Samsung Forum 2011 (Budapešta)2
16
0
Nedēļas sākumā biju Budapeštā un apmeklēju Samsung Forum 2011, ko var uzskatīt par vērienīgu Dienvidkorejas kompānijas jaunāko produktu prezentāciju – preses konferenci. Jau lidostā pamanīju plakātus, kas vēstīja, ka Ungārija šogad ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts (vairāk info: www.eu2011.hu) un cik sapratu, tad tieši Samsung ir šī pasākumu kopuma tehnisko risinājumu nodrošinātājs. Tādējādi nav liels brīnums, ka forums notiek tieši Budapeštā.
Pēc konferences oficiālās daļas (lielu vīru uzrunas) mums bija iespēja apskatīt pašus produktus un jāatzīst, ka tik daudz Samsung produktu vienuviet es līdz šim nebiju redzējis. Protams, mana lielākā interese ir par un ap Android spēcinātajiem Samsung produktiem un šoreiz bija patiešām daudz ko redzēt: mazie, lētie budžeta Android telefoni Galaxy – Ace, Fit, Gio, Mini, Samsung un Google kopdarbs – Nexus S, kā arī pavisam svaigie produkti Galaxy S WiFi, Galaxy S II un planšetdators Galaxy Tab 10.1.
Samsung Galaxy Ace, Fit, Gio un Mini
Pozitīvi, ka Samsung nekoncentrējas tikai uz dārgā gala ierīču ražošanu un piedāvā arī šādus lētākus, bet ne sliktākus telefonus. Galu galā, ir milzum daudz cilvēku, kas labprāt pamēģinātu kādu Android telefonu, bet nav gatavi par to maksāt milzonīgas summas. Tāpēc šie Android 2.2 dzītie telefoniņi ir ļoti labs veids kā iepazīt Android pasauli. Galaxy Ace vizuāli atgādina mazāko iPhone 4 brālēnu un aprīkots ar 3.5 collu ekrānu, 800 MHz procesoru un 5 megapikseļu kameru. Galaxy Fit ir ar mazliet mazāku ekrānu – 3.31 collas un arī procesors darbojas ar takts frekvenci 600 MHz. Tādējādi ierīce būs lētāka par iepriekš pieminēto iPhone 4 brālēnu Ace. Gio un Mini ir vēl mazāki un vienkāršāki telefoni – to ekrāns nepārsniedz 3.2 collas. Pie tam Galaxy Mini apjozts ar krāsainas plastmasas maliņu, kas noteikti šķitīs simpātiska jauniešiem, kurus nesaista pārlieku solīda paskata ierīces.
Reklāma
Reklāma
Galaxy Tab WiFi 5.0
Ar šo ierīci Samsung cenšas līdzināties Apple iPod Touch un patiesībā tas izskatās pēc “parastā” Galaxy S, kam izravēta zvanīšanas iespēja. Rezultātā sanāk tāds 5 collīgs multimediju atskaņotājs, tīmekļa pārlūkošanas rīks. Šis ir viens no vairākiem dažādajiem Samsung Galaxy Tab paveidiem, jo ir vēl arī 4 collu, 10 collu un tiek solīts arī 8.9 collu Tab planšetdators. Paņemot rokā ierīci, uzreiz var sajust, ka tas ir Samsung produkts un pa gabalu daudzi to noteikti sajauks ar Galaxy S – abi izskatās ļoti līdzīgi. Arī plastmasīgi spīdīgais korpusa tips nekur nav zudis.
Nexus S
Ik pa laikam Google apvienojumā ar kādu no telefonu ražotājiem izveido tā saucamo “savu” telefonu un ja atceramies, tad iepriekš sadarbības partnera lomā bija HTC. Nexus S ir Google un Samsung mīlas auglis un tas godam noslēdz pre-divkodolu Android telefonu ēru. Ierīce ir aprīkota ar ļoti košu (mazliet ieliektu) 4 collas lielu SuperAMOLED ekrānu, 1 GHz procesoru, 16 GB iNAND iekšējo atmiņu un Android 2.3, jeb Gingerbread. Patiesībā pat mazliet žēl, ka tik ātri pienākuši pārākie konkurenti ar divkodolu procesoriem, jo Nexus S man šķiet lieliska ierīce. Vizuāli interesanta savas ieliektās formas dēļ un sasodīti fiksa darbībā. Šis pavisam noteikti ir viens no tiem tālruņiem, ko es pats izvēlētos sev.
Galaxy S II
Galaxy S II ir turpinājums stāstam, ko aizsāka Samsung Galaxy S. Tā kā Galaxy S bija jaudīgs un ar lielisku SuperAMOLED ekrānu aprīkots telefons, tad turpinājumam arī jābūt iespaidīgam. Un Samsung par to ir parūpējušies. Otrās paaudzes Galaxy S ir aprīkots ar vēl lielāku 4.3 collu SuperAMOLED Plus ekrānu, 16 vai 32 GB iebūvēto atmiņu, 1 GB operatīvo atmiņu un 1 GHz divkodolu procesoru. Tas tiešām šobrīd ir mobilo ierīču augstākais iespējamais gals. Samsung beidzot ir sapratuši, ka pavisam spīdīgi un plastmasīgi korpusi nerullē un Galaxy S II aizmugurējais vāciņš veidots no raupjākas plastmasas – uzreiz cita sajūta to turot rokā. Neskaitot lielo ekrāna izmēru, Galaxy S II ir arī ļoti plāns telefons un biezākajā daļā tas ir tikai 8.5 mm biezs. Un praktiski to ļoti jūt, salīdzinājumam HTC Desire HD liekas kā liels klucis. Par Galaxy S II man ir pastiprināta interese un ļoti labprāt ar to paspēlētos ilgstošāk, lai saprastu cik ļoti jūtams ir jaudas pieaugums (un baterijas darbības ilguma samazinājums) no šāda divkodolu procesora. Šis pavisam noteikti ir viens no tiem telefoniem, kas būs 2011. gada aktualitāte.
Reklāma
Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 10.1 ir interesanta ierīce un interesantuma lielāko daļu sastāda tieši Galaxy Tab 10.1 pildījums – pavisam svaigais un tieši planšetdatoriem veidotais Android 3.0, jeb Honeycomb. Samsung šis nav pirmais mēģinājums planšetdatoru lauciņā un pavisam nesen mēs apskatījām “pirmo” Galaxy Tab. Tomēr toreiz lielākais klupšanas akmens bija tieši Android, kas nebija īsti piemērots tāda tipa ierīcēm. Rezultātā mums rokā bija krietni palielināts Galaxy S telefons. Šoreiz ir pavisam cits stāsts un jaunais Android 3.0 no sākuma pat liekas pavisam nepierasts (būs jāmeklē iespēja patestēt šo planšetdatoru uz ilgāku laiku). Priecē, ka Samsung ierīcei ir aizvākuši spīdīgo korpusa aizmuguri un izveidojuši to reljefainu tāpat kā Galaxy S II telefonam. Beidzot ierīce labi turas rokā un nespeķojas. Pēc tik īsa pabakstīšanas brīža grūti spriest par ierīci, tomēr sajūtu ziņā jaunais Tab ir daudz labāks par priekšteci – korpusa uzbūves ziņā pavisam noteikti. Beidzot ierīce rokā jūtas labi uzbūvēta un es pat teiktu “korekta”.