Panspermija – viena no hipotēzēm, kas mēģina skaidrot, kādā veidā uz Zemes ir radies dzīvības materiāls. Teorija vēsta, ka dzīvība ir universāla visā kosmosā, ka nevar pateikt, kur tā radusies un kad. Dzīvības materiāls tiek pārnests pa kosmisko telpu no vienas planētas uz otru ar meteorītu un komētu palīdzību.
Teorija nav īpaši populāra zinātnieku vidū. Pirmkārt šo teoriju nevar nekādi izskaitļot, nav saprotams dzīvības sākuma iedīglis, otrkārt, tā pēc būtības ir pretrunā ar visu to ko mēs zinām vai vismaz zinājām. Vēl pārdesmit gadu atpakaļ, valdīja uzskats, ka dzīvība ir reta parādība kosmosā. Toreiz arī bija maz vai vispār nebija datu par citām zvaigžņu sistēmām un tām piederošām planētām.
Šobrīd mēs redzam, ka zinātniskā pasaule aizvien atklāj jaunas un jaunas planētas, kas rinķo ap zvaigznēm un atrodas pietiekamā attālumā, lai uz tās varētu eksistēt/rasties dzīvība tādā formā, kā mēs to pazīstam.
Šobrīd, panspermijas teorija vairs neškiet tik aplama, par to sāk interesēties arī zinātniskajās aprindās. Šajā jomā saskatāmas paralēles ar Čeļabinskas meteorītu – pēc zinātnieku aplēsēm, tāda veida meteorīts esot reta parādība. Bija izskaitļots, ka tik lieli objekti zemes telpā nokļust tikai 150 gados reizi. Lielāki objekti vēl retāk. Čeļabinskas meteorīts lika mainīt viedokli un šobrīd astranomi saprot, ka mums ir pārāk maz datu. Un visticamāk, šāda lieluma meteorīti ir bieži viesi uz zemes, vienkārši tie nesasniedz zemi un “izšķīst” atmosfērā vai noveļas okeānā.