Tā nu viņš ir - Pasaule attīstās lieliem un straujiem soļiem. Drīz jau zinātniskā fantastika kļūs par īstenību!
Klonēts burgers tikai par $325'000!19
Galvenais iemesls, kāpēc cilvēki kļūst par veģitāriešiem ir morālā ambīcija, lai izvairītos no nežēlības pret dzīvniekiem, proti, audzējot, nogalinot tos, lai iegūtu gaļu, olas, gaļu vai kādu citu nepieciešamu produktu.
Dažiem veģitāriešiem pat nepatīk gaļas smarža un garša, jo viņi sev ir iestāstījuši, ka gaļa, kas atrodas uz šķīvja, patiesībā ir līķis. Tomēr ir arī veģitārieši, kuriem pietrūkst laba burgera vai šniceles garša no bērnības, kad vecāki viņiem tos gatavoja.
Tieši šo cilvēku dēļ, zinātnieki, pēdējo gadu laikā, sūri un grūti strādā pie veida, kā radīt sintētisko gaļu, kuras iegūšanai nebūtu nepieciešams nogalināt vai darīt pāri dzīvniekiem. Ja ņemam vērā pēdējā laika zinātnes sasniegumus (pavisam drīz būs iespējams klonēt pat cilvēkus), tad dzīvu dzīvnieku audu klonēšana un audzēšana vairs nav nekas neiespējams un domāju ļoti drīz, šādi produkti būs pieejami visiem.
Viens no zinātniekiem, kurš strādā pie audu klonēšanas attīstības, doktors Marks Fausts no Holandes, cer pārvērst mākslīgu, laboratorijā audzētu gaļu par patēriņa produktu, kuru mēs visi varētu ēst ikdienā. Vienīgā problēma pašlaik ir tās ražošanas izmaksas, kuras sasniedz ļoti lielas summas.
Labi, gaļu klonēt mēs jau varam, bet kā ar tās garšu?
Nobaudīt šo gaļu ir izdevies tikai retajam un cik zināms tās garša ir pietiekami laba. Nu labi, tas neko daudz neizsaka vai ne? Nākamā gada 5. augustā Tev būs iespēja nogaršot šo klonēto gaļu, kā burgera sastāvdaļu! Lai to izdarītu tev būs nepieciešama aviobiļete uz Londonu un nieka $325'000 dolāru.
Šis burgers ar brutāli milzīgo cenu, būs pagatavots no 20'000 lielopu muskuļaudu sloksnēm. Jau augstāk pieminētais doktors, M. Fausts uzskata ka, ja gaļai tiks pievienots tikai neliels daudzums sāls un piparu, tad gaļa garšos tieši tāpat, kā dabiska lielopu gaļa.
Zinātnieks Fausts šādā veidā vēlas piesaistīt sabiedrības uzmanību gaļas klonēšanai un pievērst vairāk ziedotāju, kas varētu atbalstīt šīs metodes attīstību. Tas viss nepieciešams, lai klonēto gaļu būtu iespējams sākt ražot masveidā un, laika gaitā, to padarītu arī daudz garšīgāku, kā arī piepildītu to ar lielāku uzturvielu daudzumu.