Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
12
280

Skaņas atklāšana. 1886 gadā Andrejs Patofons ( Andriew Patophone) saprotot, ka elektrība vēl nav izgudrota, mājas apstākļos uzbūvē ar roku griežamu patofonu ar tauri. Skaņa tam ir laba un tas tiek nodots massveida ražošanai. Vienīgais par ko pircēji sūdzas ir tas , ka nevar pieslēgt sabvūferi.

Video un televizijas izgudrošana. 1907 gadā nedaudz pēc kara Bavārijas iedzīvotājs - elektriķis Šveikste Kušenbildens savā privātmājas sētā cepa gaļu, dzēra alu un lūkojās caur izdzertas alus pudeles kakliņu uz sauli. Saules atspulgs pudelē veidoja gaismas efektu! Viņš sāka saskatīt iespēju tur atspoguļot bildi ar elektriskās indukcijas palīdzību. Domāts darīts ! Un jau 1908. gadā viņš kopā ar Edvardu Fernsehnu patentēja pirmo stikla kineskopu.

3D televizijas izgudrošana. 1985. gadā amerikāņu segu austuves īpašniece Gendere Džabere (Gennder Jabber), kura cieta no pastiprinātas šķielēšanas, pastaigājās ar sunīti gar elektronikas veikala skatlogu. Toreiz bija modē skatlogos likt blakām daudzus televizorus, lai tos labāk reklamētu! Un ši sieviete nejauši ar vienu aci ieskatījās vienā ekrānā , bet ar otru otrā. Viņa pirmoreiz vēsturē ieraudzīja īstu 3D telpisko efektu. Par to viņa pastāstīja televizoru ražotnes īpašniekam, kurš izgudroja īpašas brilles, kas ļauj baudīt 3D efektu.

Nošu līnijas izgudrošana. 1387. gadā itāliešu pianists Beretti Klavesino spēlēja kavieres. Vienreiz kaut ko viņs nospēlēja, tad gribēja to pašu nospēlēt vēlreiz, bet tik nevarēja atcerēties, ko bija nospēlējis. Aiz dusmām viņš aizcirta klavierēm vāku un sāka vilkt savu taukaino roku gar to. Pirksi atstāja taisnas līnijas uz tīrā vāka. tad viņš vēl tur sazīmēja tikko nospēlētās notis ar pirkstu nospiedumiem. Tā radās tās nošu līnijas, ko lieto vēl šobaltdien.

Elektrības izgudrošana. 1891. gadā serbu izcelsmes amatnieks Nikolī Hercs , slaukot ar dvieli matus pēc dušas, saņēma uz matiem dīvainu triecienu. Viņš veica padziļinātu izpēti un konstatēja, ka strīķējot divus rotorus vienu gar otru, rodas elektriskā strāva. Par šo parādību viņs pastāstīja saviem kolēģiem amatniekiem un viņi kopīgi radīja elektrību, kas atbilst visiem mūsdienu standartiem.

Mobilā telefona izgudrošana. Nav tur ko daudz iedziļināties. Viss kas tev ir jāzina, ka kompānija APPLE 2008. gadā izgudroja mobilo telefonu. ( )

Šampūna izgudrošana. Šitas var likties diezgan nepatīkami. Tālajā 1953. gadā slavena austrāliešu fitnesa trenere krāpa vīru ar savu mīļāko, mazgājoties ar viņu kopā dušā. Neiedziļinoties detaļās kaut kas balts nokļuva viņas matos. Viņa tūdaļ pamanīja, cik tie mati labi izmazgājās un iegūst apjomu. Par cik viņa bija slavena un bagāta, tad varēja atļauties sākt ražot savu šampūna un kondicioniera līniju. Kādā krāsā ir tavs šampūns?

Mini diska izgudrošana. 1997. gadā SONY akcionāra mazā meitiņa spēlējoties ielika parasto mūzikas kompaktdisku mikrovilņu krāsnī. Tas kā jau plastmasa karstumā sarāvās. Bet skaņas kvalitāti iespaidoja tikai nedaudz. SONY darbinieks uzreiz saskatīja plašu potenciālu tādā mazā formātā. Diemžēl SDHC kartes tik un tā izkonkurēja minidiskus.

