Sveiks, lasītāj !
Tehnoloģijas attīstas neiedomājami ātri. Nākamajā dekādē jau ir paredzēts, izgudrot tādas lietas, kuras, pat pirms pieciem gadiem, likās neiedomājamas. Mazs ieskats dažās no tām.
Sveiks, lasītāj !
Tehnoloģijas attīstas neiedomājami ātri. Nākamajā dekādē jau ir paredzēts, izgudrot tādas lietas, kuras, pat pirms pieciem gadiem, likās neiedomājamas. Mazs ieskats dažās no tām.
Nanosensori un Internets ar nanotehnoloģijām.
Tiek plānots, ka līdz 2020 gadam būs izveidotas un savienotas ap 30 miljardiem ierīču. Šodien, ļoti apspriesta tēma ir nanosensoru spēja cirkulēt cilvēka ķermenī vai arī spēja - tikt iestrādātai celtniecības materiālos. Šāds izgudrojums varētu ļoti ietekmēt nākotni, tādās jomās kā - medicīna, arhitektūra, lauksaimniecība un narkotiku ražošana.
Nākamās paaudzes baterijas
Vislielākā problēma šodien, lai iegūtu atjaunojamo enerģiju, ir tas, ka ir grūti saskaņot pieprasījumu ar piedāvājumu. Nesenie atklājumi enerģijas uzglabāšanas jomā atklāja, to ka, izmantojot nātrija, alumīnija un cinka bāzes baterijas, ir iespējams izveidot "mini-režģi', kas var nodrošināt tīru, drošu un diennakts ilgu enerģijas avotu uz visu ciematu.
2D Materiāli
Grafēns ir visplašāk pazīstamais viena atoma slāņa materiāls, bet tas nav vienīgais. Tiek pieļauta doma, ka nākotnē būs daudz vairāk 2D Materiālu, neizmantojot tikai ūdens un gaisa filtrus, bet arī, iespējams, - baterijas.
Autonomie Transportlīdzekļi
Pašbraucošās mašīnas var būt nav vēl atļautas pilnībā, bet to spēja glābt pēc iespējas vairāk dzīvību, piesārņojuma samazināšana, ekonomikas veicināšana, un dzīves uzlabošana vecāka gadagājuma cilvēkiem un citiem sabiedrības slāņiem ir neticama.
Perovskita saules baterijas
Šis jaunais fotoelements piedāvā trīs uzlabojumus, salīdzinot ar klasisko siīcija saules baterijām. Šīs ir vieglāk pagatavojamas, var izmantot praktiski jebkurā vietā un arī ražo enerģiju daudz efektīvāk.
Optoģenētika
Gaismas un krāsu izmantošana, lai noskaidrotu neironu darbību smadzenēs. Nesenie notikumi, pieļauj domu, ka gaismu var nogādāt dziļāk smadzeņu audos. Šāds atklājums varētu palīdzēt cilvēkiem ar smadzeņu traucējumiem. Īsumā, par optoģenētiku - tā ir tehnika, kuras laikā redzami gaismas impulsi, kā tie tiek ievadīti smadzeņu šūnās, tādējādi mainās šūnu uzvedība - Vai nu tās tiek uzbudinātas vai arī nomierinātas. Pareizi izmantota optoģenētika var sniegt milzīgus panākumus neirozinātņu pētnieciskajā laukā.