EIROPA meklē kosmosa attīrīšanas variantus no drazām9
Zemes orbītas attīrīšanu no augošajām kosmiskām drazām un mākslīgā piesārņojuma piedāvā savu variantus Eiropa. Kosmiskais mednieks pēc drazām. e.DeOrbit varēs sasniegt augstumu no 800 līdz 1000 kilometriem, bet pēc tam nodarboties ar savu darbu. Pieejot tuvāk pie kosmiskām atlūzām, viņš sagrābs to ar noteiktu veidu - ar tīklu, harpūnu vai taustekli.
CleanSpace iniciatīva no Eiropas kosmiskās aģentūras ir tikai viena no dažādiem piedāvājumiem, lai atbrīvotos no kosmiskām drazām. Citu ideju starpā ir idejas, kuras iespējams varēs realizēti tikai ļoti tālā nākotnē- ar lāzeriem un un elektrisko strāvu. Kamēr inženieri strādā pie savējo ideju tehniskajām specifikācijām, drazas tikmēr krājas un krājas.
Desmit gadu laikā iekarojot zemes orbītu, planētu ir aplenkuši kosmisko drazu oreols: vairāk kā 17 000 objekti lielāki, nekā tase, un katrs draud misiju laikā ar katastrofālu sadursmi. Pat ar diametru 1 cm var radīt triecienu kas līdzvērtīgs rokasgranātas spēkam.
Pēc dažādiem novērtējumiem, blakus Zemei riņķo 500 000 dažāda izmēra drazu gabali, no krāsas plankumiem līdz pamestajiem kosmiskajiem aparātiem. Jeb kurš no tiem var kļūt nāvīgs citiem kosmiskajiem aparātiem, īpaši ja uzņem ātrumu līdz 28 160 km/h. NASA dažreiz nākas novirzīt Starptautisko kosmisko staciju, lai izvairīties no kosmiskām drazām.
ESA piedāvājums nav vēl gatavs iziešanai kosmosā, bet tiks apspriests maija sākumā Nīderlandē. indžinieri mēģina atrisināt tādas problēmas, kā lielais degvielas daudzums kas nepieciešams uz borta, kā arī mērķu sagrābšanas iespējas.
.DeOrbit piebiedrosies pie orbītas attīrīšanas dažiem citiem variantiem. Šveices koncepts ar nosaukuma CleanSpace One piedāvā gigantisku A300 aerobusa versiju un ideja var izvērsties 2018.gadā. Japānas kosmosa aģentūra vēlas palaist elektromagnētisko tīklu. Daudzas citas iespējas joprojām tiek izskatītas un tās arī labi var tikt realizētas nākotnē.