Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
507

Kosmoss ir pilns briesmu. Šajā rakstā par 7 reālākajiem asteroīdiem, kuri varētu ietriekties mūsu planētā un izraisīt mūsu civilizācijas un visu pārējo dzīvo radību izmiršanu.

Hjakutakes komēta Scaronī... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
1.

Hjakutakes komēta. Šī komēta 1996.gadā palidoja garām Zemei vien 9,3 miljonu jūdžu attālumā. To pazīst arī kā 1996.gada Lielo komētu. Tā pietuvojās tik tuvu, ka to varēja redzēt ar neapbruņotu aci. Tās diametrs bija 2,6 jūdzes un tai arī bija garākā aste kāda jebkad novērota aiz komētas. Šī komēta bija dīvaina ar to, ka tā izstaroja rentgenstarus, kurus izraisīja kautkāda dīvaina reakcija starp saules vējiem un tās atomiem. Ja šī komēta būtu nedaudz mainījusi kursu, tā ietriektos Zemē un izraisītu masu izmiršanu.

2014YB35 Asteroīds 2014YB35... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
2.

2014-YB35. Asteroīds 2014-YB35 ir maza kalna lielumā un tas tikai par mata tiesu netrāpīja Zemei. Tas notika 2015.gada Martā, kad šis asteroīds palidoja garām mūsu planētai vien nekomfortablo 4 miljonu jūdžu attālumā. Šis, tāpat kā daudzi citi asteroīdi , lido pa savu riņķveida orbītu. Tas nozīmē, ka tas atgriezīsies, atkal un atkal. Un nākamreiz tas pietuvosies vēl tuvāk. Zinātnieki izrēķinājuši, ka nākamreiz tas Zemei pietuvosies 2033.gadā un tad tas būs vien 3 miljonu jūdžu attālumā. Ja kaut kas to pavirzītu tuvāk Zemei, tas ietriecoties spētu iznīcināt veselu valsti, un tas ir tikai labākajā gadījumā.

Asteroīds 86666 Scaronis... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
3.

Asteroīds 86666. Šis asteroīds palidoja garām Zemei 15 miljonu jūdžu attālumā. Tā diametrs ir pusotra jūdze, kas nozīmē, ka ja tas ietriektos Zemē, notiktu globāla kataklizma. Jau atkal, tas palidoja garām drošā attālumā, tomēr ja kaut kas pamainītu tā orbītu, tas ietriektos Zemē. Šis asteroīds Zemei palidoja garām 2015.gada oktobrī. Šo asteroīdu pirms 16 gadiem atklāja Arizonas Universitātes studenti.

1950 DA No visiem... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
4.

1950 DA. No visiem asteroīdiem tieši šim esot lielākā iespējamība trāpīt Zemei. Tā diametrs ir 1 kilometrs, un NASA zinātnieki par šo asteroīdu satraucas jau vairākus gadus. Reiz tam tika dota 2% iespējamība trāpīt Zemei, un tas ir daudz. Kopš tā laika, zinātnieki ir veikuši vairākus aprēķinus un tagad atzīst, ka tam ir daudz mazāka iespēja trāpīt mūsu planētai nekā viņi agrāk uzskatīja, bet risks joprojām pastāv un tas ir viens no bīstamākajiem asteroīdiem mūsu planētai. Viens no iemesliem tam ir fakts, ka tas tuvojoties Zemei izlidos cauri asteroīdu joslai. Tas nozīmē, ka tas var atsisties pret citiem asteroīdiem un nonākt tiešā sadursmes ceļā ar Zemi. Labās ziņas? Tiek prognozēts, ka tas Zemei pietuvosies 2880.gadā, tā kā neviens no mums to nepieredzēs. Kas to lai zina, varbūt mūsu pēcnācēji izdomās veidu kā to apturēt.

Apophis Scaronis asteroīds... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
5.

