Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
59

Dokumentālā filma pa kripto valūtu ''BITCOIN''

#BITCOIN

✔️Bitcoin jeb bitmonētas ir vienādranga apmaksas sistēma un kriptonauda, balstīta uz atvērtā pirmkoda protokolu, kas izmanto publisku transakciju žurnālu. Bitcoin 2009. gadā publiskoja izstrādātājs vai izstrādātāju grupa zem pseidonīma Satoši Nakamoto. Tā ir kriptovalūta, kas balstās uz publiskās atslēgas kriptogrāfiju.

Bitmonētas tiek emitētas automātiski, pēc iepriekš radīta algoritma. Tos piešķir lietotājiem kā atlīdzību par piešķirto skaitļošanas jaudu maksājumu apstrādes nodrošināšanai, pārbaudot un saglabājot visus darījumus publiskā dalītā transakciju žurnālā, ko sauc par blokķēdi (block chain), veicot darba pierādījumu (Proof-of-Work). Šo procesu sauc par "rakšanu", tās dalībniekiem piešķir gan iepriekšminētās no jauna emitētās bitmonētas, gan arī darījumos ietvertās komisijas maksas. Bez "rakšanas", bitmonētas var iegūt arī biržās, pērkot tos par fiat naudu, kā arī pārdodot preces un pakalpojumus. Lietotāji var pa tiešo viens otram nosūtīt un saņemt bitmonētas, par to samaksājot nelielu komisijas maksu, izmantojot maka programmatūru.

#VĒSTURE

Bitcoin izveidoja Satoshi Nakamoto, kas rakstīja par Bitcoin 2008. gada 31. oktobrī pētniecības dokumentā ar nosaukumu "Bitcoin: peer-to-Peer Elektroniskās naudas sistēma". Tas tika īstenots kā atvērtā pirmkoda un publiskots 2009. gada janvārī. Bitcoin bieži tiek saukts par pirmo ciparnaudu, lai gan iepriekšējas sistēmas pastāvēja. Bitcoin ir pareizāk raksturot kā pirmo decentralizēto digitālo valūtu.

Viens no pirmajiem Bitcoin atbalstītājiem un adoptētājiem bija programmētājs Hals Finnejs. Finnejs lejupielādēja Bitcoin programmatūru, dienā tā tika publicēta, un saņēma 10 bitcoinus no Nakamoto pirmajā Bitcoin darījuma.

Balstoties uz Bitcoin atvērto pirmkodu, citas ciparnaudas sāka parādīties 2011. gadā, populārākā būdama Litecoin.

2013. gadā dažas populāras mājaslapas sāka pieņemt bitcoinus. WordPress sāka 2012. gada novembrī, WordPress sekoja OKCupid 2013. gada aprīlī, Atomic Mall 2013. gada novembrī, TigerDirect un Overstock.com sāka Bitcoin pieņemt 2014. gada janvārī, Expedia 2014. gada jūnijā, Newegg un Dell 2014. gada jūlijā un Microsoft 2014. gada decembrī. Dažas labdarības organizācijas, piemēram, Electronic Frontier Foundation pieņem Bitcoin ziedojumiem (organizācija sāka pieņemt bitcoinus 2011. gada janvārī, pārtrauca pieņemt tos 2011. gada jūnijā un atkal pieņemt sāka 2013. gada maijā).

Pirmais Bitcoin bankomāts tika uzstādīts 2013. gada oktobrī Vankūverā, Britu Kolumbijā, Kanādā.

BITCOIN LATVIAFacebook... Autors: maccs Bitcoin - Beyond The Bubble
Attēls no: www.facebook.com
1.

BITCOIN LATVIA-Facebook grupa-✔️Vieta, kur tikties kripto entuziastiem uzzināt jaunākās tendences dalīties ar pieredzi un aplūkot potenciāli veiksmīgākos projektus.#bitcoin #cryptocurrency #blockchain #kriptovalūta# BITCOINLATVIA

https://www.facebook.com/groups/1729465653969459/

 

Bitcoin-Beyond The Bubble

8
59
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [28]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 16.06.18 22:55
4
0

Domāju ka neesmu vienīgais,kurš nesaprata ne vārda  

barts123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  barts123 20.06.18 11:51
4
0

