Dzirkstaļukeksiņš un skeletors tik piemīlīgi, ka tev izārstēs Arahnofobija !
Interesantais -=[1]=-4
Austrālijā - Kvīnslenda pavisam nesen tika atklātas divas jaunas lēcējzirnekļu sugas , kas pieder Pāvu zirnekļu ģintij - (Peacock spider / Marotos Volans ). Pāva zirnekļi izceļas ar savām košajām krāsām un īpašu, sarežģītu dejas rituālu, lai pievērstu mātītes uzmanību. (Sk.video 1)
Jaunatklātajiem zirnekļiem ir doti ironiski nosaukumi Skeletors un Dzirkstaļukeksiņš (Skeletorus un Sparklemuffin). Šie zirnekļi ir tikai 4 - 5 mm gari.
Lēcējzirnekļi (Salticidae) ir zirnekļu dzimta, kas sastāv no vairāk kā 5000 sugām. Lēcējzirnekļiem ir labi attīstīta redze, ko viņi izmanto medībās. Tie ir spējīgi tālu lekt un izmanto zirnekļu tīklu, lai neveiksmīga lēciena gadījumā varētu pa to uzkāpt atpakaļ.
Lēcējzirnekļi dzīvo ļoti dažādās vidēs. Lielāka daļa no tiem mīt tropiskajos mežos, bet tos var atrast arī mērenos mežos, krūmājos, tuksnešos, un pat kalnos. Euophrys omnisuperstes var sastapt pat Everestā, 6700 metru augstumā.
Lēcējzirnekļiem ir 8 acis, no kurām divas ir īpaši labi attīstītas un dod zirneklim binokulāro redzi, kas ļauj noteikt attālumu pārējās acis nav tik labi attīstītas Lēcējzirnekļi galvenokārt aktīvi ir dienas laikā. Tiemir labi attīstīta iekšēja hidrauliskā sistēma, kas ļauj lēcējzirnekļiem lekt vairāku savu ķermeņa garumu attālumā. Kad lēcējzirneklis pārvietojas, un it īpaši pirms lēciena, viņš nostiprina zirnekļa tīkla diegu un gadījumā, ja viņš nokrīt, šīs diegs kalpo, kā nodrošinājums. Lēcējzirnekļi galvenokārt ir plēsoņas, bet pastāv arī zirnekļi, kuri barojas ar nektāru un putekšņiem. Atšķirībā no daudziem citiem zirnekļiem, lēcējzirnekļi ir aktīvi mednieki tie negaida, kamēr viņu medījums ielidos viņem tīklā, bet paši dodas medībās. Medībās zirneklis paļaujas uz savu labi attīstīto redzi. Pēc medījuma atrašanas un identificēšanas, zirneklis novērtē attālumu līdz medījumam un zibenīgi ātri uzbrūk tam. Zirneklis var pamanīt medījumu no 20-60 cm attāluma.
Milzu salamandras (Metoposaurus algarvensis) .
Šī salamandras bija vieglās automašīnas lielumā un atšķirībā no mūsdienu mazajām, un piemīligajām salamandriņāma šiem radījumiem bija daudz asu zobu, žēl , ka izmira būtu mums ekoloģisks transports vai arī garšīga deliktates - svētku galdā cepta milzu salamandra :D
Milzu salamandras (Metoposaurus algarvensis) ir 220 milijonus gadus sena abinieku sugu. Šī milzu salamandra visticāmāk uzvēdās, kā liels un plēsīgs krokodils, kas ķērā zivis un plēsās krastā par tām ar citām milzu salamandrām. Pirms dinozauriem (Jura periodā) milzu salamandras atradās barības ķēdes pašā augšpusē Trīsa periodā.