Bitu un baitu izgudrošana. 1971. gadā TV tehniķis Bils Varainheits braucot piepelnīties uz Luiziānu, izklaidīgi skatījās uz brauktuves atdalošajām pārtrauktajām līnijām , kas visu laiku paskrēja garām. Viņš pievērsa uzmanību sistemātiskas atkārtošanās procesam. Būdams arī matemātiķis, viņš tur sāka saredzēt bitus un baitus, kas ir mēsdienu datortehnikas pamatā. Pēc tam tika dibināts ATARI, kur lodēja pirmos datoru čipus.

Elektriskās spuldzītes izgudrošna . Jau pieminētajam elektrības izgudrotājam Nikolam bija māceklis , kurš visu darīja nepareizi. Vadus savienoja ačgārni, visu darīja aplami. Viņs pat bija tik slinks, ka neizolēja vadus , bet lika tiem virsū burciņas. Vienreiz kādā vakarā viņam viena no burciņām iemirdzējās. Vadi bija salaisti uz īso. Viņs bija izgudrojis elektrisko spuldzīti!

 Autors: JaanisJonis Pasaules tehnoloģiju vēsture!
1.
Autora bilde
 Autors: JaanisJonis Pasaules tehnoloģiju vēsture!
2.
Autora bilde
 Autors: JaanisJonis Pasaules tehnoloģiju vēsture!
3.
Autora bilde
Izmantotie avoti:
http://raksts nav tulkots
12
280
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [13]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jāņpālis avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ZebraMedaļa Trumpe
  Jāņpālis 09.04.16 21:19  
15
0
Chill cilvēki, ko te nesaprast, foršs satīrisks raksts. Nemeklēt paralēles ar reālo dzīvi.
ErnLeSaint avatars
Medaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Bakalaurs
  ErnLeSaint 12.04.16 20:05
10
0
Pirmais rokas mobilais mobilais tālrunis tika prezentēts 1973 .
Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 09.04.16 21:21
10
0

Paga, tātad pirmais šampūns sastāvēja no miljardiem balto karavīru viņas matos?   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.04.16 20:17
9
2

Lohs esi? Apple izgudroja pirmo viedtālruni ne mobīlo telefonu

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 16.08.16 03:03
5
0

Alternativa vesture...

Jāņpālis avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ZebraMedaļa Trumpe
  Jāņpālis 09.04.16 21:22  
4
0
atbildot uz Emīls Daivids komentāru " Kāds sakars ar humora izjūtu ?? Nesapratu. ... "Necenties vairs saprast. Nav lemts.
Schwanz avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  Schwanz 09.04.16 19:31
3
0

ko ? nopietni ?   

Anonīms
Anonīms 13.06.19 18:17  
0
0

atbildot uz Fosilija komentāru " Lohs esi? Apple izgudroja pirmo viedtāl... "

Vai tas tiki svarigi.

Anonīms
Anonīms 09.06.19 17:16  
0
0
atbildot uz Fosilija komentāru " Lohs esi? Apple izgudroja pirmo viedtāl... "

Pirmais bija Motorola 😀
Anonīms
Dahs 18.05.19 08:42  
0
0
Nezinu, man ir cita info- spuldzīti izgudroja Edisons un šampūnu vācietis Hans Schwarzkopfs 1927. gadā
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.04.16 21:25
2
2

atbildot uz Jāņpālis komentāru "Necenties vairs saprast. Nav lemts. " Ne uz brīdi necentos saprast līdz izlasiju rakstu un sapratu , ka šeit visas ir muļķības   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.04.16 21:20
1
1

atbildot uz Bla+bla+bla komentāru " Pirmkārt: tev nav humora izjūtas. Otrkārt: A... " Kāds sakars ar humora izjūtu ?? Nesapratu.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.04.16 15:28  
0
1
atbildot uz Bla+bla+bla komentāru "Lohs esi? Apple izgudroja pirmo viedtālruni ne ... "Un datoru!!!