Šodien Bluetooth, GPS un touch screen ir pašsaprotamas lietas, kas ir katrā mūsdienu tālrunī. Tomēr aptuveni 10-15 gadus atpakaļ, šīs funkcijas radīja īstu ažiotāžu tirgū.
Tajā pašā 1996.gadā Nokia izlaida savus pirmos viedtālruņus. Viedtālruņi Nokia 9xxx (9000, 9110, 9210, 9500) Communicator bija aprīkoti ar Intel procesoriem. Šīs ierīces spēja saņemt faksus un e-pastus. Nebijušas funkcijas tajā laikā. Sakarā ar augstajām cenam un nepietiekošu sakaru pārklājumu tajos laikos Communicator neieguva lielu popularitāti.
Par sava veida hitu kļuva Philips Spark, kas spēja darboties līdz 350 stundām bez uzlādēšanas. Mūsdienu smartphoniem, ko tādu nesasniegt. Uz šo brīdi akumulatora ilgnoturības rekords pieder Android Highscreen Boost. Minētais telefons bez uzlādēšanas var izdzīvot līdz septiņām dienām, bet tai pat laikā smartphons var izturēt 1-2 dienas.
Šis ir pirmais mobilais tālrunis ar skārienjutīgo ekrānu - Sharp PMC-1
Un tikai pēc 9 gadiem, 2007.gadā, parādās pirmās ierīces, ko ražo masveida, kas atbalsta multi-touch - Apple iPhone.
1999.gadā parādās jauna veida tālrunis – telefoni slaideri. Un atkal izceļas Siemens.
Tajā pašā laikā parādījās arī pirmie telefoni, kas atbalsta divas SIM-kartes, Benefon Twin +. Tagad telefoni, kuri atbalsta divas sim kartes ir praktiski visu vadošo zīmolu piedāvājumā.
2000.gadā izlaida pirmo mobilo telefonu ar GPS uztvērēju - Benefon ESC. Modelis galvenokārt tika ražots rietumu tirgum.
Pirmo telefonu ar iebūvētu kameru izlaida japāņu kompānija Sharp sadarbībā ar mobilo sakaru operatoru J-Phone. Modelis tika pārdots tikai Japānā.