācijas kampaņa no Krievijas — RT America (bijušie Russia Today) veidojusi veselu sižetu sēriju par 5G kaitīgumu, īpašu uzsvaru liekot uz bērnu veselību un nāvēm. Tas, protams, veicināja to, ka šo viltus ziņu kā karstus pīradziņus paķēra blogi un dabiskās veselības mājaslapas. Sižetiem tika izvēlēti arī eksperti - sensacionālisti, kuri bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem dalījās ar absolūti nezinātniskajiem skatījumiem uz mobilo telefonu ietekmi uz veselību. Viens no tiem ir Dr. Carpenter, ko šobrīd arī aktīvi citē kā zinātnieku, kas iestājas pret 5G. Lielisku izklāstu par šo gadījumu lasi te.

Modernā sabiedrībā pastāvošā kārtība un likumdošana ļoti cieši regulē patērētājiem pieejamo preču, pārtikas produktu tīrību un drošību. Arī ieviestie infrastruktūras risinājumi (elektrolīnijas, sakaru iekārtas) ir pakļauti tikpat skrupulozai uzraudzībai. Tādēļ iespēja, ka mums apkārt esošie produkti un iekārtas varētu radīt kādu bīstamību (ja tos pielieto paredzētajā veidā), ir nenozīmīgi maza. Tai pat laikā ir vesela virkne cilvēku, kas ļaunprātīgi izmanto sabiedrības neziņu un labo gribu, baidot līdzcilvēkus ar nez kādu ezotērisku, mistisku, nepierādītu tehnoloģijas kaitīgumu lai: 1) Reklamētu savu produktu un veiksmīgāk pārdotu savus elektromagnētiskā starojuma attīrīšanas vitamīnus un citas muļķības, 2) Reklamētu paši sevi un kārtīgi izbļaustītos publiskajā telpā, 3) Iegūtu sirdsmieru, ka atraduši kaut kādu izskaidrojumu savām ikdienas problēmām (teiksim, "Mani pameta sieva, jo viņu apstaroja mobilais telefons!". Lūdzu neuzķerties uz šādām tenkām, būt izglītotiem un loģiski domājošiem!

— Kristaps Bergfelds, LU Fizikas nodaļas pētnieks

Tā nu mums iet. Tāpēc, lūdzu, dziļi ieelpojam un mierīgi paskatāmies kaķu video. Baigi ātri lādējas, es jums teikšu!

Izmantotie avoti:
http://ksenijakomente.lv
2
95
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [26]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Dikamons avatars
Medaļa MērisMedaļa RecidīvistsMedaļa Zeltrocis
  Dikamons 09.08.19 13:04  
9
0
Laukos īsti 4G pat normāli nevelk, varētu labāk to uzlabot....
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 11:00
9
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru "Nu ko tu c+p jebkurš māk… "

Šī ir tēma, kur ir svarīgi būt informētiem. Kāpēc man kaut ko dzejot no sevis, ja to ir ļoti prasmīgi un lietu saproroši ir izdarījuši citi?

Kāds tam sakars ar C+P? Paskaties manu profilu! Man nevar pārmest kopētu rakstu izmantošanu!

Es jau pašā sākumā brīdināju, ka tā ir esoša raksta pārpublicēšana!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.08.19 08:53
7
0

Nesaprotu tos cilvēkus, kuri krīt panikā un pat nepārbauda kritiski visu informāciju. Kad dzirdēju par 5G un "kaitīgumu" tad vienkārši paskatījos, kāda frekvencē ir tie stari un palasīju par to, kas ir jonizējošais un nejonizējošais starojums, interes pēc vēl šo to palasīju, bet ar to man pietika, lai saprastu kas tas ir un ka nav vērts uztraukties, vispār pat sākumā nebiju uztraucies, pat no visiem sazvērestību teorētiķu murgiem, kuri domāja, ka tagad visu cilvēci grib noindēt, te pat spokos viens idiots bija ielicis rakstu, kur teica, ka tagad laidīšot satelītus kosmosā tūkstošiem, ieskaus zemi 5G un visi nomirs ar vēzi. Nemaz cilvēks nesaprata, cik tālu ir spējīgi pārvietoties "milimeter waves" , bet tikmēr viņš publicē rakstu par to, ka satelīti, tūkstošus kilometru augstumā pārraidīs 5G starojumu. Nožēlojami.  Tikmēr ir cilvēki, kuri pat uzcepj veselu rakstu par to, cik ir sašutuši un cik tas ir būstami nepārbaudot faktus un patērējot daudz vairāk laika, nekā tas būtu nepieciešams, lai pārlasītu elementārus fizikas pamatprincipus un nedaudz painteresētos par 5G darbības principiem.   Daudzi pavada stundas, dienas par to domājot, uztraucoties, kladzinot un tukši diršot murgus.

anice avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  anice 09.08.19 22:56
6
0

Neviens mērdēt nost klientus neies - tas nav ekonomiski izdevīgi. Kurš tad maksās sagaidāmo naudu?

Neviens jau nenosprāgs uzreiz - pat no radiācijas nenosprāgst uzreiz, ja vien netrāpās pašā epicentrā. Paspēs samaksāt ij par sakariem, ij par zālēm.

