Jau tagad jūras dzelmē atrodas viesnīcas un muzeji, bet pēc dažiem gadiem tiem pievienosies pirmā peldošā pētniecības stacija. Arhitekti un inženieri plāno būvlaukumus ūdeni, sapņojot par to, ka cilvēki reidz dzīvos peldošās pilsētās.
Okeāni kļūs par mūsu mājām20
Sarežģīts būvlaukums : Dziļumā ūdens spiediens strauji palielinās, jo uz to spiež virspusē esošā ūdens svars. Ūdenslīdējam ienirstot dziļāk jūrā, ik pēc 10 metriem ūdens spiediens pieaug par vienu atmosfēru. Strauji samazinās arī gaisma, un 200 metru dziļumā jau valda pilnīga tumsa.
Risinājumi : Veikt būvdarbus zem ūdens nav vienkārši augstā spiediena dēļ, gan arī tāpēc, ka sālsūdens būtiski ietekmē būvmateriālus. Tas liek inženieriem un arhitektiem domāt radoši. Zemūdens konstrukcijas visbiežāk ir lodveida vai cilindriskas, jo šādas formas ķermeņi visefektīvāk iztur spiedienu un to izkliedē.
Celtnieki zem ūdens mēdz izmantot augstas izturības tēraudu, alumīniju un kompozītmateriālus. Metinājumu vietām, prtaoms, jābūt ūdensnecaurlaidīgām. Plaši tiek lietots arī betons, ko var sagatavot zem ūdens. Peldošo māju pamatus būvē no izstrādāta vieglā putubetona. Logus parasti izgatavo no organiskā stikls (akrilstikla)m jo tas ir viegls un izturīgs. Lai loga stikls izturētu spiedienu 6 metru dziļumā, tam jābūt apmēram 10cm biezam.
Pašlaik - Jūras viesnīca ar vienu istabu. Virs ūdens viesnīca izskatās pēc mazas zviedru koka mājiņas, bet no tās iemītnieki var nokāpt guļamistabā trīs metrus zem ūdens. Jūras viesnīca Utter Inn, kuras ieceres autors ir mākslinieks Mīkaels Genbergs, atrodas kilometru no krasta Mēlarena ezerā netālu no Zviedrijas pilsētas Vesterosas. Viesnīcā ir viens numur, kurā vienlaikus var nakšņot divi cilvēki. Pa četriem panorāmas logiem visiem ir iespēja vērot zivju dzīvi.
Cenā ir iekļauta arī piepūšama kanoe laiva, ar ko izbaurkt ezerā vai nokļūt uz kādu no tuvējām neapdzīvotajām salām. Atklāta 2000. gadā. Vieta, kur atrodas : Mēlarena ezers, Zviedrija. Bet pats interesantākais ir tas, ka virs ūdens Utter Inn atgādina zvejnieku būdiņu, taču apakšā slēpjas divvietīga guļamistaba, kurā skaisti var izbaudīt nakšņošanu un zemūdens dzīvi. Šim rakstam būs turpinājums, ja būs atsaucība