Ok, šodien aplūkosim aptuveno sistēmu, kāda varētu būt nepieciešama prasīgam geimerim un cik tas viss varētu izmaksāt. Protams, gaidu komentārus un kritiku!
P.S. Cenas tiek ņemtas pēc salidzini.lv datiem (kas nav pašas lētākās).
Ok, šodien aplūkosim aptuveno sistēmu, kāda varētu būt nepieciešama prasīgam geimerim un cik tas viss varētu izmaksāt. Protams, gaidu komentārus un kritiku!
P.S. Cenas tiek ņemtas pēc salidzini.lv datiem (kas nav pašas lētākās).
Sāksim ar pamatplati - MSI P67A-C45. Šo plati lietoju jau gandrīz gadu un nevar izteikt nekādas sūdzības. P67 čipsets, LGA1155 CPU ligzda, 4 DDR3 RAM sloti, 4 USB3 un 10 USB2 ligzdas, kā arī vairāki SATA1/2 un 2 SATA3 porti. Ar draiveriem nav nekādu problēmu, arī ar BIOS konfigurēšanu nav novērotas nekādas problēmas. Izvēlos pamatplati ar P67 čipsetu, lai būtu iespējams virstaktēt procesoru.
Cena ~69Ls.
Procesors - Intel Core i5-2500K (atvērts reizinātājs - virstaktēšanai). Ja ir attiecīgās zināšanas un laba dzesēšana, šī procesora frekvenci varēs uzdzīt diez gan augstu. Pašlaik savu i5-2310 bez atvērtā reizinātāja varu no 2.9GHz uzdzīt līdz 3.6GHz, tātad 2500K ir potenciāls. Tehniskie dati - standarta 3.3GHz frekvence, 6MB L3 kešatmiņa, LGA1155 ligzda.
Cena ~142Ls
Procesora dzesētājs - Cooler Master Hyper 212. Kā jau minēju iepriekš, lai virstaktētu procesoru, būs nepieciešams sakarīgs dzesētājs. Nekāda augstākā klase gan nav, taču šis Cooler Master izstrādājums savu darbu darīs.
Cena ~21Ls.
Operatīvā atmiņa - Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz. Ņemot vērā, šī brīža cenas RAM atmiņai, 8GB būs tieši laikā gan geimerim, gan arī cilvēkam, kas strādā ar dažādām smagām programmām. Šie 8GB sastāv no diviem moduļiem (2x4GB), tātad uz pamatplates paliks vēl divas ligzdas.
Cena ~35Ls.
Cietais disks/SSD/ārējais disks - 500GB + 90GB + 2TB. Ņemot vērā pašreizējās HDD cenas, izvēlējos salikt šādu variantu, jo HDD cenas vēl ilgi netaisās kristies, taču SSD cenas tieši krītas. Tātad, tika izvēlēts WD standarta HDD ar 7200 apgriezieniem minūtē un 16MB kešatmiņu (SATAIII), Kingston SSDNow V200+ 90GB SSD (SATAIII), kā arī 2TB WD ārējais cietais disks datiem, instalācijām u.c. drazām.
WD SATAIII HDD ~47Ls, Kingston SSDNow ~70Ls, WD USB3.0 HDD ~93Ls.
Videokarte - Gigabyte Radeon HD 7970 3GB. Izvēlējos vienu no jaunākajiem AMD ražojumiem HD7970 videokarti ar 3GB atmiņu, GDDR5 atmiņas joslu un 384-bit atmiņas joslas platumu. Attēlā gan nav parādīts reālais izskats, taču šai kartei virsū ir Gigabyte dzesētājs ar 3 karlsoniem.
Daži jautās, kāpēc ne jaunākos nVidia produktus, piemēram, GTX680? -Tāpēc, ka testos pierādās, ka HD7970 ir vienā līmenī ar GTX680, taču AMD karte ir par 40Ls lētāka. Taču šeit varētu būt mīnuss, ka tagad AMD savām kartēm draiverus izstrādās daudz retāk, tāpēc, iespējams labāk būtu pat izvēlēties nVidia variantu. Tas katra paša izvēlē.
Cena - AMD HD7970 ~330Ls; nVidia GTX680 (2GB/GDDR5/256-bit) ~370Ls.