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Tadeušs Zvēriņš 18.08.19 08:03
5
0

Progress nav apstādināms - 5G internets būs, jo tā tam būs būt. Arī mākslīgais intelekts būs, pat tad, ja pārslimojot bērnības slimības, iznīcinās pusi vai vairāk cilvēces. Cilvēka mazās bailītes par savu komfortu, veselību un dzīvību nav iemesls, lai apstādinātu cilvēka gara darbību, jo apstādinot gara izpausmes, tiek apstādināta dzīvība. 

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 10:52
5
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Vaa, varēji konspektu uzrakstīt, baigai... "

... vai konspektu tvitera formātā? Tu domā ka cilvēces jaunākā paaudze (human 5G) ir spējīga uztvert tekstu tikai 160 zimju garumā?

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 19:07
4
0

atbildot uz anice komentāru " Tāpat kā aiz katra medikamentu "pētnieka" stā... "

Te ir cita interese: kā saspiest datus tik lielā mērā, lai īsākā laika nogrieznī var nosūtīt vairāk bitus.

No tā ir sagaidāma liela peļņa, jo kā saprotams, ārtāk un vairāk nosūtīti dati maksā lielāku naudu, nekā mazāk.

Nu un vēl, lai pārvarētu lielus attālumus garākiem viļņiem vajag lielāku jaudu elektrībā, bet mazākā attālumā noraidīt īsākus viļņus sanāk ekonomiskāk. Atkal peļņa!

Neviens mērdēt nost klientus neies - tas nav ekonomiski izdevīgi. Kurš tad maksās sagaidāmo naudu? Padomā par to!

Tie lielie brēcēji ir 3 un 4G tīkli, jo sajūt konkurenci, un visādi pajoliņi, kas skolā neapmeklēja fizikas stundas, bet mācījās par sabiedrisko attiecību 'speciālistiem'    

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 17.08.19 01:01  
4
1
Par šo tematu manī ir radusies zināma skaidrība. Vēlos atzīmēt, ka šī tehnoloğija ir cilvēku tiekšanās pēc progresa, kas ir apsveicami - un tomēr ir pārāk daudz nezināmais par šīs tehnoloğijas effektu uz citām būtnēm.. kā bitēm, putniem, utt.. Tā kā aicinu nebūt savtīgiem un aprobežotiem šajā jautājumā.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 12:40
3
0

atbildot uz anice komentāru " Marija Kirī spēlējās ar radiāciju, jo n... "

Sasprindzini uzmanību, un izlasi visu publikāciju!

Vai tiešām tevi vairāk pārliecina aprobežotu panikas cēlāju šausmu stāsti, nevis kompetentu cilvēku (zinātnieku) viedoklis?

Manis pēc vari turpināt baidīties.

Mūsu dzīvē ir lietas, no kurām būtu jābaidās, bet tas nav 5G!

Es vairāk baidītos no liellopu lielfermām !

es tēvocis avatars
Medaļa SensejsMedaļa SuperautorsMedaļa Admins iesaka
  es tēvocis 17.08.19 09:19
2
0

Dzīvos redzēs - domāju: tik traki tak nebūs ka kapos būs nokļūt. 

Mclampina avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  Mclampina 09.08.19 17:28
2
0

Labs raksts!  

anice avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  anice 09.08.19 12:31
4
2

Marija Kirī spēlējās ar radiāciju, jo nezināja, kādas būs sekas. Mēs spēlējamies ar 5G.

Var jau, protams, apsmiet sazvērestības teorijas - par čukčiem arī sāka stāstīt anekdotes -, bet mana gana garā dzīves pieredze tomēr saka, ka nav dūmu bez uguns. Un jo nervozāk kāds kliedz, ka viss ir pūdercukurā, jo lielāka iespēja, ka pūdercukurā ir arsēns.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 14:28
1
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru "Esmu ceļojumā, šeit i-nets sūdīgs, spontāni iel... "

Lai tev tur labi veicas! Uzkrāj pozitīvās emocijas !

motorwalwes avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BergmanisMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 17.08.19 09:30
1
0

Izlasīju virsrakstu.Mana atbilde:-"NĒ!!!Nav jābaidās."Tās pasaciņas par zaļajiem un līdzīgiem stāstiem vienreiz aizmirstiet...  

anice avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  anice 09.08.19 18:22
1
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Sasprindzini uzmanību, un izlasi visu publik... "

Tāpat kā aiz katra medikamentu "pētnieka" stāv viņa maizes tēvs - farmācijas kompānija -, tā arī zinātnieki neko nepēta tāpat vien. Ēst gribas visiem, jautājums ir, kas var un kas nevar apmaksāt pētījumus.

Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 09.08.19 14:31  
1
0
atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Lai tev tur labi veicas! Uzkrāj pozitīvās em... "

Paldies tev
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 12:26
1
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru "Nu ko tu c+p jebkurš māk… "

... izskatās, ka Banančiks00 ir dusmīgs     

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 09.08.19 13:03  
0
0
paldies! labs avots tātad vienu grādu tomēr pasaules sasilšainai 5G piešķirs tikai pieduros
Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 09.08.19 13:30  
0
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " ... izskatās, ka Banančiks00 ir dusmīgs &nbs... "

Jap, mīnusu licēji sačakarēja garīgo un tagad gribas kādam ieriebt…piedod, ka tas gadījies tieši tu

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 09.08.19 13:31
0
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru "Jap, mans iepriekšējais raksts sačakarēja garīg... "

Kā redzi, es 'atriebībā' neesmu tev ielicis nevienu mīnusiņu!

Arī par to tavu aptauju.