Ļoti iespējams, ka tāpat kā uz zemes tā arī uz citām planētām, uz kurām ir dzīvība floras veidā, darbojas vieni un tie paši likumi, kas iekrāso augus vienā vai citā krāsā.
Kāpēc augi ir zaļi?3
Uz mūsu planētas Zemes, augi, kā jūs jau noteikti esat pamanījuši, ir zaļā krāsā. Zinātnieki uzskata, ka uz citām planētām, dominējošā augu krāsa var būt arī dzeltenā vai sarkanā.
Viss slēpjas saules gaismas absorbēšanā un atstarošanā. Fotosintezējošu organismu pigments hlorofils saņem saules gaismu un pārveido to ķīmiskajā enerģijā. Pašu procesu, kā mēs zinām, sauc par fotosintēzi. Lielākā daļa augu uz mūsu planētas no gaismas spektra vairāk absorbē sarkano un zilo gaismu, mazāk dzelteno, taču gandrīz vispār neuzsūc zaļo. Kāpēc tieši tā? Atbilde ir vienkārša: sarkanā gaisma ir tā, kura vislielākajā apjomā sasniedz augus uz zemes un zilo gaismu mūsu zaļajiem draugiem ir visvieglāk absorbēt. Tādejādi zaļā gaisma augiem vairs nav vajadzīga, jo nepieciešamo enerģiju tie ir jau saņēmuši no iepriekš minētajām. Rezultātā zaļo gaismu augi vairs neuzsūc, bet atstaro. Šeit ir arī atbilde, kāpēc augi un dažas baktēriju sugas ir tieši tādā krāsā, kādā mēs to redzam.
Zinātnieki pieļauj, ka uz citām planētām citās saules sistēmās, gaismas spektrā dominē citas krāsas. Tie var būt gan vēl intensīvākā zaļā krāsā, gan arī sarkanā vai dzeltenā. Viss ir atkarīgs no gaismas spektra īpatnībām.
Zinātņu vīri arī uzskata, ka tieši fotosintēze ir tā kopīgā iezīme, kas vieno no citiem aspektiem tik dažādās planētas.