local-stats-pixel

ĢMO pārtikā: mīti un patiesība!20

137 6

Gan jau katrs kaut vienu reizi dzīvē ir dzīvē ir redzējis šo saīsinājumu, īpaši pēdējā gadu desmitā. ĢMO jeb Ģenētiski modificēti organismi ir mūsdienu sabiedrības bieds. Kāpēc? Par tiem ir radušies vairāki mīti, kuri, lai gan ir apgāzti, vai nav pierādīti, ir iesēdušies cilvēkiem smadzeņu rievās. Jāatzīst- pati biju pret ĢMO, līdz brīdim, kamēr neizglītoju sevi padziļinātāk par tiem. Rakstā pastāstīšu jums, kas īsti ir ĢMO, kur tos izmanto, un apgāzīšu arī pāris mītus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma
137 6 20 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 20

0/2000

Vēl viens mīts - Latvijas veikalos NEPĀRDOD ģenētiski modificētu produkciju! Apnicis jau klausīties tajos brēcējos, kas domā, ka Latvijas veikalā pirktie importa tomātiņi ir ĢMO un mēs visi no viņiem mirsim jauni. Tāpat arī Latvijā nekur neaudzē ĢMO pārtiku!

Vispār lielākā sabiedrības daļa nemaz neizprot, kas īsti ir ĢMO, bez maz vai uzskata, ka šajā pasaulē nekas bīstamāks vēl nav radīts. 

Patiesībā gēnu inženierija spētu pasaulē atrisināt daudzas problēmas, piemēram, pilnībā izskaust nepieciešamību pēc toksiskajiem pesticīdiem, ar kuriem mēs tikai indējam gan sevi, gan bites, gan arī visu pārējo. Nebūs bišu, nebūs augu, nebūs dabas!

Protams, ir arī potenciāli negatīvā puse - ĢMO var sakrustoties ar augiem, kas nav ĢMO un izmainīt dabisko augu DNS. Bet tas vēl ir diskutējami, vai tas ir negatīvi. Dzīvo organismu DNS tūkstošu gadu laikā tāpat dabīgā ceļā izmainās un mutējas, tā teikt evolucionē, tāpēc šaubos, ka tā būtu baigā katastrofa, ja cilvēce nedaudz palīdzētu evolūcijai.

6 0 atbildēt

Tēma ir ļoti laba, bet....šajā rakstā ir diezgan maz aprakstīts par ĢMO, to vēsturi, populārākiem piemēriem, vadošajiem pētniekiem. Produktiem, sabiedrības viedokļiem un aktuāliem pētijumiem.

5 2 atbildēt

Iedomājies izveidot gmo apiņus kuri ražo cannabinoīdus... apiņi ir kaņepej visradniecīgākie draugi

2 1 atbildēt

Zaļi domājoši ir reāli daudz un tamdēļ ir milzīgā propoganda pret ģmo, protams, bez pierādījumiem tikai no pirksta izzīstiem pieņēmumiem. Bet galvenais pretinieks ģmo ir pesticīdu ražotāji(iedomājaties kādu daudzumu zemnieki izber,izsmidzina uz vienu hektāru un cik tās vielas maksā). Šie ražotāji lobē augstos līmeņos un nešaubīgi arī kukuļo, lai kaut kur tiktu dzītas bailes cilvēkiem. 

Šķīvī stāv trīs produkti - kukurūza,tomāts,zemene(varat iedomāties jebkurus citus). Apēdam visus vienā maltītē un slavējam. Bet ja uz šķīvja stāv viens tomāts, kuram ir iekļāuti gēni no kukurūzas un zemenes tā pīzģets - inde, nevar rīt. Pēc tādas loģikas vispār jārij tikai viens tomāts, visu mūžu.

1 0 atbildēt

Diez vai tas ir mīts. Kāpēc tad visi eksperimenti par ĢMO drošumu notiek tikai kompāniju personīgajās laboratorijās? Kāpēc ASV FDA paši netestē, bet gan uzticās datiem, ko sniedz šīs kompānijas? Ja jau viss būtu tik skaisti kā saulriets jūras krastā, tad diez vai būtu ko slēpt.

1 0 atbildēt

Un tu pats, ieteiktu lietot uzturā ĢENĒTISKI MODIFICĒTU partiku?

1 0 atbildēt

Lai arī jāpērk sēklas no ražotāja, ĢMO izmantošana pēc statistikas ir tikai palielinājusi zemnieku ienākumus. http://ej/.uz/zemnieku_ienakumi

Bez tam, konkrēti zelta rīsus audzēšanai attīstības valstīs var dabūt bez maksas.

0 0 atbildēt

ģmo ir pārtikas monopols, radīts lai nestu miljardu peļņu monsanto

1 1 atbildēt