Šodienas tehnikas brīnums nācis no diez gan pazīstamās kompānijas ar uzticību raisošo nosaukumu – Trust. No šī milzu budžeta preču konveijera šoreiz iznākusi tā lieta, ko liela grupa mazliet pārlieku nopietnu cilvēku propagandē ar milzīgu entuazismu un putām uz mutes, jebšu tā saucamā geiminga pele. Interesantu to dara fakts, ka pat veikalos, kas zināmi ar savu uzcenojumu (t.i. Elkor Tehnika, Euronics) to pārdod par nieka 9 latiem (internetā pieejama sākot no 6 latiem). Es mēģināšu noskaidrot vai cena ir bonuss, vai tikai rādītājs uz produkta -Trust GXT14S briesmīgo kvalitāti.
Trust GXT14S – lētās “geiminga” peles apskats4
50
7
Ekstrēmā kamuflāža
Lai kā profesionālie geimeri liegtos, droši vien pirmā lieta, kas piesaista cilvēka uzmanību, kad viņš izvēlas savu jauno grauzēju, ir aparāta izskats.
Trust GXT14S ir… ir… ir, nu, kaut kas interesants. Tā ir ļoti asimetriska pele, kas vairāk vai mazāk der tikai labrocīgajiem spēlētājiem (lietotājiem). Tā cenšas imitēt tādu kā ”Ekstrīm!!!” stilu, uz ko norāda mazliet smieklīgais liesmām līdzīgais krāsojums peles taustiņu rajonā. Godīgi teikšu, ka man tas patīk, jo šādi elektroniskie aparāti īpaši bieži neparādās, bet šāds noformējums pavisam noteikti iznīcina jebkādu lietišķumu, kāds varēja piemist šai siera skribelētājai, kas nozīmē, ka varbūt ofisā ar to negribēsiet strādāt.
Nerunājot tikai par to, kas notiks ar peles īpašnieka hiearhiju draugu lokā, no vienas puses Trust GTX14S izskatās tiešām labi. Izteiktas līnijas un pagriezieni, izskatīga virsma un tādas lietas redzamas peles rietumu pusē, bet tad mēs aizceļojam uz austrumiem, un skatam paveras pavisam cita bilde. Man ir grūti pateikt, tieši kāpēc, bet mani šī peles daļa nolāpīti kaitina – kaut kas vienkārši nav pareizi – tas atgādina deformāciju. Neskatoties uz kroplīgumu peles daļā viss pārējais izskatās diez gan pieciešami.
Reklāma
Redziet, viņi ir ļoti lielīgi ar to, ka malā pielikuši divas pogas, kas, starp citu, ir diez gan ērtas, un peles jūtīguma regulētājpogu, kas pārlēdz peli starp 3 izšķirtspējām – 800, 1600 un 2400 dpi. Un atkal, diez gan ērti, var izmantot dažnedažādās spēlēs, bet neredzu īpašu jēgu šai pogai, jo vienmēr taču iespējams pārslēgties caur spēles izvēlni. Varbūt kāds īpaši entuazistisks, piemēram, Counter Strike, spēlētājs varētu to izmantot, lai pārslēgtu savu spēlēšanas stilu, mētājoties starp snaiperšauteni un kalašņikovu, bet vidējais datora lietotājs, visticamāk, vienkārši izmantos vienu, viņam piemērotāko režīmu.
Vēl viena ”ekstra” – līdzi nāk draiveru disks, kurš it kā iekļauj programmu makro-komandu definēšanai. Programmatūra gan ir diez gan primitīva un nevajadzīga, tāpēc tik pat labi var to neinstalēt – tāpat visi pribambasi darbojas bez tās.
Diez gan dīvainā asimetriskā forma ērti atrod vietu plaukstā, un nodrošina tai mazāku noslogojumu, kas, protama lieta, ir nežēlīgi svarīga lieta ilgās ”profesionālās” datorspēlēšanas sesijās. Sānu daļa, šķiet, ir veidota no kaut kāda gumijas paveida, kas ir labi – pele nekad neslīd no rokām un nedod lētuma sajūtu, kas izplatīta no parastas plastmasas veidotos aparātos. Jāmin arī fakts, ka pele ir diez gan viegla, kas sākumā šķiet labi, bet dažreiz svara trūkums upurē precizitāti.
