2

 95  0

2017.gada septembrī kompānija Intel prezentēja Loihi - pašapmācošs noiromorfais procesors, kas balstīts uz arhitektūru, kuras darbība atgādina cilvēka smadzeņu darbības principu. Loihi procesora parametros nav norādīti procesoru kodoli vai izpildes bloki, bet neironi (130 000) un sinapses (130 000 000).

2018. gadā kompānija Intel piegādāja dažām universitātēm NMI (neiromorfa mākslīgā intelekta) sistēmas ar šo procesoru, bet par projekta masveida ražošanu un komercializāciju tobrīd netika runāts.

Šodien, 2019.gada 15.jūlijā Intel prezentēja jaunu produktu uz Loihi bāzes - Pohoiki Beach. Šī sistēma ietver 64 Loiki procesorus, t.i. kopskaitā tā pārvalda 8,32 miljonus neironu un 8,32 miljardus sinapses.

Ziņo, ka Pohoiki Beach sistēmas būs pieejamas vairāk kā 60 šīs ekosistēmas partneriem (droši vien tā ir speciāli izveidotā Neuromorphic Research Community grupa).

Intel neko neziņo par šo izstrādājumu komercializāciju un tirdzniecību, tā ka Loihi statuss nav skaidrs. Spriežot pēc dažām preses relīzes frāzēm, šobrīd Loihi turpina būt produkts, kas pieejams tikai dažām iestādēm un Intel sadarbības partneriem.

Vēlāk šajā gadā Intel prezentēs sistēmu Pohoiki Springs, kas būs vēl produktīvāka, nekā Pohoiki Beach. Tehniskie dati nav zināmi, bet Intel norāda uz 100 000 000 noironu, kas ir aptuveni 77 procesori.

Atgādinu, ka pieauguša cilvēka smadzenēs ir aptuveni 100 miljardi neironu…

Un vēl… es ikdienā neatrodu daudz informācijas par “mākslīgā intelekta” uzvaras gājienu, sasniegumiem un to momentu, piemēram, kad Googles AlphaGo AI spēja vinnēt labāko Go spēlētāju-cilvēku. Šī ziņa nenāca no vietējiem masu medijiem

Komentāri 2

0/2000

Intresanti zināt, cik izmaksā tas viens procesors - zinot ka mikroshēmas izstrāde mērāma daudzos miljonos dolāru.. ja ir izgatavoti tikai nedaudz procesori (pāris tūkstoši) .. 

 6  0 atbildēt

Domāju ka Tevi nevajadzētu interesēt izmaksas,jo tās ir tavu nākošo paaudžu beigas .

 1  0 atbildēt