Kad runa ir par dabas saaudzēšanu un pēc iespējas mazāka postījuma nodarīšanu tai, tad var minēt, ka viena no pēdējām topa lietām ir ekoloģisko māju būvniecība, jo tās būvējot rodas mazāk atkritumu un radušies atkritumi nav kaitīgi ekosistēmām. Tā nu varu dot ieskatu kādas īsti ir šīs ekoloģiskās mājas.
Organiskā arhitektūra1
32
0
The Nautilus. Meksikāņu arhitekta J.Senosiain izstrādāta māja, kurai viņš iedvesmu smēlies no kāda gliemeža ar šādu pat nosaukumu. Māja ir konstruēta no betona. Tā ir lēti b\uv\ejama un pēc konstrukcijas ļoti izturīha pret zemestrīcēm. Tās galvenā iezīme ir, ka tā izskatās ļoti kompakta, interesanta izskata un lēta būvniecības ziņā.
Eiropas organiskā arhitektūra. Tieši fotogrāfijā redzamā māja ir būvēta no koka. Tā atrodas zaļajā zonā pie mežiem tādēļ, lai tā neradītu ekosistēmas traucējumus to būvēja izmantojot tīru koku un stiklu, kas sadalās laika gaitā. Arhitekta Patrika Arotcharena dizainētā ēka, kam jumts sastāv no saules paneļiem, lai iegūtu atsevišķi elektrību noteiktā akmululātorā, kas, kad ir uzlādēts, spēj šo ēku pilnvērtīgi apgādāt ar elektrību un siltumu 7 dienas.
Reklāma
The Onion house. Šo ēku uzbūvēja ekoloģiskās arhitektūras fanāts - arhitekts Kendrick Bangs Kellog. Viņš to būvēja izmantojot tikai roku darbu. Ēka atrodas Havaju salās un ir kāda kūrorta ekstra sastāvdaļa īpaši bagātiem viesiem. Ēkā ir iestrādāti daudz saules paneļi, kas pa dienu uzlādējoties nodrošina naktī romantisku apgaismojumu šajā ēkā.
Smith Mansion organiskā arhitektūra. Nevienmēr šīs ēkas izskatīsies skaistas, bet tās vienmēr būs praktiskas. Kad tās tiks pamestas, tās lēnām sadalīsies. To pamatā ir liels daudzums koksnes. Tieši attēlā redzamā ēka atrodas Kanādā, Valley apgabalā. Šī ēka ir neapdzīvota, jo tās arhitekts nositās nokrītot no viena no daudzajiem tās balkoniem.
Ūdenskritumu māja. Šī ēka ir īpaša ar to, ka zem tās ir maza HES, Tā pati sevi nodrošina ar elektrību un siltumu. To radījis arhitekts Francis Lloyd Wright. Tā atrodas virs 30 pēdu augsta ūdenskrituma. Interesanti ir tas, ka pati māja daļēji balstās uz paša \udenskrituma.
Reklāma
franka Loida randiņu māja Medisonā. Māja ir īpaša ar to, ka tās jumtā ir iestrādāti saules paneļi, kas pa naktīm nodrošina māju ar elektrību. Viss no kā sastāv šī māja var sadalīties.
Vilkinsona rezidence. radījis arhitekts Roberts Hārvijs Ošads. Tā ir radīta ar koku un iepludināta kokos. Tās pamatdoma ir tāda, ka ēkām ir jāieplūst dabā nemanāmi un harmoniski.
Bravingera nams. Namu radīja arhitekts Brūss Gofs. nama iezīme ir tāda, ka tas ir būvēts kā spirāle. Sienas ir no akmens .
Reklāma
Šeta Goldenšteina rezidence. Tā ir būvēta no iekšpuses uz āru, tāpat kā daudzi citi organiskās arhitektūras piemēri. Namu radījis Džons Lauters. nama Jumts ir aprīkots ar saules paneļiem. Bet pats nams celts no koka un stikla, kas laika gaitā sadalas.