Amazones džungļu sirdī Peru teritorijā ir atrasta verdoša upe, kura nezināmu iemeslu dēļ līdz šim nebija atklāta. Nostāstus par šo upi uzskatīja par izdomājumiem un vienkārši tautas leģendām, un ģeofiziķis Andrés Ruzo tāpat kā citi zinātnieki uzskatīja, ka tas nav iespējams. Tomēr tieši viņam bija lemts noslēpumaino upi ieraudzīt savām acīm...
Upe, kurā var izvārīties13
Pirmo reizi Ruzo uzzināja par upi no sava vectēva, kurš viņam stāstīja nostāstu par to, kā spāņu konkistadori, nogalinājuši pēdējo inku vadoni, devās Amazones džungļos zelta meklējumos. Atgriežoties viņi stāstīja dvēseli stindzinošus stāstus par saindētu ūdeni, čūskām, kuras ir spējīgas aprīt cilvēkus un upi, kurā var izvārīties dzīvs.
Domas par verdošo upi satrauca mazā zēna iztēli un izaudzis viņš aizbrauca studēt ģeofiziku Dalasas universitātē. Vēlme atrast noslēpumaino upi tikai pieauga.
Gan Ruzo kolēģi zimātnieki, gan gāzes un naftas kompāniju speciālisti negribēja ticēt, ka šādas upes eksistence būtu iespējama. Karstie avoti eksistē, bet parasti tie ir izvietoti vulkānu tuvumā.
Ruzo arī pats sāka neticēt, ka ir iespējama šāda upe Amazones džungļos. Tomēr reiz ģimenes vakariņu laikā viņa tante ieminējās: "Es biju tur, Andres. Es peldējos tajā upē" Drīz Ruzo, pārvarēdams savu skepticismu, kopā ar savu radinieci devās uz rajonu džungļos, kur nebija nekādas vulkāniskas darbības. Viņš bija domājis, ka varbūt ieraudzīs kādu siltu avotu, bet viņš ieraudzīja kaut ko neticamu.
Indiāņu cilts ašaninku svētajās zemēs Ruzo atklāja apmēram 6 kilometrus garu upi, kura dažās vietās bija pat 25 metrus plata un 6 metrus dziļa. Ūdens upē bija tik karsts, ka tajā varēja pagatavot kafiju. Mēģinājums iebāzt tajā roku Ruzo beidzās ar apdegumu. Ūdens atsevišķās vietās sasniedza vārīšanās temperatūru.
Ja ūdenī iekrīt kāds dzīvnieks, tam nav nekādas cerības izkļūt laukā, tas iet bojā dažu minūšu laikā.
Ruzo noskaidroja, ka upe izplūst no vietas, kur ir zemes garozas lūzums.
Tagad zinātnieks cīnās par upes apkārtnes glābšanu, jo mežs upes apkārtnē tiek izcirsts, kas var novest pie unikālā dabas objekta bojā ejas.