Plastikāts un ruberoīdi
Protams, peles galvenā funkcija ne tuvu nav būt skaistai – daudz svarīgāk ir tas, vai plastmasas tulks starp lietotāju un datoru būtu ergonomisks un patīkams rokai. Te, protams, ir runa par manu indviduālo ķetnu, bet man tiešām patīk lietot Uzticību Gā Tē Ikss, Četrpadsmit Ess.
Reklāma
Vēl viens knifs, ar ko lielās izstrādātāji, ir tas, ka pele slīdot vēl labāk nekā ziepes vannā. Godīgi sakot, man ir grūti teikt – Trust GXT14S pavisam noteikti ir labāk slīdoša un precīzāka nekā mana vecā Acme pele, bet pilnīgi iespējams, ka tā netur ne tuvu līdzi augstas kvalitātes 100 latu geimeru pelēm. Lai nu kā, par pašas peles slīdību man sūdzības neradās.
Gadžeti, pogas un citi pigori
”Bet tā taču ir ”geimeru!” pele,” īdēs kāds īpaši piekasīgs advancēto mehānisko peļu fans, ”Kur ir ekstras?” Par to protams Trust arī bija jāparūpējas. Un viņi parūpējās. Laikam.
Diemžēl kvalitatīvi materiāli nav atradušies visai pelei – augšējā virsma uz kuras atradīsies liela daļa jūsu falangu, izveidota no pierastās, pavisam lētās spīdīgās plastmasas. Tas nebūtu tik svarīgi, ja vien tieši zemās kvalitātes (vai, vienkārši, slikti veidotā) pārklāja dēļ peles taustiņi nav tik labi kā varētu būt – tie skaļi knikšķ. Cilvēkam, kurš pārsvarā lieto austiņas tas varētu nebūt svarīgi (piemēram, man), bet droši vien, ja spēlējat spēles ar spēcīgu 5.1 skaņas sistēmu, skaļa plastmasas grauzēja knibināšanās varētu radīt problēmas ar atmosfēras baudīšanu. Šie taustiņi un slidenais pārklājs dod tādu kā lētuma sajūtu, lietojot peli pirmajās iegādes stundās. Dažs pat teiktu, ka lētuma sajūta ir izteiktāka kā pelēm, kuras maksājušas vairākas reizes mazāk nekā šī. Bet mēs taču neesam tādi ciniķi, vai ne? Galu galā, šī daļa īpaši neietekmē kopējās izjūtas par peli.
Reklāma
Tulznas un karpeļa tuneļa sindroms jeb kopsavilkums
Trust GXT14S ir interesanta pele. Diez gan lēta kā geiminggrauzējs, bet pietiekami dārga, ja spēles nav jūsu galvenais vai, vismaz, svarīgs mērķis datorā. Manuprāt, tā izskatās labi un šķiet ērta, bet tas ir diez gan subjektīvs viedoklis, nav ne man universālu roku, ne arī es zinu, vai jums ideja par peli ar liesmām kā dekorāciju ir pieņemama kā labs dizains. Grauzējs ir pielādēts ar pietiekami daudz papildu funkcijām, kas pārsniedz klasiskas peles piedāvājumu, bet ne tuvu nevar tiekties pēc augstumiem, kurus dod dārgāko žurku pulks. Kopumā varu teikt, ka Trust GXT14S gan ar saviem plusiem, gan mīnusiem izveido pietiekami labu produktu, lai gan nenovestu līdz savam pilnajam potenciālam. Trust GXT14S par doto naudas summu ir viens no labākajiem peļveidīgajiem aparātiem savā kategorijā. Tikai negaidiet no tā perfekciju vai zilus brīnumus, pie tam, pie šīs peles, iespējams, būs jāpierod.