Tehnoloģijas nepārtraukti mūs pārsteidz ar jaunām iespējām un nu ir radusies iespēja ievietot čipu datoros, kā arī robotos kurš uzlabos to darbību, domāšanu, mācīšanos no kļūdām gluži kā cilvēks...
Cilvēka smadzenes vs robota!15
Ticiet, vai nē, bet zinātne un tehnoloģijas nu ir attīstījušās tik tālu, ka datori teju varēs uztvert, rīkoties un domāt par sevi gluži kā cilvēki izmantojot tīklu, kas ir līdzīgs cilvēka smadzenēm. Google un Feisbuks, jau iesaistījušies neirozinātnes principos, lai spētu attīstīt mākslīgās smadzenes , kuras viņi cer, ka palīdzēs tiem atrisināt datu problēmas.
Pašlaik SanDiego plāno uzsākt pirmās komerciālās mikroshēmas tirgošanu kura tikusi veidota balstoties uz cilvēka smadzeņu darbības principiem. Čips, kur kā vēsta Ņujorkas laikrasts tiks uzsākts pārdošanā piedāvās iespēju ''automatizēt uzdevumus'', kas šobrīd, lai to piepildītu prasa skrupulozu programmēšanu. Būtiski būs arī tas, ka šī čipa unikālā īpašiba būs tāda, ka ar tā palīdzību varēs robots imitēt cilvēka mīmiku, uztveri, rīcību un domas.
Praksē tas nozīmēs to, ka ja robotam nāksies kļūdīties, tad tam būs mācība uz nākamo reizi gluži kā cilvēkam, kad tas kļūdas un vēlāk savu kļūdu apzinās un vairs neuzkāpj uz tā paša grābekļa, tas palīdzēs arī uzlabot sejas, runas atpazīšanu , navigēšanu un plānošanu. Un ilgākā laika posmā ar šī čipa palīdzību roboti spēs pavērt jaunu pasauli uz mākslīgā intelekta sistēmu, kur varēs veikt uzdevumus tāpat kā cilvēks, ja ne pat labāk.
Mikroshēma tika radīta sadarbībā ar IBM un Qualcomm, tā ir aizgūta no cilvēka smadzenēm, izmantojot savstarpēji konfigurējamu tīklu '' neurosinaptiskie kodoli''. Mikroshēmai ir atmiņas funkcijas kuras darbojas tā, itkā sinapses būtu smadzenēs, procesori būtu kā neironi un komunikācijas, kā nervu šķiedras. Šī mikroshēma mēģinās atkārtot un uzlabot smadzeņu spēju reaģēt uz bioloģiskiem sensoriem, analizēt milzīgo datu apjomu no dažādiem avotiem vienlaicīgi. Kopumā smadenes patērē tikpat daudz enerģijas, kā 20vatu spuldzīte un apjomu aizņem tikpat cik 2l pudele. Tai pat laikā dators 99% no apjoma izmanto dzesēšanai, spriegumam, bet tikai 1% tas izmanto informācijas apstrādei, tieši tāpēc būs šī mikroshēma, kas lauzīs stereotipus un atklās vel nebijušas iespējas cilvēcei kuri ir laikmetā, kad datori dominē visur un to vajadzības, parametri ir nepieciešami augstāki un augstāki...