Visi "coini" nolemti iznīcībai, jo cilvēki tikai redzēja ātras peļņas iespējas brīdī, kad pat uz toleti nevarēja aiziet, nedzirdot kaut ko par bitcoiniem. Visās sarunās grozījās tikai divas lietas - bitcoin un pelņa, dzirdot kā aug tās vērtība un ka tā turpinās augt, cilvēki bez zināšanām, kuriem tikai tika visur teica "peļņa, peļņa, peļņa" ņēma un pirka coinus, tādējādi nodrošinot cenas kāpumu. Liela pieprasījuma rezultātā pieauga cena un visi "investori" domāja, kuru lamborgini labāk pirkt, bet tad pieprasījums pieklusa, cena vairs necelās un visi sāka uztraukties, jo ieraugot mazāko kritumu cenā, steidzās pārdot, tā radot lavīnas effektu, kas noveda pie strauja cenas samazinājuma. Daudzi zaudēja naudu, tādēļ īpaši neviens vairs negrib "spēlēties" ar šīm digitālajām ciparu naudām, kuras pat vienas dienas laikā var nokristies līdz pašam minimumam, kā arī pastāv liels krāpšanas risks, piemēram, bitconnect scam. Liela daļa šīs digitālās valūtas pasaule ir balstīta uz muļķiem, kuriem kāds "kripto ekonomists ar nezināmas universitātes izglītību" iestāsta visādas brīnumu lietas par 5000% peļņu un tikai ņem un investē, bet tad uzņemums pazūd un nauda ir vējā.

Arnis 2 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Arnis 2 18.06.18 13:47
3
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Izskatās pēc labi noformēta, bet tomēr ... "

1. Dzelži tev nav vajadzīgi, savu BTC saturu tu vari izprintēt paper wallet un turēt seifā.

2. Tīri teorētiski, ja tev ir laba atmiņa un iemaņas programmēšanā, tad transakcju nododot daļu BTC citai personai tu vari veikt izpildot uz papīra lapas, ko vēlāk tiekot pie neta vai sattelīta iekļaut blokķēdē.

3. Vienīgais, kas tiek kontrolēts ir cenas svārstības. Lai veiktu izmaiņas kodā par to ir jāsignalizē 98% tīkla uzturētāju un racēju. Vairāki atjaunininājumi ir bijuši atcelti, jo signāls sasniedza tikai 60% Veicot pašrocīgi izmaiņas kodā tu tikai panāksi ka būsi pats uz tīkla un tavi trakie sekotāji.

4. Par "Govermentu"un "Bankām"" nestrīdēšos, bet savu brīvību tas sniedz, es 6D naktī varu pārskaitīt no punkta A uz B jebkādu summu pāris minūtēs par pāris centiem un man nav nepieciešama nekāda 3 puses atļauja piemēram bankas. Kura ir uzlikusi limitus un ja summa sasniedz jau nopietnus apmērus, tad jāiet uz banku lai to izdarītu.

5. Tīri teorētiski nevienam nav iespējas arestēt manus līdzekļus, ja tie ir BTC. 

6. Biržas nepavisam nav vajadzīgas BTC tirdzniecībai, kas attiecās uz visu pārējo, tad tie maz intresē, ja nu vienīgi DAPP platformas.

7. Neviens man to naudu nevar atņemt, ja vien pats neatdodu savu privāto atslēgu, kas būtu ekvavilenti kartes un pinkoda atdošana 3 personai.

P.S. Lai lieku nekulstītu mēli, 90% no visa, kas man bija pārdevu NOV beigās, tagad lēnām kko piepērku un pirku es 2016. gada maijā.

 

ottokaars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BetmensMedaļa Rainis
  ottokaars 17.06.18 00:55
4
1

Izskatās pēc labi noformēta, bet tomēr "maindfaka"...

Visu laiku tiek uzsvērts kautkāds mistisks "GOVERNMENTS", kas to tik vien cenšas izdarīt kā sagraut finanšu tirgu... Un kriptovalūtas tagad nu būs maģiskās tehnoloģijas un situācijas glābējas... BULŠITS...

CILVĒKU stulbums un skopums "sapiš" visas, pat visperfektākās sistēmas... Un arī kriptovalūtas ir tikai instruments, lai iegūtu varu pār finansu plūsmām.

Nemitīgi tiek uzsvērts, ka kriptovalūtas nevar kontrolēt jau minētais "goverments", ka tev ir pilna kontrole pār to utt... Ne sūda tev nav kontroles pār to- tev vjajag veselu delžu un softa infratruktūru uz kuras to darbināt, digitālas biržas uzturēt, aplikācijas programmēt utt...

