Gadu gaidā ir veikti daudzi zinātniskie atklājumi un katrs no tiem savā veidā ir mainījis pasauli kurā dzivojam. Apskatīsim dažus no tiem, kas izmainīja pasauli diezgan ievērojami.
Atklājumi, kas mainīja pasauli.16
Gravitācija.
Īzaks Ņūtons 1664. gadā atklāja gravitācijas likumu.Ņūtons atklāja, ka visi ķermeņi savtarpēji pievelkās ar spēku, kas proporcionāls ķermeņu masām un apgriezti proporcionāls to savstarpējā attāluma kvadrātam. Runā, Nūtons par gravitāciju iedomājās tad, kad sēdēja zem ābeles un viņam blakus nokrita ābols.
Luijs Pastērs
Līdz ar Luija Pastēra atklājumiem cilvēce uzzināja, kas ir atbildīgs par slimību izraisīšanu. 1860. gadā Luijs atklāja, ka slimību izcelsme meklējama mikroorganismos, ko nosauca par baktērijām. Viņš arī atklāja, ka tās var nogalināt ar siltumu vai sterilizējot. Pēc šī atklājuma ārsti uzzināja, ka ir svarīgi mazgāt savas rokas un medicīnas instrumentus. Šādi tika izglābta dzīvība miljoniem cilvēku.
Relativitātes teorija.
Alberts Einšteins 1905. gadā formulēja savu relativitātes teoriju. Einšteins apgalvoja, ka gaismas ātrums vienmēr ir nemainīgs 300,000 kilometeri sekundē neatkarīgi no tā kā persona vai lieta virzās prom vai uz to. Šī teorija mūsdienās ir pilnveidota un kalpo par pamatu lielai daļai mūsdienu zinātnes.
Penicilīna atklāšana.
1928. gadā Aleksandrs Flemings pirmo reizi no pelējumasenītes ieguva penicilīnu, bez kura nav iedomājama mūsdienu medicīnas pasaule. Šīs atibiotikas nomāc infekcijas baktērijas. Īpaši pieprasīts penicilīns kļuva otrā pasaules kara laikā, kad tika uzsākta tā rupnieciskā ražošana, jo frontē ievainotajiem karavīriem šīs antibiotikas glāba dzīvības.
Rentgenstari.
Rentgenstarus 1895. gadā atklāja vācu fiziķis Villjams Rentgens. Kopš tā laika ir izstrādātas daudzas drošības sistēmas, kas rentgenstarus padara drošākus cilvēkiem. Bez rentgene nav iedomājamas daudzas no mūsdienu medicīnas jomām.
Radioaktivitāte.
1897. gadā Marija Kirī un viņas vīrs Pjērs sāka pētīt " urāna starus''. Vēlāk viņi atklāja uranītu, kas ražo vairāk radioaktivitāti nekā urāns. Talākajos pētijumos viņi ieguva arī poloniju un radiju. Vienkārši sakot viņi atklāja atomu kodolu sabrukšanas procesu, kura rezultātā tie pārvēršas kāda cita ķīmiskā elementa vai tā paša elementa izotopa atomu kodolos. Pateicoties šiem atklājumiem cilvēki vēlāk izgudroja atombumba, kas ir nāvējošākais ierocis uz planētas.
Tektonisko plātņu atklāšana un kustība.
1920. gadā Alfrēds Vageners pirmo reizi izvirzīja teoriju, ka Zemes garoza kustas tieši tektonisko plātņu kustības rezultātā. Toreiz viņa teorija tika noliegta, līdz atkal atdzima 1960 gadā, kad cilvēki beidzot saprata, ka zeme pa kuru staigājam kustās pa mūsu planētas virsmu. Tagad daudz vieglāk var izskaidrot tādas parādības kā zemestrīces, vulkānu izvirdumi un jaunu kalnu un salu veidošanos.
Elektrība.
1821. un 1831. Maikls Faradejs veica divus atklājumus, kas ir pilnībā izmainījuši pasauli kurā mēs dzīvojam pašlaik. Viņš ir pirmais cilvēks, kas izstrādājis elektrisko motoru un elektrisko ģenerātoru. Līdz mūsdienām viņa atklājumi protams ir būtiski uzlaboti un paldies Maiklam var teikt visi mūsdienu lielākie elektroenerģijas un elektropreču ražotāji.