Kas var būt sliktāks par skatu, kā tavs dārgais viedtālrunis krīt zemē, atsitas pret asfaltu un iegūst letālo “zirnekļa tīklu” pār ekrānu. Viedtālrunim un sviestmaizei nav nekā kopīga, bet kāpēc viņi visu laiku krīt ar ekrānu pret zemi? Pētījumi liecina, ka ik pēc 2 sekundēm pasaulē viens nelaimīgs ekrāns tiek sadauzīts. Pateicoties pētījumiem, pašiem zinātniekiem bija iespēja izskaidrot, kāpēc tas joprojām notiek.
Lūk, kāpēc telefons vienmēr krīt ar ekrānu uz leju!26
Petījumi, ko veica Motorola, atklāja, ka gandrīz trešā daļa (29%) no viedtālruņu īpašniekiem staigā ar sasistu telefona ekrānu. Tātad, kā var sasaistīt teoriju par sviestmaizi ar sasistu viedtālruņa ekrānu?
Teoriju izstrādāja Astonas universitātes Birmingemā, Anglijā fizikas profesors Roberts Metjūss.
Profesors paskaidroja, ka iemesls slēpjas tajā stāvoklī, kādā lielākā daļa no mums tur rokās viedtālruni. Raksturīgi, lietošanas laikā mūsu pirksti atrodas zem viedtālruņa smaguma centra, tapēc, kad tas izkrīt no rokām no pietiekama augstuma- krūšu līmeņa, tiek dots pietiekami daudz laika vienam apgriezienam, lai telefons piezemētos tieši uz ekrāna.
Zinātnieks arī apgalvo, ka, ja jūs turēsiet tālruni tuvāk smaguma centram, tad varbūtība, ka tas nokritīs uz ekrāna, ievērojami samazināsies. Tomēr, to ir grūti piemērot praksē, jo šādi jūs aizsegsiet pusi tālruņa ekrāna ar saviem pirksiem, bet tastatūra parasti atrodas ekrāna apakšpusē.
Roberts Metjūss arī steidzas brīdināt jauniešus atturēties no teorijas pārbaudīšanas, jo tas var kaitēt jūsu viedtālrunim.
Ja tev patika raksts,liec patīk,tādā veidā es zināšu kāda veida rakstus likt vairāk!