Iedomājies nelielu kapsulu, kuru iedzerot tu izjustu tos pašus efektus, kādi ir pēc alkohola lietošanas, taču tas neietekmētu tavu veselības stāvokli. Tāda jau eksistē.
Tablete, kas liks tev piedzerties25
Deivids Nats ir neiropsihofarmakoloģijas profesors no Londonas Impērijas koledžas un ir DrugScience dibinātājs, kas ir neatkarīga zinātniska komiteja, kas pēta medikamentus un nelegālās vielas. Šis cilvēks ir veicis daudz atklājumus neiropsihofarmakoloģijas jomā un viens no pēdējiem viņa devumiem šajā nozarē ir vielas radīšana, kas rada tos pašus efektus, ko alkohols.
Gamma-aminosviestskābe (GABA) ir neiromediātors, kas izdalās galvas smadzenēs un samazina nervu sistēmas uzbudināmību. Alkohols ietekmē mūsu smadzenes atdarinot GABA efektus un liek mums izjust eiforisko sajūtu, kad esam iedzēruši. Tomēr alkohols ietekmē nelabvēlīgi citas smadzeņu struktūras, kā arī pārējos iekšējos orgānus, piemēram, sirdi un aknas. Alkohola ilgstoša lietošana var radīt īslaicīgas vai ilglaicīgas veselības problēmas.
Profesora Nata pētījumi ir novedušu pie vielas izstrādes, kas ietekmē GABA receptorus līdzīgā veidā kā alkohols, taču neizraisa negatīvos alkohola lietošanas blakusefektus. Nats apgalvo, ka veicot eksperimentus ar GABA receptorus ietekmējošām vielām, viņam ir izdevies radīt sajūtas, kuras nav iespējams atšķirt no alkohola lietošanas izraisītajām.
Nats apgalvo, ka šī viela spēs mazināt alkohola radīto atkarību, kā arī palīdzēs atbrīvoties no tādiem simptomiem kā agresija un atmiņas traucējumi pēc alkohola lietošanas. Teorētiski ar šīs vielas palīdzību varētu atbrīvoties no abstinences un paģiru sindroma, kas piemeklē alkohola lietotājus.
Nats izveidoja arī antidotu savai izgudrotajai vielai. Antidots spētu nekavējoties bloķēt jaunās vielas radītos efektus un atgriezt cilvēku pilnīgi skaidrā sajūtā. Nats esot testējis abas vielas uz sevis un apgalvo, ka drīz vien pēc antidota lietošanas cilvēks bez problēmām spētu vadīt auto un darīt citas lietas, neizjūtos reibuma stāvokli.
Nats šobrīd cenšas pierunāt Lielbritānijas valdību atbalstīt viņa pētījumus šajā jomā, jo šādas viela legalizēšana spētu mazināt alkohola lietošanas negatīvās sekas un uzlabot populācijas kopējo veselības stāvokli.
Nats ir nereti izpelnījies nosodījumu no dažādu organizāciju un valdības puses, jo aizstāv dažādu narkotisko vielu rūpīgāku izpēti uz cilvēka organismu, cenšoties iegūt kādu labumu no šīm nelegālajām vielām. 2013. gadā viņš saņēma Džona Madoksa balvu, kuru pasniedz tiem, kas aizstāv zinātni par spīti pretestībai. Nats vēlētos savu jaunatklāto vielu izplatīt tirgū, taču kompānijas to baidās darīt, jo nevēlas izjust valdības negatīvo efektu. Nats nav pārsteigts par šādu attieksmi, taču turpina apgalvot, ka vielu radīšana un izplatīšana, kas atdarina narkotisko vielu efektus, spētu cīnīties un pat atrisināt problēmu ar lielo atkarības un narkotiku izraisīto nāvju skaitu.