Google DeepMind ir izaicinājis GO spēles pasaules čempionu Dienvidkorejieti Lī Sedol, kurš ir meistars ķīniešu galda spēlē. Viņš ir trīsdesmit trīs gadus vecs GO profesionālis, kurš jau 12 gadu vecumā izcīnīja 18 starptautiskus titulus. Ja DeepMind uzvarētu šo vīru, tas būtu vēsturisks notikums mākslīgā intelekta jomā, gluži kā 1997.gadā, kad IBM dators Deep Blue uzvarēja šaha meistaru Gariju Kasparovu (Garry Kasparov), taču GO spēle ir krietni, krietni sarežģītāka ar neiedomājami lielu skaitu iespējamiem variantiem.
Kā apgalvoja pats čempions:” Kā cilvēks, es pieļauju kļūdas, līdz ar to varu zaudēt”. Turklāt Lī vēl piebilda: “Nav svarīgi, kurš uzvar - es vēlos nospēlēt skaistu spēli pret mašīnu. Bet šā vai tā, es centīšos aizstāvēt cilvēka intelektu cīņā pret datoru”.
Taču par laimi vai par bēdu šodien, 9.martā Dienvidkorejas galvas pilsētā Seulā sīvā cīņā Google DeepMind izveidotais AlphaGo uzvarēja pagaidām vienu no pieciem vēsturiskajiem mačiem, kas ilgs no 9.marta līdz pat 15.martam, kam ir iespējam sekot līdzi arī tiešraidē DeepMind youtube kanālā.
Lī godam cīnījās trīs stundas, divdesmit astoņas minūtes un divdesmit astoņas sekundes, līdz tomēr padevās. Jāatzīmē, ka GO mača uzvarētājs saņem 1 miljonu ASV dolāru, pie kam - ja uzvar AlphaGo, Google kompānija naudu noziedos UNICEF, STEM un GO labdarībai. Lai vai kā, Lī joprojām cīnīsies atlikušajos četros mačos par vienu miljonu ASV dolāru laimestu un par cilvēka intelektu kā tādu. Kā nekā - cīņa notiek starp cilvēku un datoru.
GO ir sena ķīniešu galda spēle, kas jau pastāv vairākus tūkstošus gadus un ir viena no sarežģītākajām spēlēm pasaulē, tāpēc to uzskata par vienu no lielākajiem izaicinājumiem mākslīgajam intelektam (AI). Taču DeepMind AlphaGo ir viena no iespaidīgākajām mākslīgā intelekta programmā, kāda līdz šim ir izveidota. Tā izmanto sarežģītas sistēmas, dziļus neironu tīklus un datora spēju mācīties no savām kļūdām, ar katru reizi iegūstot arvien labāku pieredzi. Tā jau pērn uzvarēja Eiropas čempionu Fanu Hui (Fan Hui).
P.S. Google apgalvo, ka GO spēlei ir lielāks potenciāls iespējamiem variantiem nekā atomiem visumā.