Evolūcija joprojām pārveido cilvēka ķermeni. Pēc dažu zinātnieku domām, tās ātrums ir lielāks nekā jebkad un nākotnē, turpinot saplūst kopā gēniem, mums varētu būt citādi pēcnācēji, piemēram bez ķermeņa apmatojuma un daudz lielākām acīm
Nākotnes Cilvēks48
Kā jau zināms. HOMO HABILIS. Pirms 2-1,5 miljoniem gadu. Mazs galvaskauss, neliels augums, garas rokas kā pērtiķim, platas gūžas.
Nākamais ir Homo Erectus. Pirms 1’700’000 – 100’000 gadu. Izteikti sejas vaibsti. Masīvs ķermenis. Stipri, cieti kauli. Garas kājas.
Mūsdienas. HOMO SAPIENS. 200’000 – Tagad. Lielas smadzenes. Atlētiska miesasbūve. Attīstītas plaukstas. Trūcīgs apmatojums. (Par šitto gan varētu vēl padiskutēt :D)
Nākotne –HOMO FUTURUS. Pēc 100 000 gadu. Plats galvaskauss. Lielas acis. Vārgs ķermenis. Brūngana seja.
Acis būs lielākas. Pētījumi liecina, ka vīriešiem pievilcīgas šķiet sievietes ar lielām acu zīlītēm un sarkanām lūpām. Tāpēc iespējams, sievietēm šādām pazīmēm dzims vairāk bērnu un nākotnē cilvēkiem pārsvarā būs lielas acis.
Nākotnē iespējami dažādi scenāriji. Lai arī visi ir vienisprātis, ka cilvēka evolūcija joprojām notiek, tomēr dažādiem zinātniekiem ir atšķirīģas hipotēzes par tā attīstību nākotnē. Piemēram, daži uzskata, ka lielākas smadzenes cilvēkam pagaidām nav vajadzīgas, jo šis orgāns patērē ļoti daudz enerģijas, bet pašlaik vēl neizmanto visus savus resursus.
Vairāki zinātnieki domā, ka cilvēki apzināsies fiziskās slodzes nozīmi. No fizioloģijas viedokļa fiziski nespēcīgs ķermenis nevar tik labi pretoties vides ietekmei, piemēram, nespēs noturēt milzīgo galvu. Tātad dabiskā atlase nepieļaus visiem būt vārguļiem. Daži izvirza hipotēzi, ka cilvēks būs lielāka auguma un tieši fiziskā aktivitāte veicinās intelektuālās spējas.
Jāņem arī vērā, ka ne visu rasu pārstāvji par pievilcīgu pazīmi uzskata lielas acis. Piemēram, monogoloīdiem ir pavisam citi skaistuma standarti, viņi izvēlēsies partnerus ar citādām acīm. Daži arī norāda, ka cilvēces pastāvēšanu tieši apdraud labi attīstītā medicīna, jo izdzīvo pārāk daudz slimu cilvēku. Tādējādi vairojas iedzīvotāju skaits, kas vēl vairāk nodod tālāk negatīvās iezīmes.
Gudības zobi kļūs lieki. Mūsu žokļi par mazu gudrības zobiem, un jau tagad daudzi piedzimst bez to aizmetņiem. Daļēji tas saistīts ar to, ka ēdiens ir mazāk jākošļā. Iespējams, evolūcija šajā jomā turpināsies.
Apmatojums atkāpsies. Daudziem labāk patīk mati uz galvas, nevis uz muguras. Drēbju valkāšana ir mazinājusi ķermeņa apmatojuma nozīmi. Domājams, tas ar laiku izzudīs.
Vairākums neizvēlēsies saldumus. Senāk cukurs bija grūti pieejams, tāpēc kad to ēdam, organisms apbalvo mūs ar prieka izjūtu. Taču mūsdienās saldumi un tauki lielākoties sagādā problēmas, tāpēc, iespējams, prieks par šādu ēdienu zudīs.
Smadzenēm būs vairāk vietas. Kaut gan rievas un krokas padarījušas smadzeņu virsmas laukumu lielāku, beidzajamos 20 000 gados šā orgāna apjoms ir sarucis. Tomēr tendence var mainīties : ja daudzas sievietes bērnus laidīs pasaulē ar ķeizargriezienu, nebūs fiziska ierobežojuma bērna galvas lielumam. Vienlaikus var mainīties smadzeņu uzbūve.