Raksts satur gan attēlus kas fotografēti no Marsa virsmas, gan attēlus kurus uzņēmuši ap Marsa orbītu esošie satelīti. Skataties un baudat. Neaizmirsti, ka uzspiežot uz attēla ir iespējams to palielināt un daloties facebook tu pelni cepumus. :)
Marss fotogrāfijās - šī planēta ir skaistāka kā domāji!16
Panorāmiskajā bildē kuru Marsa izpētes robots Opportunity uzņēma 2014. gada 15. augustā redzamas šī Marsa izpētes robota iebraukātās pēdas. Šī bilde uzņemta laikā kad Opportunity pētīja Endeavour krātera Rietumu malu. Ja palielināsi attēlu un ieskatīsies kārtīgi varēs redzēt, ka pēdas izstiepjas tālu lejā.
Šajā 2015 gada Jūnijā uzņemtajā attēlā redzama daļa no Crisp krātera. Šajā attēla varat redzēt, ka ne viss Marss ir dzelzs oksīda krāsā, bet dziļākajos slāņos eksistē arī citādāka sastāva zeme. Kā arī var redzēt, ka ūdens krātera malkās izskalojis ieplakas.
Kāpas uz marsa, sanestas tāpat kā Zemes tuksnešos. Bildei mainīta krāsa, lai šīs kāpas atgādinātu viļņus kuri novērojami Zemes okeānos un jūrās.
Lai arī uz pirmo acs uzmetienu šķeit, ka šis 2014. gadā fotografētais krāteris ir dubultrāteris, bet patiesībā tas krāteris ir radīts viena asteroīda trieciena rezultātā. Asteroīds bija pietikeoši liels un spēcīgs, lai izsistu vidējo(zilgano) krāteri, bet pārējā krātera daļa tika aizgrūsta ar triecienviļņa palīdzību. Šajā gadījumā veidojas terasveidīga struktūra, jo zem zemes atrodas ledus kurš ir pietiekoši ciets, lai triecienvilnis to nespētu izārdīt.
Akmeņi uz Marsa, Curiosity fotografija.
Selfijs uz Marsa! Bilde uzņemta 2016. gada 19. Janvāri. Tajā redzams Marsa izpētes robots Curiosity kurš dodas ceļā uz Namib kāpu. Attēlā nevar redzēt kameras statīvu, jo šī bilde sastāv no 57 sastiķētiem attēliem. Šis nav pirmais uz Marsa uzņemtais selfijs un Curiosity selfijus uz Marsa fotografē relatīvi bieži.
Saulriets uz Marsa, lai arī Marss ir sarkana planēta, bet tā Saulrieti nav tik krāšņi un krāsaini kā uz Zemes. Tas skaidrojams ar atšķirīgu Marsa atmosfēras sastāvu un daudz reižu zemāku atmosfērs blīvumu. Šo bildi 2005. gadā uzņema Marsa izpētes robots Spirit, lai pēc spektra noteiktu vai debesīs ir ledus daļiņas un cik augstu atmosfērā stiepjas putekļu daļiņas.
Šis saulrietu fotografēja Curiosity 2015. gadā. Atmosfēra ir zilgana, jo atmosfērā atrodas smalkas putekļu daļiņas kuras aizkavē un atstaro īsa spektra krāsas.
Vēlviens Curiosity selfijs.
Kāpas uz Geila krātera iekšpusē atgādina skatus kādus var redzēt Zemes tuksnešos. 2015. gadā šo bildi uzņēma Curiosity.