Jā tieši tā! Es jums piedāvāju paskatīties uz aizraujošu IT izmantošanas iespēju!
Kas ir Demoscene?
Demoscene (latviski laikam būtu demo filmiņas/scēnas) ir datoru mākslas subkultūra, kas specializējas producējot demo - neinteraktīvas , audio – vizuālas prezentācijas, kas tiek palaistas uz datora reālajā laikā(Faktiskais datu apstrādes procesa norises laiks, kas atkarīgs no datu plūsmas, ko dators saņem no kāda ārēja procesa.). Galvenais mērķis šo demo veidošanai ir parādīt savas programmēšanas prasmes, mākslinieciskās un muzikālās dotības)
Kā viss sākās?
Demo filmiņas pirmo reizi parādījās 8-bit ērā, datoros kā Commodore 64, ZX Spectrum un Amstrad CPC un sasniedza uzplaukumu laikā, kad iznāca 16/32 bitu mājas datori(Amiga un Atari ST) Pirmajos gados demo izveidei bija spēcīga saikne ar hakeriem. Kad uzlauztās programmas tika palaistas, hakeris vai viņa komanda centās izpelnīties atzinību ar tādu, kā grafisku iepazīstināšanu ar sevi vai savu komandu(protams ne jau nosaucot savu vārdu vai uzvārdu, bet atstājot parakstu), šis vizuālais paraksts tika saukts par „crack intro”. Tas bija vajadzīgs ,lai programmatūras izgatavotājs uzzina, kurš pie tā ir vainīgs. Un savā veidā tā kalpoja par labu reklāmu noteiktam hakerim un komandai , ja viņš nestrādāja viens. Vēlāk šie ievadi sāka „dzīvot savu dzīvi” un tie kļuva par subkultūru, jau neatkarīgi no programmatūras uzlaušanas..
Kas notiek tagad?
Šī lielākoties ir uz sacensībām orientēta subkultūra, kur grupas un individuāli mākslinieki sacenšas viens ar otru tehniskā un mākslinieciskā pārākumā. Uzvarētāji tiek izvēlēti pēc skatītāju balsojuma un pasākuma noslēgumā tie tiek apbalvoti. Tipiskas demo filmiņu sacensībās ir iekļauti demo sacerējums, ievada sacerējums(parasti 64k), grafikas sacerējums un mūzikas sacerējums. Dažās ballītēs tiek sadala arī pēc platformas, formāta vai stila.
Ieskatam vizuālais materiāls
ja gribat vēl rakstus par šo tēmu liekat plusus!