Robotus, kā profesionāļus kareivjus, mēs redzam tikai saiens fikšen filmās, bet realitātē arī notiek šādu kareivju izgatavošana, ar ko nodarbojās ASV aizsardzības aģentūra DARPA, kura ir virzīta uz jaunu tehnoloģiju izgatavošanu bruņotajiem spēkiem. Viena no viņu idejām ir izgatavot humanoīdu robotu. Ne tikai vienkāršu robotu, bet autonomu. Tātad tādu, kuram nebūtu nepieciešama vadīšana.
Šis ir visai nopietns lēmums, kādu plāno veikt DARPA. Kara robotiem ir daudz dažādu privilēģiju: viņiem nav nepieciešams ēdiens vai dzēriens, viņi nekļūst noguruši un viņiem nevajag gulēt, nav jāuztraucās par ētiskajām normām, viņi nejūt ne sāpes, ne bailes, ne dusmas. Turklāt, neviens nesēros, ja pēc kara viņi neatgriezīsies.Tehnoloģijas ir diezgan virzījušās uz priekšu. Mūsdienu liels sasniegums ir bezpilotu lidmašīnas un autonomās lidmašīnas, kuras aktīvi pielieto arī tepat Latvijā. Ja kāds nezin, tad tām ir funkcija izlūkot areālu, vai veikt gaisa uzbrukumus.
Nav jau tā, ka šie roboti kara gadījumā būs katrai valstij pieejami. Pretinieki būtu arī cilvēki. Tāpēc ICRAC (The International Committee for Robot Arms Control) ir kategoriski pret šo robotu ieviešanu, jo robotiem nedrīkstētu ļaut nogalināt cilvēkus. Viens no darbiniekiem ICRAC saka, ka tā ir tehnoloģiju pārvērtēšana. Robotu ieviešana kara apstākļos ir sci-fi interpretācija. Vēl viņš saka, ka šīm mašīnām būs mākslīgais intelekts. Tā pati varēs izvēlēties ko darīt, kā darīt. Šie roboti būs mūsu problēma, jo viņi var vērsties pret cilvēci, ne tikai saviem pretiniekiem. Robotam nav spriestspēju un viņš nezinās, kā nošķirt militāristus no civilajiem.