1

 70  2

Vatikāns prezentēja fitnesa rokassprādzi - rožukroni ar viedo krustiņu.

Modernā ierīce paredzēta jauniešu piesaistei mūžam dzīva kulta “followeru” tēmas aktualizēšanai, modernizēšanai un jaunu “followeru” piesaistei - it īpaši veselīgu jauniešu vidū.

Vatikāns īpašā preses konferencē, kas notika aizvakar 15. oktobrī, prezentēja viedo nēsājamo ierīci ar nosaukumu eRosary ar saukli Click to Pray (klikšķini un lūdzies / lai lūgtu / aizlūgtu)

Rosary (latīn. rosarium) - tā saucas katoļu tradicionālais rožukronis jeb svētais rožukronis - lūgšana, ko piekopj Romas katoļu baznīca un īpašas lūgšanu krelles, kuras izmanto lūgšanas laikā.

eRosary savienojas ar telefona aplikāciju, kura aktivizējas, ja lietotājs pārkrustas (!) . Ierīci ir iespējams nēsāt kā parastu rokassprādzi.

Ierīce arī veic vienkāršākās sporta-rokassprādzes funkcijas.

Rožukroņa pērlītes sastāv no desmit melniem ahātiem un mazām hematīta pērlītēm. Galvenais viedais elements ir krustiņš, kurā glabājas dati. Pēc ierīces aktivācijas, lietotājs var izvēlēties standarta lūgšanu - rožukroni, pārdomu lūgšanu vai tematisko lūgšanu. Ierīce seko katras lūgšanas progresam un atzīmē katru izpildīto etapu - tāpat kā to iepriekš cilvēks darīja ar pirkstiem, lūgšanas laikā pārbīdot pērlītes.

Kā izteicās Vatikānā, ierīce tika radīta kā tehnoloģisks apguves instruments, kā lūgties par mieru visā pasaulē. Aplikācija satur personalizētu reloģiozu saturu kā arī informāciju par lietotāja veselības stāvokli.

eRosary rožukronis jau tiek tirgots par 100 EUR/gab.

Par valkājamās ierīces tehnoloģisko dizainu bija atbildīgs uzņēmums GadgeTek Inc. (GTI) - tas ir tehnoloģiju uzņēmums, kas nodarbojas ar novatoriskiem dzīvesveida sīkrīkiem, kuru darbība aptver piecus kontinentus visā pasaulē.

Komentāri 1

0/2000

Malači!   

 6  0 atbildēt