(Triass ir ģeoloģiskais periods, kas sākās pirms 251 miljona gadiem, kad notika perma-triasa izmiršana, un beidzās pirms 199,6 miljoniem gadiem ar triasa-juras izmiršanu. Tas ir vecākais no trim mezozoja ēras periodiem. Triass sekoja pēc perma perioda, bet pēc triasa bija juras periods.). Triass sīkāk dalās trīs epohās: agrajā triasā (pirms 251-245 miljoniem gadu), vidējā triasā (pirms 245-228 miljoniem gadu) un vēlajā triasā (pirms 228-199,6 miljoniem gadu).Triasa periodā uz Zemes dominēja dinozauri, parādījās pirmie lidojošie mugurkaulnieki (pterozauri), kā arī pirmie īstie zīdītāji).
Citas radniecīgas sugas pat bija vēl lielākas, sasniedzot pat 10 metru garumu. Trīsa perioda beigās milzu salamandras izmira vulkānisko izvirdumu dēļ un zemi sāka pārņemt dinozauri un zīdītāji.
Lai gan šādi radījumi lielā skaitā jau citur ir atrasti, šis ir pirmais šāds atradums Dienvideiropā (Portugalē) . Vairāku šo milzu salamandru fosilijas tika atrastas ižuvušā ezera dibenā kur tās bija ļoti labi saglabājušas tādēļ zinātniekiem bija ļoti iespējams izveidot un izprintēt šīs salamdras 3D modeli.
Divkājainas krokodils (Carnufex carolinensis)
Šī jaunatklātā suga jau ir nodēvēta par Karolīnas miesnieku .
Trīsa periodā uz zemes dzīvoja daudz dažādi un iespaidīgi plēsoņas. (Carnufex carolinensis) jau ir paguvis sev iegūt iesauku Karolīnas miesnieks. Carnufex staigāja vertikāli uz divām kājām un barojās ar citiem bruņotiem reptīļiem un agrīnajiem zīdītājiem. Carnufex bija 3 metrus garš. Carnufex dzīvoja pirms 231 milijoniem gadu – Ziemeļukarolīnā. Ir atrasts tikai viena šī sugas pārstāvja fosīliju fragmenti Lai gan Carnufex fosīlijas tika atrastas jau pirms desmitgadiem tās visu laiku atradās noliktavā dabas muzeja kolekcijā. No Carnufex fosilijām ir atrasti sādi fragmenti - daļējs galvaskauss, mugurkauls un locekļu fragmenti, izmantojot 3D modelēšanu un salīdzinot ar mūsdienu krokodiliem zinātniekeim izdevās izveidot Carnufex 3D modeli.
Izgāja plāni jokojot, izmēģinot - Facebook brīdināšanas sistēma par iespējamu pašnāvības mēģinājumu.
Kādam precētām divu bērnu tēvām pavisam plāni izgāja jokojoties ar pašāvību.Vīrietis "tikai" vēlējies izmēģināt Facebook iespējamo pašnāvības mēģinājuma brīdināšanas sistēmu, kas beigās plāni izgāja. Tā ir, kad joko par tādām nopietnām - lietām, ka pašnāvība. Vīrietis par šo izgājienu tika arestēts un uz trīs dienām ievietots psihiatriskajā klīnikā. 48 gadus vecais Šeins Tušs (Shane Tusch) no Kalifornijas - San Mateo (ASV )kurš strādā par elektriķi uz nepilnu slodzi bija sadomājis iemēģināt jauno Facebook pašnāvīvas novēršanas programmu. Ierakstu kurā viņš draudēja nolekt no Zelta Vārtu Tilta (Golden Gate Bridge) izlasīja kāds lasītājs un un paziņoja policijai, kas tas viņu arestēja. Tuša kungs intervijā teica "man nebija pieejama nekāda cilvēcīka atieksme un es tiku pakļauts dažādiem medicīnas testiem, tāpat Facebook nobloķēja arī Tuša kunga profilu. Tā kā vīrietiem bija kredītsaistības Amerikas Bankā viņam pēc ši sava izgājiena bija problēmas pagarināt kredīta termiņu.
Nejokosim ar nāvi un pašnāvību - GOODBYE CRUEL WORLD !