"GOVERMENTU" un finašu politiku paši pilsoņi vismaz var kaut kā kontrolēt- tās personas, kas stāv aiz kriptovalūtu tirgus un "rausta šņorītes"- vispār vēl neviens nav redzējis...

Esmu 100% pārliecināts, ka tie kas pārvalda digitālo naudu ir tie paši, kas pārvalda visu pārējo naudu- tie ir tie paši, kas spējīgi ja ne nopirkt tad ietekmēt pat visspēcīgāko valstu "govermentus" savu neremdināmo materiālo interešu lobēšanai...

No malas izskatās ka "aunu baru" no ganību aploka, mēģina brīvprātīgi pārvilināt uz kaušanas konvejiera līniju, viņiem iestāstot to, cik ganību aploks ļoti ierobežo viņu brīvību, jo ir vēl arī gans un aitu suns, kas visu laiku rej virsū un grib visu zināt un kontrolēt... Tikai aunu bars nesaprot, ka ja nebūtu aploka, gana un aitu suņa, viņus jau sen būtu saplosījuši mežonīgi vilku bari, kas siro aiz žoga...   

Anonīms
Vieča 11.07.18 13:59
3
0

atbildot uz aris1188 komentāru " Vēl neviens man nav atbildējis uz jautā... "

Nekas jau nebūs.Coini pazudīs kā rīta migla, jo nevienam tādu lohatronu vairāk nevajadzēs!Principā ja kāds sāks pirmais rakt ar superdatoru, tad pirmajā momentā savāks miljardus,atpelnīs savus ieguldījumus tehnoloģijā, un pirmais arī notīsies no šitās shēmas kas pēc būtības neko neražo nekādu pievienoto vērtību!!   Superdators šajā spēlē būs principā viltotās naudas drukāšanas mašīna  jo izjauks un likvidēs coinu pamatprincipu saknē!!!

Anonīms
Wilnis 27.06.18 23:49
4
1

atbildot uz Arnis 2 komentāru " Lai par finansu noziegumu liktu cilvēku cietu... "

Likums,un likumi jau ir tikai kādā cilvēces laikposmā iedomātā kārtība, pēc kā tiek organizēta cilvēces atīstība.  Piemēram Antīkajā Grieķijā pedofilija bija likumu robežās un pat obligāta likumiskā sabiedrības norma!   Ja kas  Antīkajā Grieķijā bija lielāka demokrātija, nekā tagad. Ja 50% balstiesīgo nobalsoja, ka kādam  grēkāzim jātaisa nāvessods, tad  grēkāzis pats varēja izvēlēties savu sodu...teiksim vai nu nāvessods,vai  atmaksā skādi, vai pats izvŗelās sodu atbilstoši savam nodarījumam....teiksim gadu mucā sēdēt, vai uzkāpt kalnā un gadu nenākt lejā,   vai nesaņem nekādu sodu ja pats izdomā, ka nav soda cienīgs!!   !     Konkrētākā demokrātija bija Demokrātijas  dzimtenē Antīkajā grieķijā!   Tāpat sodi visādi bijuši ka galvas grieza, un uz stabiem sēdināja.Kurši Vikingus uz stabiem sēdināja, un gadiem Vikingu galvas kaltēja par sodu nākamajiem, kas brauks uz Kuršu zemi meičas zagt un siļķi zvejot!!      Likumi jau ir tikai sabiedrības orentieris pie kādām vērtībām jāpieturās....   B-Coini uc Coini   vienā reizē visi būs ārpus likuma, jo sabiedrība to nepieļaus, viena iemesla pēc.....LAi sabiedrība normāli funcionētu, jābūt kontrolei, ja kontrole pazūd, tā nav progresīva sabiedrība, bet truli vadāms aitu bars!!      Kur ir fīča šajā, tur, ka nekad kopš cilvēce pastāv, Cilvēce nevar pastāvēt kā vienots kopums uz anarhistiskiem principiem....tā ir civilizācijas pašnāvība kopumā kā sugai!!!    Cilvēks ir sociāla būtne, un spēj pastāvēt tikai uz sociālajiem kopā pastāvēšanas principiem....savādāk ir katrs par sevi ..un izmiršana kā sugai!!!   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 26.06.18 12:05
3
0

atbildot uz Arnis 2 komentāru " 1. Dzelži tev nav vajadzīgi, savu BTC saturu... "

Vienā dienā "governmenti" var pateikt, ka kriptovalūtas ir nelegālas, jo nav izkontrolējamas, un savus gudros baitus varēsi aizvākt ar gārbidžkolektoru Man arī gribētos pasauli, kur man nav jāatskaitās par saviem darījumiem, bet, kā redzam, tad kontrole visos līmeņos tikai pieaug. Drīz pienāks kārta arī kriptovalūtām. Ir jārada nevis dzelžaini aizliegumi un kontroles mehānismi pret spekulācijām, bet sistēma, lai spekulēt gluži vienkārši nebūtu izdevīgi. Bet tas jau ir cits stāsts...

