Sveiki!
Tad nu, pa tēmu tālāk ;)
P.S. Nezināju īsti kurā sadaļā likt, tpc ieliku pie zinātnes ;)
Sveiki!
Tad nu, pa tēmu tālāk ;)
P.S. Nezināju īsti kurā sadaļā likt, tpc ieliku pie zinātnes ;)
Tavā galvā nepārtraukti kaut kas notiek - tu vienmēr domā. Un tas, ko tu domā, atspoguļo tavas dzīves notikumus. Piemēram ir jāizpilda mājasdarbi, jāaiziet uz treniņu, un tu pārdomā - kā labāk izdarīt, ko izdarīt pirmo un, ko pēc tam. Papildus tam un pateicoties tavu smadzeņu spējai dažādas domas kombinēt, tu vari radīt iztēles augļus jeb fantāzijas, piemēram iztēloties, kā vakarā peldēsies jūrā.
Taču dzīvē notiek ne tikai labās lietas, piemeklē kāda neveiksme, piemēram, esi pamatīgi sastrīdējies ar vecākiem, aizvainojis draugu vai saplēsis jauno telefonu. Tad tu vairākkārt atgriezies pie nepatīkamā notikuma un pat izdomā scenārijus, kā vajadzēja rīkoties. Domas galvā virpuļo, gribi to vai ne, un atspoguļo tavus pārdzīvojumus - vainas sajūtu vai dusmas. Fantāzijas var būt arī patīkamas. Tas notiek, kad tu iztēlojies savu vēlmju piepildījumu, piemēram, ka atrodi apslēptu mantu, saņem labu atzīmi, esi iekļuvis pasakā Harija Potera vai fejas tēlā. Taču nereti šāda fantazēšana var būt veids, kā cilvēks paslēpjas no realitātes. Tāda fantazēšana liecina par novirzi no normas. Ir arī psihiskas dabas traucējumi, kad cilvēki neatšķir fantāziju no īstenības, un tādā gadijumā tās sauc par murgu idejām vai halucinācijām
Pārlieku liela fantazēšana var būt pat kaitīga. Ja pārāk ar to aizrausies un nerīkosies, vari pazaudēt iespēju kaut ko patiešām sasniegt savā dzīvē. Lielākā daļa fantāziju ir neapzinātas. Tieši neapzinātās fantāzijas visvairāk ietekmē mūsu attieksmi pret citiem un realitāti. Viss, ko redzam un domājam par dzīvi patiesībā iet caur neapzināto fantāziju "brillēm". Tāpēc vienu un to pašu situāciju divi cilvēki redz pavisam atšķirīgi.
Ir cilvēki, kas speciāli attīstījuši fantāziju pasauli un iemācījušies tai ļauties. Tie spēj izdomātos tēlus uzlikt uz papīra gleznā vai uzrakstīt stāstā. Bieži vien fantāzija rodas, no redzamā izfantazējot kaut ko jaunu. Tādā veidā pasaulē radušies daudzi izgudrojumi. Tā sengrieķu fiziķis un matemātiķis Arhimēds ievēroja, ka viņa ķermenis ūdenī varētu būt vieglāks, un tikai tad attiecināja uz citiem ķermeņiem. Fiziķis Bendžamins Franklins, raugoties uz zibens šautru, iztukšoja zibens novedēju. Savukārt sportisti fantāziju izmanto treniņos. Skeletonisti un kamaniņbraucēji pirms starta ar pievērtām acīm "izbrauc" visas virāžas, lai pēc tam jau droši to atkārtotu reālajā trasē.
Ir cilvēki kas neļaujas brīvām fantāzijām. Dažkārt gadās, ka cilvēks ir ļoti dusmīgs, tāpēc baidās, ka, ja sāks fantazēt, parādīsies ļoti agresīvas domas, piemēram uzbrukt kādam. Tādēļ viņi to neļauj sev darīt. Dažiem ir ļoti ierobežota emociju pasaule un fantāziju pasaule. Patiesībā viņi nezina, kas ir jūtas, un nesaprot citus cilvēkus.
Tāpēc, draugi, fantazēsim, bet ar mēru. Ir jādzīvo reālā pasaule, bet skaisti.