local-stats-pixel

Dažas no vērienīgākajām hakeru darbībām vēsturē1

47 0

Šķiet, ka teju katru otro dienu, var dzirdēt vai izlasīt par dažādiem mājas lapu un sistēmu uzlaušanas gaidījumiem . Daudzas reizes valdības vai lielo uzņēmumu mājas lapas tiek uzlauztas. Nereti hakeri to dara tikai prieka pēc, tomēr bieži vien tas tiek darīts ne tik labu nolūku dēļ.

1.1990. gadā pusaudzis Kevins Polsens (Kevin Poulsen) ielauzās tālruņa līnijas darbībā un kļuva par to laimīgo, kurš Losandželosas radio stacijas Kiss FM konkursa ietvaros laimēja Porsche automašīnu. Šī persona ir arī populāra ar to, ka ir spējusi ielauzties ASV armijas un FIB datoros. Galu galā par visām nelikumīgajām darbībām Kevins nokļuva cietumā uz 51 mēnesi. Pēc iznākšanas no cietuma viņš sāka strādāt par žurnālistu.

2.Džonatans Džeims (Jonathan James) ir viens no visu laiku slavenākajiem hakeriem. 1999.gadā viņš ielauzās ASV drošības aģentūrā (Defense Threat Reduction Agency) un pārtvēra tūkstošiem konfidenciālu ziņu, kā arī kontrolēja 1 700 000 ASV dolāru vērtu programmatūru, ar kuras palīdzību varēja kontrolēt darbības Starptautiskajā kosmiskajā stacijā. 2007.gadā viņš mira, izdarot, pašnāvību.

3.Mihaels Kals (Michael Calce) piecpadsmit gadu vecumā, 2000.gadā veica ļoti vērienīgus DDoS uzbrukumus lielajām kompānijām. Interneta vidē viņš sevi dēvēja par Project Rivolta, un ar šo segvārdu raidīja DDoS uzbrukumus tādām kompānijām kā CNN, eBay, Dell un Amazon. Ar šiem uzbrukumiem viņš radīja ļoti nopietnas darbības problēmas šajos uzņēmumos. Par šīm darbībām viņam nācās pavadīt astoņus mēnešus nepilngadīgo aizturēšanas centrā.

4.eBay 2014: nenoskaidroti hakeri piekļuva 145 miljonu lietotāju personīgajiem datiem – parolēm, e-pastiem, lietotājvārdiem un citiem datiem. Hakeri šo informāciju izmantoja, lai iekļūtu dziļāk kompānijas sistēmā.
eBay noreaģēja visai ātri – lietotājiem pēc tam bija obligāta prasība atjaunot savus reģistrācijas datus.

47 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://datuve.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 1

0/2000

     Šie jau tādi vairāk kā pozitīvi hakeri(izņemot naudas zagļus),bet tracina tie ,kas tos uzbāzīgos mēslus,jab kā viņus nosauk,inficē datorus,pat ar tādiem,ko pat ABP un pārgudrais anti vīruss netiek galā un plus vēl tavs dators kļūst par kaut kādu serveri(sāk ļoti vilkties  emotion   kompis).Nezinātāji parasti domā ka datoru vajag pārinstalēt,bet patiesībā tā nav.Vajag katru reizi pēc ieslēgšanas līzt iekša sistēmā un skatīties,kāda "rīma"tur sāk darboties un atslēgt to(izdzēst tos sūdus pilnībā arī nav iespējams).Tad viss it kā ok,bet besī to ik reiz darīt!!!Par rakstu protams++

3 0 atbildēt