 

Arnis 2 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Arnis 2 21.06.18 22:52
3
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Arni... Nu ko tu kul tukšus salmus... Nevien... "

Nevaru saprast, tu lasīt nemāki vai kā, nekur neesmu uzrakstījis nevienu no taviem apgalvojumiem. Nedomāju, ka BTC jebkad aizstās monetāro politiku, vienīgais, kas BTC varētu panākt masveidīgu izmantošanu ir skaidras naudas izņemšana no apgrozības. 

Lai gan noslēpumainais Satoshi Nakamato līdz pat šodienai nav pārdevis nevienu pašu satoshi un viņa vīzija bija tevis nosauktā utopija. Spekulanti ir tie, kas sačakarēja visu sfēru, bet tas nebūs noslēpums, ka mūsdienās spekulē ar visu, kas kustas un ko var iekustināt. 

Kas attiecās uz pārējiem shitcoiniem, tad tie vispār nav interesanti, tie ir kā izmēģinājuma platformas, lai BTC kodā integrētu atjauninājumus 99% no viņām visām izzudīs. 

Labi platformas paliks kās Stellar, Etheremum un Cardano, jo uz tām taisīs decentralizētus rīkus, piemēri; 

Microsoft ir izveoidojis nevis savu blokķēdi, bet gan ņem ārpakalpojumā Stellar panākot, ka viņu blokķēdes risinājumus izmanto tādi grandi kā VISA (uz blokķēdes glabā personu datus tokenu formātā), te būs vēl, vari palasīties. 

https://cryptovest.com/news/ibms-blockchain-used-by-400-companies/

Lūk Porsche ir noslēdzis vienošanos ar produktu, kas ir uz Ethereum bāzēts 

https://www.newsbtc.com/2018/03/01/porsche-becomes-first-auto-manufacturer-to-utilize-blockchain-technology-in-cars/

 

P.S. Domāju tu pats būtu priecīgāks, ja automašīnu nobraukums plus CSN tiktu ierakstīti blokķēdē, kuru praktiski nav iespējams viltot vai precīzāk, tas vienkārši neatmaksājās un fiziski nebūtu iespējams tik daudz tehnikas nopirkt, lai to paveiktu. 

1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ZeltrocisMedaļa Aspazija
  1laipnais@speles 12.10.18 10:29
2
0

kam ir lieka nauda, lai  

ere222 zxzxhzc avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Admins iesaka
  ere222 zxzxhzc 16.06.18 19:13
2
0

  

Arnis 2 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Arnis 2 26.06.18 23:46
1
0

atbildot uz kakasy komentāru " Vai tu lietosi kriptovalūtu, kad to pārkāpum... "

Finansu noziegumi nekad netiks pielīdzināti bērnu pornogrāfijai, Tev derētu pasekot EU vadlīnijām šajā jautājumā, EU pat nevēlās, lai finansu noziedznieki tiktu likti cietumā. Ja arī izstātos no EU, tad neticu, ka Latvija non;aktu līdz šādam solim. 

Nodokļus nemaksāt arī ir noziegums, bet mūsu vidū taču tādi ir daudzi. 

Kas attiecās uz tuvākajiem regulējumiem Latvijā, tad tiem arī sekoju līdzi un par aizliegumu vairs netiek runāts, par ko tiek runāts, kā efektīvāk iekasēt nodokļus no šīs industrijas un tam es piekrītu ir jābūt sakārtotam, jo pēc tagadējām regulām, man nepastāvīgu ienākumu gūšanai ir jāreģistrē saimnieciskā darbība, kas manuprāt nav labākais risinājums. Man labpatiktos, ja to pielīdzinātu kapitāla pieauguma nodoklim no vērtspapīriem. 

EU Centrālās bankas prezidents un Latvijas bankas pārstāvis ir atzinuši, ka kriptovalūtas ir uz palikšanu un ar tām jāmācās sadzīvot. 

