Kā jau būsiet pamanījuši, ik pa brīdim palūkojamies moderno tehnoloģiju virzienā. Šķiet, tas tagad moderni, ka mobilo telefonu apskatnieki vizinās jaunos automobiļos, nejēgā tos safotografē un nodēvē par “testa brauciena aprakstu”. Kāpēc gan, lai auto industrijas aprakstnieki nerīkotos gluži tāpat?
Izvēlies vietējo preci. Šādi aicinājumi skan ik uz stūra tāpēc mēs pastiprinātu uzmanību pievēršam tieši viedtālrunim ar saknēm Latvijā. Var, protams, lekt uz ecečām un bļaut, ka šīs ierīces netiek ražotas Latvijā bet kaut kur citur. Tomēr būsim godīgi – “kaut kur citur” mūsdienās tiek ražots viss, kas saimniecībā var būt noderīgs. Ja nu vienīgi kādi īpaši mākslinieciski apgleznoti vaļenki top tepat mazās Bišu ielas pagrabā…
Esam tikuši līdz Just5 ceturtās paaudzes viedtālrunim. Ja atceramies, tad pirmie trīs tika dēvēti SPACER vārdā. Ja pirmie trīs savā starpā atšķīrās ne tikai ar tehniskajiem parametriem, bet arī izskatā, tad BLASTER ietērpies tajā pašā SPACER 2s kleitiņā. Tehnoloģiju ziņā gan nākušas klāt vairākas patiešām patīkamas izmaiņas.
Sāksim ar internetu. Jaunais Just5 Blaster nodrošina moderno 4G LTE pārklājumu ar kuru lielās visi mobilo sakaru operatori, bet tā pa īstam nenodrošina neviens. Ik pa brīdim, protams, izdodas atrast vietu, kur 4G patiešām darbojas. Tur, kur tas notiek, manipulācijas internetā ir patiešām baudāmas. Cepuri nost, ka piecu collu viedtālrunis cenu kategorijā līdz 200 eiro spēj nodrošināt šādu komfortu.
Līdzīgi Spacer, arī Blaster viedtālrunis nodrošina divu SIM karšu izmantošanu. Turklāt jaunajā izpildījumā interneta pieslēgumu atbalsta abas SIM kartes ligzdas. Lieliska iespēja vērot un salīdzināt, kā kādā konkrētā vietā pilnvērtīgu darbību nodrošina viens vai otrs mobilo tīklu operators.
Neiedziļinoties sīkās tehniskās niansēs, kas saprotamas labi ja katram tūkstošajam viedtālruņa lietotājam, ar atzinību uzsverams Blaster ekrāns. Ja pirmās paaudzes Spacer nācās ierīci dažnedažādi grozīt un piesegt ar žaketes stūri, lai kaut jēl ko saskatītu saulainā dienā, tad Blaster ticis pie lielākas (720×1280) izšķirtspējas un spilgtākām krāsām. Arī ar IPS ekrāna jūtīgumu nav novērojamas tās problēmas, kas nedaudz traucēja dzīvot ar Spacer otro paaudzi. Trāpīt burtam vai simbolam vairs nesagādā grūtību un tas perfekti noreaģē uz katru pieskārienu. Principā, Blaster modelis ticis pie ekrana matricas, kas tiek izmantota dažos labos krietni dārgākos modeļos.
Par ekrānu runājot, nevar nepiebilst, ka tagad arī Just5 skārienjūtīgais melnais spogulis vairs neuzkrāj visus pirkstu nospiedumus kā tas bija ar Spacer. Protams, nav tā, ka taukainie nospiedumi pazūd paši no sevis, taču tos var diezgan viegli notīrīt. Reizēm pat pietiek ar telefona trīšanos žaketes iekškabatā, lai stikls kļūtu spīdīgs un tīrs.
Priecīgs jaunums tiem, kam telefons kalpo arī fotoaparāta vietā. Nu ar Blaster var ne tikai pavirši iemūžināt šādas tādas situācijas, bet pretendēt uz fotogrāfiju vārda tiešākā nozīmē. Vispirms jau to nodrošina Sony izstrādātais kameras sensors. Foto vajadzībām telefona aizmugurē spīguļo 13 megapikseļu kamera ar LED zibspuldzi, kas nodrošina jūtami labāku baltā balansu, kā Spacer. Selfiju maniakiem ierīces priekšpusē pieejama 5 megapikseļu kamera, kas labā apgaismojumā spēj radīt pat gandrīz atpazīstamu attēlu.
Just5 BLASTER ir aprīkots ar 2 GB RAM un 16 GB iebūvēto atmiņu, kā arī microSD atmiņas kartes atbalstu līdz 64 GB, kas brīvi ļauj izbaudīt jaunākās spēles, prasīgākos multimediju failus un aktīvu darbību tiešsaistē. Pirmās paaudzes Spacer iebūvētā atmiņa bija vien 2 GB, otrajai paaudzei 4 vai 8 GB, kā arī microSD atbalsts sniedzās vien līdz 32 GB apjomam. Ja saskaita Blaster 16 un SD 64 gigabaitus, tad kopumā telefona atmiņas apjoms ir tieši tāds kā 2008. gadā iegādātam Mac Book Pro.
Un, visbeidzot lieta, kas izraisīja vislielāko pārsteigumu ar pozitīvu piesitienu – 2700 mAh Litija-Polimēra akumulators. Ražotājs sola pat veselas 20 stundas sarunas režīmā, kas visnotaļ viedtālrunim nav slikts rādītājs. Tomēr visvairāk sajūsmina baterijas darbības algoritms. Ja abām pirmajām Spacer paaudzēm viss bija ierasti un vienkārši, tad Blaster rīkojas tieši pretēji. Parasti, pēc pilnas uzlādes, tālrunis teju visu dienu notur 100 procentu kapacitāti, tad palēnām noslīd līdz 49 procentiem un te jau var uzskatīt, ka tālrunis ir izlādējies jo no 49 līdz nullei prasa vien dažas stundas.
Just5 Blaster jau dažas minūtes pēc pilnas uzlādes paziņo, ka atlikuši vien 95 procenti. Diezgan ātri noslīd līdz 50, tad 30 un, visbeidzot, līdz 14 procentiem, kad atskan brīdinājuma signāls par nepieciešamo uzlādi. Šajā mirklī baterija uzsāk savu īsto dzīvi. Skan neticami, bet pie atlikuša 1 procenta elektroenerģijas krājuma taupīgā režīmā ar dažām bildēm, dažiem zvaniem, nelielas viesošanās sociālajos tīklos un Endomondo noskrietiem deviņiem kilometriem, telefons saglabāja savu vienu procentu kapacitātes 25 stundas un 27 minūtes. Droši vien tikai zvanu režīmā dzīvība Blaster dzīslās noturētos vēl krietni ilgāk.
Secinājums? Vienmēr atradīsies kāds, kas skaidrā naudā nopirks Dacia Logan un, vienmēr būs kāds, kas ies uz banku pēc kredīta Mercedes Benz E klasei. Visu nosaka iespējas, vajadzības un vēlme zīmēties.