Lai nu kā, gadiem lietoju echofon mozilla firefox twiter klientu, līdz vienu jauku brīdi echofon paziņoja par to ka šo produktu vairs turpmāk neizstrādāšot. Žēl, jo neko vienkāršāku un ar patīkamām fīčām iekšā vēl nebiju sameklējis, un tas nav vēl izdevies.
Echofon twitter klienta spraudnis neoficiāli pieejams un strādā1
Tālāk neizstrādāšana esot saistīta ar to ka Twitter.com pārgāja no ārējā API 1.0 uz 1.1. Lai vai kā, internetā ceļo echofon neoficiālā versija kas ir pielāgota jaunajam twitter API un strādā uz visām Mozilla Firefox versijām.
Kāds interneta censonis pamainījis echofon priekš Firefox, un principā, neko sarežģītu jau arī nav paveicis, tīri iemācījis echofon pieslēgties jaunajam twitter API, izmainot vienu līniju. Pēc koda tas varētu izskatīties šādi kā attēlā.
Ar ko tad echofon ir tik labs?
Pirmkārt, jau tas ir ļoti vienkāršs, tīri pats galvenais - tvīti, atbildes, listi, privātās vēstules un meklētājs.
Otrkārt, echofon strādā vienmēr kad esi internetā, pieejams tur pat iekš Mozilla Firefox.
Treškārt, caur vienu klientu ērti var pārslēgties starp vairākiem profiliem, kas man ir svarīgi, jo apkalpoju ne vienu vien twitter kontu. Parasti par vairāku profilu atbalstu citas klient programmas vai nu ir aizmirsušas, vai nu tāda lieta pieejama tikai maksas PRO aplikācijā (Kā piemēram Metrotwit).
Ceturtkārt, var nobloķēt konkrētu saturu, izfiltrējot vai nu pēc nika, vai kāda twitter klienta, vai heštaga. Es piemēram bloķēju nost «draugiem.lv» integrāciju, jo parasti ienākošie tvīti no draugu runā sadaļas izskatās neglīti, kā arī ja kāds pieķēries pie «ieteikšanas», tad tvīti birst viens pēc otra ārā. Otrkārt, bloķēju Unfollowers.me, jo tie pielipuši vairākiem profiliem ar saimnieku atļauju, un dažādos laikos tvīto visiem, par to cik šim profilam sekojuši un atsekojuši - protams, kuru tas interesē?
Piektkārt, ir pieejamas ērtas konfigurēšanas iespējas. Gan parādīties 3 skatos, tas ir - atsevišķā logā, Firefox sānu panelī, vai labajā pusē pie echofon ikonas. Kā arī dažādas citas lietas.
Kā uzinstalēt echofon?
Tā kā šī ir kreisā versija, kas uzčubināta bez izstrādātāju svētības, to nāksies instalēt sarežģītāk.
1. Lejuplādējam echofon šeit: http://ej.uz/echofons
Tad ejam pēc bildes!
Labajā malā pie pogas ar zobratu virsū ielādējam novilkto echofon instalācijas failu.
Verdikts
Principā, lietojam šo klientu kamēr vēl var, kamēr Firefox neizmainīs kaut ko brutāli «spraudņu» mehānismā, kā arī, kamēr twitter.com nesadomās bloķēt šo klientu, vai neizmainīs kārtējo reizi API piekļuves. Jā, un .xpi failus var atvērt caur winrar, takā šo to iekš echofon koda vari izmainīt arī pats.