Tikko ASV Securities and Exchange Commission atzina, ka BTC un ETH ir maksāšanas līdzeklis. 

Japāna, Austrālija un Baltkrievija, jau ir legalizējušas kriptovalūtas un pat pieņem nodokļu maksājumus kriptovalūtās. Šogad piemēram ir sekojusi Šveices pilsēta un vairāki štati USA. 

Tas, ko vēlas ierobežot ir anonīmās valūtas un tās visticamākais nevarēs tirgot biržās. 

P.S. Kas attiecas uz tavu jautājumu, ja aizliegs vai izmantošu, ja būs tāda vajadzība izmantošu tā pat šo to vajadzībai vienmēr glabāšu kādā Leger  vai paper wallet, visticamākais otrajā. 

BumbulītisRF avatars
Medaļa 2. gabaliņš no konkursaMedaļa IntelektuālisMedaļa Pyrathe
  BumbulītisRF 03.07.18 13:59
1
0

  

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  aris1188 11.07.18 13:29
1
0

Vēl neviens man nav atbildējis uz jautājumu - kas notiks tad kad kāds bitcoin sāks rakt ar superdatoru kuram būs 51% no visas kopējās rakšanas jaudas ? Superdatoru, kvantu datoru ēra tuvojās.

ottokaars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BetmensMedaļa Rainis
  ottokaars 19.06.18 19:57
1
0

atbildot uz Arnis 2 komentāru " 1. Dzelži tev nav vajadzīgi, savu BTC saturu... "

Arni... Nu ko tu kul tukšus salmus... Neviens neizgudroja BTC un nepūta burbuli, lai nodrošinātu pasaulei jaunu, jauku un skaistu norēķinu instrumentu...

Peņa... Liela nauda... $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$... Viss...

Kārtējā vecā "banānu republikas" afēra jaunā, DIGITĀLĀ noformējumā.

Kaut kādu kārtējo-HVZ-kādu-coinu jau drīz katrs skolnieks savā telefonā saprogrammēs- to jau tagad ir SIMTIEM... Drīz būs tūkstošiem- un nevienam vairs nevajadzēs...

  

 

Anonīms
Edd 16.06.18 22:32  
1
0
Still HODLing
MarC777 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  MarC777 06.07.18 23:08  
1
0
Ja Jums visiem butu BTC kaut vai 1000 jus visi butu priecigi, bet tagad tik skaudiba
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 27.06.18 11:20
0
0

atbildot uz Arnis 2 komentāru " Finansu noziegumi nekad netiks pielīdzināti b... "

"Finansu noziegumi nekad netiks pielīdzināti bērnu pornogrāfijai" - vai tad par abiem minētajiem nesēdina cietumā? Par kuru vairāk, par kuru mazāk, tās jau ir detaļas.

Kas attiecas uz politiku - es gan redzu, ka viss virzās uz arvienu lielāku kontroli un caurskatāmību, līdz ar ko pienāks kārta arī kriptovalūtām. Kāpēc tad man šobrīd kādam jāatskaitās, kur esmu ieguvis "neskaidras" izcelsmes finanšu līdzekļus? Ja neviens nav konstatējis zagšanas faktu, tad lai liek mieru, bet nē - ja nevaru uzrādīt izcelsmi, tātad esmu zadzis. Kāpēc lai līdzīgs liktenis nesekotu kriptovalūtām?

Tas gan vēl iespējams nenotiks tik drīz, jo politiķi un pietuvinātas personas paši ir ieintersēti šāda veida spekulācijās.

Arnis 2 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Arnis 2 29.06.18 12:28
0
0

atbildot uz vecais komentāru " Eu Arni.Tos linkus ko te iemeti never vaļā ... "

Izlabots.

Arnis 2 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Arnis 2 27.06.18 12:52
0
0

atbildot uz kakasy komentāru " "Finansu noziegumi nekad netiks pielīdzināti... "

Lai par finansu noziegumu liktu cilvēku cietumā viņam ir jāizdara nopietns kaitējums trešajai personai vai valstij un tad visticamākais tiks pie nopietna naudas soda tikai.

Bija tāda banka TKB latvijā, līdz apnika, ka tā atmazgā naudu, 150mio atmazgāja gada laikā, to pieķēra, sods 100k, vēlāk noņēma licenci, cietumā neviens nesēdēs.

Labi, katrs redz to, ko viņam izdevīgāk redzēt.