0

 26  0

Sveiki dārgie spocēni!

Vērojot to kā Ķīnas kapitāls pamazām aptver ASV un visu pārējo pasauli, kā arī Silikona ielejas topošo “crash testu” mūsdienu civilizācijai, izdomāju padalīties ar videoklipiem par Ķīnas sociālo kredītu sistēmu.

Videoklipi parādā to kāda dzīve izskatītos PSRS, ja tā būtu saglabājusies līdz mūsdienām. Protams, viss noformēts ļoti skaisti, cilvēki beidzot varēs uzticēties, valdība zinās, ka esi drošībā un Tev var uzticēties.

Ķīnas sociālo kredītu sistēmu veido mākslīgais intelekts, novērošanas sistēmas un “Lielie dati”, kurus no mums ievāc meklētājprogrammas un sociālo tīklu platformas.

Kredītu sistēmā tiek uzraudzīta uzvedība un ieradumi, pēc kuriem tiek piešķirti vai atņemti punkti. Ja esi produktīvs un veselīgs cilvēks, tad iegūsti vairāk punktus, attiecīgi, ja neievēro veselīgu dzīvesveidu un slinko, tad iegūsti mazāk punktus, vai tie tiek tev atņemti.

Līdz ar to, tiek veidoti reitingi un piešķirti vai atņemti bonusi – sistēma protams ir obligāta un visaptveroša.

Protams ceru, ka šiem notikumiem nav pravietisks raksturs un sociālo kredītu sistēma nekļūs par globālu parādību, jo tā, kontekstā ar pārējiem notikumiem pasaulē, ļoti līdzinās tai apokalipses sistēmai kas aprakstīta Atklāsmes grāmatā.

Nedaudz plašākā informācija ar infografikām angliski: https://www.visualcapitalist.com/the-game-of-life-visualizing-chinas-social-credit-system/

Komentāri 0

0/2000