Cik droša ir Microsoft ''Xbox One'' paroļu sistēma? Pietiekami droša, lai 5 gadnieks ar plikām rokām to varētu uzlauzt.
Kā 5-gadnieks uzlauza Microsoft drošības sistēmu27
5 gadus vecais puika vārdā Kristofers Von Hasels no San Diego, ASV, pavisam nesen pats uzgāja veidu kā apiet ''Microsoft'' spēļu konsoles Xbox One paroļu sistēmu. Puika to paspēja izdarīt ātrāk par visiem hakeriem. Uzlaušana bijis tīrais sīkums- tiklīdz tu ievadi nepareizu paroli, kad mēģini piekļūt kādas citas personas ''Xbox Live'' profilam, sistēma ''izmet'' lodziņu, kurā tev liek apstiprināt savu pareizo paroli. Taču, ja tu neievadi nevienu burtu vai ciparu, bet gan vienkārši saspaidi atstarpes, sistēma uzskata, ka esi ievadījis pareizu paroli un ielaiž tevi attiecīgajā kontā. Mazais Kristofers šo knifiņu atklāja pavisam nejauši, vienkārši spēlējoties ar savu Xbox.
Taču, ja domā, ka tagad varēsi ielogoties sava drauga kontā un iztriekt visu naudu spēlēm, tā vis nebūs- Microsoft jau ir izlabojis šo sistēmas ''gļuku'' un to atkārtot vairs nav iespējams. Kristoferam gan nepienācās nekādi sodi, bet gan tieši pretēji- Microsoft puiku ir iecēluši par ''drošības inspektoru''. Kompānija puikam izmaksāja kaudzi ar spēlēm un piešķīra 50 dolārus Xbox Live veikalā. Kā arī puika saņēmis 12 mēnešu bezmaksas abonamentu priekš Xbox Live fīčām. Šis viss nav diez ko slikts, taču tas nav ne tuvu pielīdzināms īstajai Microsoft drošības inspektora algai.
Kristofera tēvs, Roberts Von Hesels, strādā, uzminiet kur! Tieši tā, datoru drošibas kompānijā. Kad Kristofers ''ielauzās'' sava tēva Xbox Live kontā, puikam palika bail, ka kāds tikpat vienkārši varētu ''nozagt tēta Xbox'', tāpēc viņš savu izgājienu izstāstīja tēvam. Diez vai puika pats nojauta, ka kļūs par ļoti milzīgu palīgu, lai salāpītu šo Microsoft kompānijas caurumu. ''Mēs vienmēr klausamies savos klientos un esam priecīgi viņiem teikt paldies par dažādu kļūdu un nepilnību paziņošanu mums.'' vēstīja pati kompānija. ''Mēs drošību uztveram ļoti nopietni un izlabojām šo atklājušos nepilnību, tiklīdz par to uzzinājām.''
Neskatoties uz to, ka kompānijai ir simtiem testētāju, kuriem maksā tieši par sistēmas kļūdu atrašanu, neviens no tiem tomēr nav spējis iedomāties paroles lauciņā ievadīt parastas atstarpes. Apbrīnojami tizli, ne?