Diskdzinis - Samsung DVD standarts. Vārdu sakot, šī opcija nav obligāta/nepieciešama, jo diskdzini mūsdienās izmanto vairs retais. Pārsvarā tas tiek izmantots OS instalēšanai, taču mūsdienas praktiski jebkurš BIOSs atbalsta būtošanos no flash atmiņas. Tātad, 15Ls vērto diskdzini varam aizstāt ar kādu 32GB flash atmiņu.
Barošanas bloks - Corsair GS800 800w. Protams, labai sistēmai vajag arī kārtīgu barošanas bloku, lai tas spētu visas komponentes kārtīgi ''nobarot''. Nu nevar pie šādas sistēmas ievietot kādu lētuci, uz kura ir rakstīti 800w, taču patiesībā knapi 500w griežas. Un, lūgtum, nevajag man mēģināt ieskaidrot, ka barošanas bloka kvalitāte nav svarīga - nekvalitatīvs barošanas bloks var ne tikai sagādāt galvassāpes ar izslēgšanos pie lielākas slodzes, bet pat sliktāja gadījumā nobeigt kādu komponenti.
Cena ~80Ls.
Korpuss - Fractal Design Core 3000. Nē, korpuss nav paredzēts priekš +10cm, tā nozīme vairāk slēpjas kvalitātē, izveidotajā sistēma, t.i., ir nepieciešams, lai ir laba gaisa plūsma un iespēja ievietot vairākus karlsonus. Protams, brīvība arī ir nepieciešama, kas, kā jau minēju, uzlabo gaisa plūsmu un komponentes nekarsīs tik ļoti.
Cena ~45Ls.
Monitors - Philips 27''. Protams, lai varētu izbaudīt labu spēlēšanu, ir nepieciešams arī labs monitors. Šis gan nebūs dārgais gals, taču domāju, ka būs pietiekami labs. Izvēlējos šo modeli, jo tas, pirmkārt, ir 27'' liels, kā arī reakcijas laiks ir ļoti mazs, kas uzlabo spēlēsanu, - viens 2ms.
Cena ~147Ls.
Nu grafikas karte nu gan maksā, praktiski svarīgākā komponente geimerim un tad arī cena tāda.
Skaidrs, ka šis mūsdienās būs viduvejs geimeru dators. Cik gan maksās dators ar i7(vai kāds cits vairāk nekā 2 kodolu procesors), šķidruma dzesešana, sli, labāka mātes plate... vienkārši sakot, laibākais ko var dabūt?
Katrs iegulda savu naudiņu kur pašam patīk, piemēram es kādus 300Ls esmu ieguldījis fotoaparātā (objektīvi, statīvs, vēl visādi sīkumi) un neko nenožēloju
mja man pc pa 1000+ nedaudz.. bet ta nu vispar esmu programmetajs un velos taisiit speles, ka arii pa reizei kadu serveri sanak uzhostot
Nuu, tas ir diezgan lēti. Mans tagadējais gaming laptops maksāja ap 1500 Ls.
es nezinu ko es šeit daru,man ir ļoti bail,apkart staiga dinazauri un man aizmugurē ir vajātājs...
autors malacis, tiesi tadu pc savacu sev pusgadu atpakal, tikai firmas detalam citas un mates plate bija 100ls un case silverstone 80ls + bez monitora sanaca ~900ls
Cik cilvēku tik viedokļu..Tgd protams visi nostāsies pret xbox 360..Tas būtu tas pats ,ka es tgd stāstītu ps3 faniem ,ka xbox 360 ir labāks utt.Tākā domājiet paši kas jums labāk ,ja kabata spiež ņemiet pc..kura vietā labāk nopirkt auto
pfff Ja zin no kā ņemt un ir sakari tad kompi kurš velk visas jaunākās spēles uz max var dabūt pa 250-350ls un nav jāmaksa nekādi tūkstoši..... (tieši tā kā es izdariju)
a klaviatura un pele ? Geimeriem noteikti vajadzes kkadus razer izstradajumus pa 100 ls + vel noteikti austinas kvalitativas ar mikrafonu , varbut skalruni un veel tac vajadzes geimeru peles paklajinu.
Noteikti vinjs vel gribes pulti , lai dazas speles ertak spelet un gonkam stuuri .
domaju vel +200< ls noteikti !!
Sory....
Vienam pazīstamam PC vērtība sniedzas ap 3.5 tūkstošiem, lai gan viņam pat īsti nav laika geymot