Viena no plašākajām pasaules problēmām, ir derīgo izrakteņu izzušana, toties kosmosa industrijām ir savi plāni, viņi plāno uzsākt derīgo izrakteņu iegūšanu no asteroīdiem tuvāko trīs gadu laikā.
Drīzumā derīgos izrakteņus plānots iegūt no asteroīdiem.2
DSI jeb pilnajā Deep Space Industries, ir nākuši klajā ar mērķi: Mazu robotisku aparātu kas spētu nosēsties uz tuvākajiem asteroīdiem un tas notiktu tuvāko 3 gadu laikā. Tā ir pēdējā fāze, Kalifornijā izveidotajam kosmosa asteroīdu raktuvju plānā, kura ideja ir nogādāt arpus zemes, precīzāk, uz asteroīdiem pilnīgi lielu raktuvju sistēmu kas ir darbotiesspējīga un nodrošinātu raktuvēm arī piegādes iespējas ar vajadzīgajiem resursiem.
"Mūsu trīsdesmit gadu mērķis ir būvēt pilsētas kosmsā" stāsta DSI CEO Daniel Faber. "Un mums vajadzēs ļoti daudz matreālu kas nav apstrādāti no asteroīdiem, lai to spētu realizēt"
Asteroīdu raktuves joprojām ir ļoti nepilnīgas, jo nav iespējas ka kāds darbinieks spētu pagaidām nosēsties uz kosmiskā akmens, nemaz nerunājot par nepieciešamības matreāliem, ko iegūtu no akmens- ūdeni un metālus kas ieslēgti milzīgajā klitntsbluķī. Taču ja nesen noplūdusī informācija ir paiesa, tad DSI cer veikt pirmo mēģinājumu.
Šī gada sākumākompānija atklāja Prospector X, maziņu robotisku zvaigžņu kuģi, kas atradīsies netālu zemes orbītā testējot tehnoloģijas, kuras paredzētas nākotnes asteroīdu izpētes misijām, ieskaitot ūdens darbināmu dzinējspēku, un optisko navigācijas sistēmu. Šis zvaigžņu kuģis tiks palaists 2017 gada nogalē.
Neilgi pēc tā, kompānija plāno nosūtīt, pavisam pirmo asteroīdu-zondi Prospector 1. Šis aparāts sver vien 50 kilogramus uzpildīts, kas atnestu slavu un bagātību.
"Mēs uzsāksim pārskatīt asteroīdu no ļoti liela atāluma iegūstot priekštatu, par tā formu" saka Faber. " Un tuvojoties tam, mēs iegūtu lielas kvalitātes spektrālos datus, mēs sāktu saprast, kur iespējams ir labākā vieta piezemēties lai sāktu resursu ieguvi" viņš turpina.
" Pēdējā fāzē, mēs pieskarsimies asteroīda virsmai, mums vajag saprast akmeņu uzbūvi - cik tie ir cieti un vai izurbjami, lai uzsāktu izrakteņu iegūšanu"
Piezemēšanās uz asteroīdiem, ļāutu arī DSI savā ipašumā iegūt šos resursus, nu vismaz daļu.. Jo ne kompānijas ne valdība ne indivīdi nedrīkt piesavināties debesu ķermeņus dēļ 1967 OST likuma, principā komānijām nevajadzētu iejaukties viena un otra kosmosa aktivitātēs, saka Faber
Drīz arī redzēsim kā tas atmaksāsies. Tas noteikti prasīs daudzu gadu aizturi strarp piemā Prospector 1S piezemēšanos un pirmo tiešām iespējamo raktuvju komplektu un iespējām - Aparātu kas spētu apzagt asteroīdu un pārveidot to par darbojošos rūpnīcu.. Un ja kāds izlems ka grib iegūt tādu pašu minerālu un izrakteņu rūpnīcu.. Zinot jau tā ka visi grib visu, lietas var izvērsties visai interesantas..
Vienīgais labums esot tāds ka US commercial Space Launch akts, notrošina DSI pilnīgi legālu īpašumtiesību uz jebkuru resursu ko tie spējīgi būs ievākt kosmosā, Citiem vārdiem sakot Klondaikas likums, ja pats to izroc, tad tas ir tavs..
DSI vēl nav izvēlējusies pirmo mērķasteroīdu šai misijai. "Mums ir daži mērķi padomā, taču mums vēl nav īsti noteikts labākais" saka Faber. " Mums jau vispār patiktu nosūtīt izlūkzondes un daudziem no viņiem"
Ideālākais mēķis šādai misijai būtu asteroīds kas būtu bagāts ar ūdeni , ko spētu izmantot raķešu degvilās un piemēram CO2 vai metāns, un kautvai nedaudz derīgo izrakteņu. Taču tas ir tikai pats sākums šim visam jo īsi sakot lai būvētu pilsētas, jums vajadzēs gaisu, metālu, un ūdeni, ko iespējams piegādās Elon Musk raķetes.
Vēl nobeigumā Faber pieilst: " Mūsu mērķis ir radīt HI-Tech un datorus kosmosā un ne tikai pilsētas"