Mūsdienu sabiedrībā elektroierīces ir neatņemama dzīvas sastāvdaļa. Spraigais ikdienas ritms pieprasa tām būt ērti pieejamām jebkurā vietā kur mēs atrodamies. Teju ikviens no mums ir sajutis vilšanos beidzoties telefona baterijai visnepiemērotākajā brīdī. Iedomājieties sašutumu apstājoties mežā ar savu jauno elektroauto! Tehnaloģijas attīstās un šai problēmai ir rasts risinājums!
Baterija kas satur zelta nanodzīslas. Izmantojot zelta nanovadus, kas savā izmērā ir 1000 reizes plānāki par cilvēka matu, un nofiksēlot šos vadus speciālā elektrolītu želejā, Kalifornijas Universitātes studente ir izveidojusi nākotnes baterijas prototipu. Sī baterija spēj uzglabāt sevī ne tikai vairāk kā 10 reižu vairāk enerģijas, kā standarta litija baterijas, bet arī būtiski nezaudē savas īpašības ilgtermiņā. Ja mūsdienu litija baterijas jau pēc 2 -3 gadiem jūtami zaudē enerģiju, tad šī baterija labaratorijas testā pēc 200 000 uzlāžu bij zaudējusi vien 5% enerģijas. Šīs jaunās baterijas spēs aizvietot standarta litija baterijas bez papildus ierīcēm. Nebūs jāpērk jauns laptops, pietiks pasūtīt tam jauno bateriju.
Mūsdienās arvien lielāku tirgus daļu ieņem automašīnas ar daļēju vai pilnīgu elektro piedziņu. Lai arī ideja ir atbalstāma un "zaļa", tomēr bateriju īsā mūža dēļ šo auto izmaksas ilgtermiņā varētu viest problēmas. Iedomājaties elektroautomobiļus, kas ar vienu uzlādi spētu nobraukt 6000 km un darbotos vēl pēc 400 gadiem (protams ne uz Latvijas ceļiem).Šī tehnaloģija atšķirs jaunu lapu autobūves vēsturē.
Šobtīd tiek strādāts lai samazinātu baterijas izmaksas un padarītu to pieejamu sabiedrībai. Zinātnieki uzskata, ka līdzīgu efektu zeltam spētu nodrošināt arī krietni lētākais niķelis. Kā izrādās, viens no svarīgākajiem elementiem šīs baterijas uzbūvē ir tieši speciālā elektrolītu želeja, kas ieskauj nanovadus.