Tā nu lūk publiskai apskatei nododu vēl 10 apbrīnojamas cilvēku radītas konstrukcijas.
Pasaulē apbrīnojamākās celtnes 29
42
2
Lotus Templis - Indija, Deli. Būvniecība pabeigta 1986. gadā. Ēka ir icīnijusi vairākas ar savu arhitektūru saistītas balvas, kā arī neskaitāmas reizes par šo ēku ir rakstīts avīzēs un žurnālos. Šī ir reliģiska celtne. Līdz vēlam 2002. gada būve bija piesaistījusi vairāk nekā 50milj. tūristus tā padarot to par vienu no apmeklētākajām ēkām pasaulē.
Akropole - Grieķija, Atēnas. Atēnu Akropole ir pasaulē atpazīstamākā Akropole, kaut arī Grieķijā ir ļoti daudz tādu. 480. gadā p.m.ē. persieši bija izlaupījuši un nodedzinājuši uz svētajām Atēnu klintīm celtos grieķu tempļus jeb Akropoli. Nu, pēc persiešu karaspēka sakāves, tos vajadzēja būvēt no jauna. Atēnieši imperatora Perikla vadībā sāka atjaunot sagrautās celtnes, bet šoreiz no marmora, tik stipras, tik diženas un krāšņas, kādas neviens vēl nebija redzējis.
Reklāma
Angkor Wat - Kambodža, Angora. Šī būve ir Hinduīnu templis. Templis ir celts agrā 12. gadsimtā, kā valsts galvenais templis tās galvaspilsētā. Tas ir kļuvis par Kambodžas simbolu, jo nekur citur pasaulē šāda tempļa nav.
Burj Al Arab - AAE, Dubaija. Pabeigta 2000. gadā. Šī viesnīca pagaidām ir vienīgā 7 zvaigžņu viesnīca pasaulē, kā arī otra augstākā viesnīca pasaulē. Uz jumta tai atrodas aktīvs tenisa laukums, kuru var izmantot viesnīcas klienti. Pati viesnīca atrodas uz māksīgas salas. Skatoties no krasta visa būve (kopā ar pašu salu) izskatās kā burājoša jahta. Katrs numuriņš ir vidēji 170m2 liels un par vienu nakti mazākais jāmaksā apmēram 850Ls
Lielais Ķīnas mūri - Ķīna. Lielais Ķīnas mūris ir pasaulē lielākais arhitektūras piemineklis. Tas atrodas Ķīnas ziemeļu daļā un stiepjas 6350 km garumā. Tā ir visgarākā šāda veida būve pasaulē. Taisnā līnijā tas ir aptuveni 2700 km garš, taču tā faktiskais garums, ieskaitot divdaļīgās, trīsdaļīgās un pat četrdaļīgās sekcijas un apvedceļus pa kalnu pārejām, ir vismaz divreiz lielāks. Tā augstums vietām sasniedz 9 m , biezums - 4,5 līdz 6 m. Ir saglabājušies aptuveni 20 000 mūra torņu un 10 000 sargtorņu, jeb signāltorņu, no kuriem ar signālugunīm ziņoja par ienaidnieka uzbrukumu. Interesants fakts, ka no satelīta uzņēmumiem to ir iespējams saskatīt nezūmojot n-tās reizes. Un līdz pat šai dienai nav zināms precīzs tā garums, jo arvien atrod jaunus posmus mūrim, kuri jau ir pamatīgi cietuši no ''laika zoba''.
Reklāma
Hagia Sophia - Turcija, Stambula. Katedrāle pabeigta 360. gadā un laiku palaikam ir atjaunota, jo laiks dara savu un nekas nav mužīgs. Vēlāk to atvēra kā muzeju ārzemju tūristiem. Celtne ir slavena ar savu milzīgo un masīvo kupolu. Tik liela izmera kupoli pasaulē ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi. Gandrīz tūkstots gadus tā bija lielākā katedrāle - Līdz 1520. gadā Sevilles katedrāle tika pabeigta.
Potala pils - Tibeta, Lasa. Šodien Potalas pils ir muzejs un tā ir atvērta ikviena tūristam, kurš var atļauties uz turieni aizbraukt. Kopā ēka aizņem teritoriju, kas ir līdzīga 400mx350m. Sienas ir vidēji 3m biezas un 5m augstas. Ir atvērts arī konts ziedojumiem, kas glābj šo unikālo celtni no zemestrīcēm, kas šajā reģionā nav retums.
Luvras piramīda - Francija, Parīze. Luvras piramīda ir daļa no Luvras muzeja, kas arī ir galvenā ēka. Tas ir pasaulē apmeklētākais muzejs un ir viens no Francijas simboliem. Tas iespējams tāpēc, ka muzejā atrodas Leonardo da Vinčī slavenākais mākslas darbs - Mona Liza
Reklāma
Stounhendža - Lielbritānija, Eimsberija. Tas ir neolīta un bronzas laikmeta piemineklis. Stounhendža ir veidota no rinķa veidā izvietotiem milzīgiem akmeņiem, un ir viena no aizvēsturiskajām vietām pasaulē. Arheologi domā ka, šie stāvošie akmeņi tika uzcelti starp 2500. un 2000. gadu p.m.ē., kaut gan apkārtējais zemes valnis un grāvis ir veidoti ap 3100. gadu p.m.ē. Stounhendža, pēc zinātnieku un astronomu domām, ir veidots kā senais Mēness un Saules kalendārs. Šo akmeņu izvietojums pieļauj, ka noteiktā laikā, Saule spīd caur noteiktiem akmeņiem. Stounhendža ir 4000 gadu veca.
Debess templis - Ķīna, Pekina. Templis tika uzcelta 1420. gadā imperātora Younlge valdīšanas laikā. Taču nosaukumu ''Debess templis'' tas ieguva tikai 16. gadsimtā imperātora Jiajing valdīšanas laikā. 2005. gadā šajā celtnē ieguldīja 5.9milj. ASV dolārus, lai to atjaunotu un sagatavotu gaidāmajām Vasaras Olimpiskajām spēlēm, kas tika gaidītas 2008. gadā Pekinā.