Septiņi veidi, kā atbrīvoties no kosmiskajiem atkritumiem5
Pusmiljons atkritumu atlūzu lidinās zemes otbītā, pēc NASA sniegtās informācijas, un tas nozīmē tikai to, ka ļoti drīz mums būs problēmas iziet kosmosā jo piesārņojums būs pārāk liels. Tomēr ir pasaulē labi cilvēki, kuriem nav vienalga un kuri piedāvā attīrīšanas veidus no pamestajiem pavadoņiem un citām kosmiskām drazām. Šeit tiks apskatīti septiņi piedāvājumi, kuri var atrisināt zemes orbītas piesārņojuma problēmu.
e.DeOrbit: atkritumu savācējs
Misija e.DeOrbit, par kuru nesen rakstīju, pirmoreiz tika piedāvāta 2014.gada sākumā. Tās gaitā tiks veikta atkritumu meklēšana polārās orbītas augstumā no 800 līdz 1000 kilometriem. Eiropas kosmosa aģentūra izstrādā dažādus "sagrābšanas mehānismus", lai sagrābtu atkritumus, piemēram, tīkli, harpūnas, kas ir robotizētas rokas un taustekļi.
CleanSpaceOne: izvest atkritumus
CleanSpaceOne, Šveices variants, paredzēts palaist 2018.gadā un kļūs par A300 aerobusa modificēto versiju. Pavadonis Swiss Space Systems satiksies ar norakstītiem nano pavadoņiem SwissCube, lai izvestu viņu no orbītas.
Japāņu elektrodinamiskais tīkls
Japānas kosmiskā aģentūra piedāvā izmantot elektrodinamisko vadu, kurš varētu palēnināt pavadoņu vai kosmisku atkritumu ātrumu. Ātruma palēnināšana ļautu pavadoņiem krist uz Zemi, kuras atmosfērā tie vienkārši sadegtu. Pavadonis, kurš kļūs par sistēmas daļu ar vadu, tiks palaists jau šogad, bet vads - 2015.
Kosmiskā kaķene
Lai ietaupītu uz degvielu, "kaķene" no teksasas A&M University ļaus palaist objektu Zemes atmosfērā, bet pēc tam ar impulsa palīdzību dosies pie nākamā kosmisko atkritumu mākoņa. Visu pagājušo gadu konstruktori strādāja pie šī līdzekļa dizaina variantiem.
Saules bura
Britu piedāvājums ar nosaukumu CubeSail izmantos saules buru vilkmi kosmisko atkritumu novirzīšanai uz zemāku orbītu. Sākumā tika plānots, ka palaišana notiks 2011.gadā, bet piedāvājums arvien atrodas izstrādāšanā. Tagad tas ir sagaidāms, ka bura tiks uzbūvēta ar mazāku pavadoņu palīdzību, konkrētāk STRaND - 1, kuri aizlidoja 2013.gada februārī.
Gaisīgi sprādzieni
Šī metode, kuru nosauca Space Debris Elimination, vai SpaDE, palaidīs pavadoņus zemā orbītā ar gaisa sprādzienu palīdzību atmosfērā. Dizains, ko piedāvāja Daniel Gregory no Raytheon BBN Technologies Virginia, izmantos gaisa balonu vai lidmašīnu, kas būs spējīga lidot retinātā atmosfērā, kuri radīs gaisa sprādzienus, kas saskaņā ar pētījumiem 2012.gada sākumā, pietiekams, lai izsitu no ceļa zemas orbītas kosmiko atritumu.
Kosmiskais tīkls
Nano satalītu tīkls, ko saistīs elektro vadoš tīkls, garumā 3 kilometri, var notriekt pavadoņus izejot caur magnētisko zemes lauku (tā kā rodas spriegums). ElectroDynamic Debris Eliminator, kas strādā uz saules baterijām un piedāvātā Star Technology un Research, var par desmit gadiem atbrīvot mūs no visiem lieliem atkritumu gabaliem zemas orbītā. Tomēr ir nepieciešams vairāk līdzekļu, lai īstenotu savējo ieceri dzīvē.