Kā teica viens cilvēks: "Jebkurš muļķis var uztaisīt kaut ko sarežģītu. Pamēģini uztaisīt kaut ko vienkāršu.'' Tas atiecas it īpaši uz ieročiem. Šis raksts ļaus jums apskatīt prototipu mašīpistolei kurai iespējams nav līdzvērtīgo vienkāršībā.
Kā teica viens cilvēks: "Jebkurš muļķis var uztaisīt kaut ko sarežģītu. Pamēģini uztaisīt kaut ko vienkāršu.'' Tas atiecas it īpaši uz ieročiem. Šis raksts ļaus jums apskatīt prototipu mašīpistolei kurai iespējams nav līdzvērtīgo vienkāršībā.
Šajā mirklī vai arī mirklī kad ieraudzijāt rakstu droši vien nodomājāt ka ierocim trūkst mēlītes, gaiļa (šaujam mehānisma). Patiesībā šaujam mehānisms ir saistīts ar vēl vienu divainību... Kur ir aizmugurējais dzelzs temeklis? Tas noved pie atbildes, kas nav gaidīta.
Mēlīte vai šaujam mehānisms ir priekšējais dzelzs tēmeklis. Un ja runāsjim atklāti tēmekļa nav. Šis ierocis var tikt ar tādu aprīkots, bet pamat ideja ir šaut netēmejot ar tēmekli. Kā kovbojs kas šauj no gurna izmantojot izpratni par to kur apmērām lidos lodes kad nospiedīsi mēlīti. Bez īstas, precīzas tēmēšanas. Vienkāršība un ideālisms ne vienmēr saiet kopā. Bet daudz ir saistīts ar to, kas kuram ir ideāls.
Pats ierocis ir pārsteidzoši kompakts. Kā var redzēt bildē, kur ierocis ir blakus tam paredzētai magazīnai.
Šadi izskatās šķērsgriezums. Daļā no kompaktivitātes kā idejas balstās uz to ka aizslēgs, jeb daļa kas ceļo uz priekšu un atpakaļ ieroču korpusā, padod patronu, ieved to stobrā kanālā un ar tā priekšējās daļas piemetināto šaujamadatu detonē patronu ir teleskopisks. Tas nozīmē ka aizslēgs iet pāri stobram nevis pret tā sākumu. Labs piemērs ierocim ar teleskopisku aizslēgu ir izrealiešu UZI. Kāmēr neteleskopisks aizslēgs būtu daudz pierastāks tādos ieročos kā PPSH41, MP40, TEC 9.
Pats šaujam mehānisms balstās uz to ka augšejā pirekšējā ieroča korpusa daļā ir izgriezums no kura tiek izvirzīts no iekšas uz āru gailis. Gailis apkļauj stobru un tiek virzīts uz augšu pateicoties vienkāršai atsperei. Kad aizslēgs ir aizvirzīts uz aizmuguri gailis ar atsperes spēku nostādas šaujam gatavā pozīcijā. Kad gailis tiek nospiests ar īkšķi uz leju aizslēgs tiek atbrīvots un ar paša atsperes spēku ievieto patronu stobra kanālā un veic šāvienu.
Pateicoties manam iekšējam Pikaso mēs varam redzēt kā šaušana no šī ieroča aptuveni izskatās.
Viss ierocis sastāv no paša korpusa kas sastāv no 2 četrstūrainām caurulēm sametinātām kopā, stobra, teleskopisku aizslēgu (kurā ir izgriezums ar kura palīdzību ievietojot pirkstu var aizvadīt aizslēgu uz aizmuguri tā vietā lai izmantotu ieskrūvētu vai piemetinātu rokturi), atsperes un vienkārša bet ļoti efektīva šaujam mehānisma.
Kā var redzēt šaujam mehānisms ir izgriezsts no četrstūrainas caurules segmenta un atspere tiek turēta pateicoties metālā ievietotas skrūves kura iet caur atsperi.
Es vēlētos piebilst, ka šis ierocis ir ideāls skatoties no pašizmaksas, vienkāršības un kompaktivitātes.
Protams, acīmredzams ir fakts ka ierocis nav paredzēts precīzai tēmēšanai, bet gan tuvu distanču ienaidnieka "aplaistīšanai" ar svinu.
Ja es varētu veikt 2 izmaiņas tās būtu sarkanā punkta tēmeklis un saliekāma vai vismaz kaut kāda laidne.
Alternatīva var būt izmantot siksnu un nospriegot pret kaklu izveidojot stabilu 3. kontaktu punktu neskaitot rokas garantējot stabilu šausanu tajā pašā laikā nemainot pamat ideju ieroča vienkaršībai un kopaktivitatei.
Jām, problēmas var redzēt jau pat cilvēks kas na ieroci rokās turējis.
Ierocis sakarst, rokas labākajā gadījumā apdegs, protams, tur var runāt par to no kāda materiāla ir izveidots stobrs, jo dažādi metāli uzkarst un atdziest savādāk, bet jebkurā gadījumā tas uzkarst.
Ja tādam pieliktu tēmekli, tad problēma ir redzama tuvāk, jo roka ir priekšā un tev vismaz 25% no tēmekļa nosedz tava roka, tādā gadījumā būtu jāliek tēmeklis augstāk un tad vainu būtu problēmas noregulēt tēmekli pareizi, vai arī tas nebūtu lietojams.
Cilvēks var izdomāt visādas lietas, kas teorētiski strādā, bet reālā dzīvē ir vienkārša izgāšanās, un šis ierocis ir viens no tādām lietām.
Izskatās ļoti droši. Domāju DP tevi jau sen iesēdinājuši vai arī Brasā ievilka internetu?