9

 57  0

Uzmanību!
Šis raksts ir pilnībā kopēts - tas man šķita tik labs, ka es nedrīkstēju tajā veikt jebkādas izmaiņas.

Iepriekš rakstīju par krievu astrofiziķi Nikolaju Kardašovu, kurš pirms 10 dienām aizgājis aizsaulē. Ļoti interesanta personība, kas dzīvoja neparastā valstī ar neparastiem cilvēkiem un pats bijis pats neparastākais no tiem.

Šajā rakstā būs runa par viņa izveidoto civilizācijas skalu, "civilizācijas mērauklu"…

---

Šajā sakarā savas pēdas zinātnē ir atstājis Krievu astrofiziķis Nikolajs Kardašovs (Nikolai Kardashev). Viņš veiksmīgi izveidoja zinātniski akurātu modeli pēc enerģijas patēriņa – Kardashev scale, kurā attēlotas 3 kategorijas. Lai arī tā ir tikai teorija, attīstības modelis ir starptautiski visai plaši atzīts zinātnieku vidū, jo ir salīdzinoši reālistisks un balstīts uz zinātniskiem faktiem. Tā, kā cilvēki izmanto ar vien vairāk un vairāk enerģijas un attiecīgi attīstoties, šī tendence ir izmantota arī, kā galvenā vadlīnija turpmākā cilvēces tehnoloģiskās attīstībās kāpnēs.
Teorijas sākumā bija vien 1-3 posmi, taču laika gaitā citi zinātnieki ir izvērsuši šo teoriju plašāku, proti, 0-5 posmiem.

Komentāri 9

0/2000
Interesanti lasījās!
 2  0 atbildēt

galaktiku kolonizēt neizdosies, kā arī tas nav pat nepieciešams, jo daudz būtiskākais, ka šajā rakstā nav pieminēts, ir civilizācijas lielums. Protams, ka enerģijas patēriņš norāda uz civilizācijas attīstību, bet šobrīd civilizācijas pieaugums ir nevis uz cilvēku skaita pieauguma bet gan uz cilvēka vidējā vecuma palielināšanos. Vēl tikai 100 gadus atpakaļ vidējais vecums bija par 20 gadiem mazāks, un tikai ar antibiotiku atklāšanu un vēl visādu medikamentu atklāšanu un higiēnas ievērošanu ir izdevies novērst vai ierobežot masu slimības (bakas ir oficiāli iznīdētās, bet tās agrāk iznīcināja miljonus, sobrīd HIV un tuberkuloze ir kandidāti uz apkarošanu) ir palielinājies civilizācijas vidējais vecums, karu nav, militāri konflikti ir sīkumi. Un tāpēc ir jautājums, priekš kam mums pat Type2 jeb kolonizēt saules enerģijas iegūšanai jeb būvēt megastruktūru ap sauli, ka nebūs kas tur dzīvo jeb iedzīvotāju blīvums būs 1 cilvēks uz ntajiem kvadrātkilometriem (līdzīgi kā austrālijā), tas ir, nav cilvēkresursi. Piekrītu, ka nafta un ogles ir primitīvs eneŗgijas veids. Bet dabasgāzi (biometāns un nejaukt ar izpumpēto no zemes) varam saražot paši pie tam, diezgan pietiekošā daudzumā, noķert un palaist ap zemi asteroīdu, un apmierinātu vajadzība būtu pēc retajiem elementiem, kurus varētu iegūt uz asteroīdiem. Galaktiku? šobrīd mūsu zināšanas nav tādas, lai spētu izdomāt elementus, kuri būtu nepieciešami civilizācijai.

Saule ir otrās paaudzes zvaigzne, tad ir jāmeklē trešās paaudzes zvaigzne, kuras apkārtē ir planētas, uz kurām varētu būt elementi, kas zinātniekiem ir tikai sapņos rādījušies. Un tas varētu būt interesanti pēc kādiem 2-3miljardiem gadu. Līdz ar to, jebkurā gadījumā mums pietiek ar Type2 sistēmu.   

 2  0 atbildēt

Galaktikas sargos vol2 bija type4 vai pat 5 - Kurta Rasela varonis, Star lorda fāteris.

He, sanāk, ka filmas scenārija rakstītāji to ir nevis izgudrojuši, bet paņēmuši no reāli gudru cilvēku teorijām.

 2  0 atbildēt

šobrīd gan izskatās, ka pašreizējā civilizācija [ar amerikāņu domāšanas veidu priekšgalā] ir ceļā nevis uz augstākiem type , bet uz iznīcību

  

 1  0 atbildēt
Jā Kardaševa skala lasīta jau kuro reizi, bet interesanti palasīt, kas sarakstīts 4. un 5. skalā
 0  0 atbildēt

Tas viss būtu ok, ja mēs nedzīvotu matrica.

Viss tiek mērīts enerģijas patēriņā, bet priekš kam mums tik daudz to enerģiju vajag. Ražotnei! A nafig mums tik daudz ir jāražo. Mēs ražojam tikai tāpēc, kad par to maksājam. Mēs ražojam sūdus un tos arī pērkam. Tā vietā, lai izgatavotu lietu kas kalpotu gadsimtiem, mēs taisām sūdus lai tos vairāk pirktu.

Pēc ANO pētījumiem, lai nodrošinātu visu planētu ar nepieciešamo, sākot ar ūdeni un beidzot ar kosmosa raķetēm, tad ir vajadzīgi tikai 10% iedzīvotāju lai to visu nodrošinātu, ar nosacījumu kad izmanto jaunākās tehnoloģijas. 60% darbavietas ir mākslīgi radītas kas neražo neko. Tukšs enerģijas izlietojums.

Mums ir jāmaina domāšana. Civilizācija kuras katra nākamā paaudze patērē vairāk resursus un enerģiju - ir nolemta bojāejai!!!

 0  0 atbildēt