Drīz arī tev būs dubultnieks, kas tavu dzīvi pamazām pārņems savā ziņā. Patiesībā dubultnieku būs daudz, un to uzdevums būs tev palīdzēt. Digitālie asistenti spēs tavā vietā ierakstīt ziņas Facebook, kad pašam nebūs laika, un varbūt kādu dienu gandrīz pilnībā aizstāv tevi.
Tavs digitālais dubultnieks.9
Rada pētniecības vadītāja kopiju. Iemiesojumus jeb avatārus var izmantot, lai saglabātu un nodotu tālāk, piemēram, universitātes profesora zināšanas. Pētniecības projektā Lifelike ir radīts ASV valdības aģentūras Nacionālā zinātnes fonda vadītāja Aleksa Švarckopfa dubultnieks. Animētais iemiesojums ir ieguvis Aleksa Švarckopfa zināšanas, izskatu un pieradumus.
1. Ar sensoriem nokopē seju. Aleksam Švarckopfam uzvelk masku un tērpu, kādus izmanto animācijas filmās. Tie ir aprīkoti ar kustību sensoriem, kas ieraksta viņa žestikulāciju un ķermeņa valodu vairākos miljonos mērījumu punktu. Iegūtais rezultās ir tik smalks tīkls, ko zinātnieki apaudzē ar digitālu miesu un asinīm.
2. Ieprogramē personību. Švarckopfa sejas kopijasākotnēji ir neizteksmīga maska. Kas tā ir izgatavota, vairāku mēnešu laikā viņš apmāca savu dubultnieku. Šajā procesā iemiesojuma vadības datorprogrammai tiek nodotas Švarckopfa specializētās zināšanas.
3. Mīmiku pada individuālu. Lai iemiesjumam piešķirtu ticamīb, tam izveido dažādas sejas izteiksmes, kā arī vairākas Švarckopfam raksturīgas īpatnības. Piemēram, iemiesojumu ieprogrammē tā, lai spraigas sarunas laikā tas sarauktu uzacis.
Vai jūs gribētu būt viens no cilvēkiem kas daudzas reizes dienā izklaidē savus draugus ar ziņām un jokainiem ierakstiem sociālajos tīklos piemēram Twitter? Ja tam nav laika, varbūt ir vērts apsvērt iespēju iegādāties digitālo dubultnieku.
Saprātīgas mašīnas, kas uzdodas par cilvēkiem, ir iemīļota tēma zinātniskās fantastikas romānos un filmās. Diemžēl liela daļa šo stāstu beidzas ar mākslīgo vergu dumpi, mēģinot uzkundzēties saimniekam.
Diez vai tik dramatisks pavērsiens gaidāms reālajā dzīvē, kur digitālie dubltnieki iemiesiejošues mazās, efektīvās programmās un jau stāv rindā, lai palīdzētu mums veikt daudzus pienākumus.
Atšķirīā no grāmatās un kinofilmās ataisnotajiem dubultniekiem tie neaizstās mūs visās nodarbēs, bet uzņemsies konkrētus uzdevumus, kurus pratīs veikt izcili,piemēram, atradīs interesantas saites un piedāvās tās mūsu Twitter konta sekotājiem. Izklausās šausmīgi, bet nu uz to pasaule iet .