Apophis. Šis asteroīds tika nosaukts seno Ēģiptiešu mitoloģiskā dēmona vārdā, un NASA ir nobažījušies, ka šis "dēmona asteroīds" varētu iznīcināt mūsu civilizāciju. Kad viņi pirmoreiz to atklāja, tam tika dota 3% iespējamība trāpīt Zemei. Tas bija 2004.gadā, un paredzams, ka šis asteroīds palidos garām Zemei 2029.gadā. Pastāv reāla iespējamība, ka Apophis varētu iet cauri 400 m platam gravitācijas "atslēgas caurumam", kas nodrošinātu asteroīda sadursmi ar Zemi 2036. gadā. Šis asteroīds uzstādīja rekordu sasniedzot augstāko iespējamību no visiem asteroīdiem trāpīt Zemei, Turīnas skalā tas sasniedza 4.līmeni. Pēc dažiem uzlabotiem aprēķiniem, NASA tagad apgalvo, ka tam vajadzētu palidot mums garām 14 līdz 35 miljonu jūdžu attālumā.

Devītā planēta Devītā... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
6.

Devītā planēta. Devītā planēta jeb Planēta X, ir viens no lielākajiem Saules sistēmas noslēpumiem. Lai kas tā arī būtu, Zeme kādu dienu varētu ar to sadurties. Pastāv teorijas, ka Devītā planēta pagātnē jau piedzīvojusi vairākas sadursmes ar Zemi, un ka Mēness ir gabals no Devītās planētas, kas atdalījās kad tā pēdējoreiz trāpīja Zemei. Tās eksistence ir tikai teorija. Jebkas konkrētā Saules sistēmas reģionā tiek vilkts uz kaut ko ar milzīgu gravitācijas pievilkšanos, un liela planēta kā Devītā planēta varētu būt tā, kas velk pie sevis. Dīvaini ir tas, ka ik pēc 26-27 miljoniem gadu, gandrīz visa dzīvība uz Zemes iet bojā. Pastāv teorija, ka šīs izmiršanas izraisa sadursme ar pašu Devīto planētu, vai arī Devītās planētas iešana cauri Koipera joslai, kas Zemes virzienā triec ledainos asteroīdus.

Bennu Scaronis asteroīds ko... Autors: Testu vecis Asteroīdi, kas varētu iznīcināt dzīvību uz Zemes
7.

Bennu. Šis asteroīds, ko pazīst kā "Bennu", ir tik bīstams, ka NASA plāno uz tā virsmas nosēdināt robotus, lai izpētītu asteroīdu, kurš viņuprāt varētu mūs visus iznīcināt. Tas ir apmēram Eifeļu torņa lielumā. Tas varētu mums trāpīt 2169. vai 2199.gadā. Tas ir viens no mazākajiem Zemi apraudošajiem asteroīdiem, tomēr, ja tas mums trāpītu, sekas nebūtu patīkamas.

3
507
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [26]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 12.09.16 08:51
19
0

patīk jau viņiem visu dramatizēt. 2.6 jūdzes liels akmens palido garām 9.3 miljonu jūdzes attālumā.

Pamodiniet mani, kad šie skaitļi būs vismaz tūkstošos, jo tagad ir apmēram tā, kā futbola laukumā noliktam zirnim no tribīnēm trāpīt ar citu zirni

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.09.16 02:03
13
0

Maalaaciis pi*arsooniņ vēlviens foršs raksts  

Sinidact avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  Sinidact 07.11.16 01:03
9
0

Tātad, zinātnieki var izrēķināt, uzzināt, utt., par to, kas var notikt ar zemi pēc vairākiem simtiem gadu, bet dažreiz viņi pat nevar pateikt pareizu rītdienas laikapstākļus.

Nice. =)

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 12.09.16 14:46
6
0

atbildot uz parastaislatvietis komentāru " Tie diametri tādi smieklīgi. Pat Kima k... "

smieklīgi?

Iztēlojies akmeni ar izmēriem 100m x 100m x 100m. Tad iztēlojies, ka tāds akmens lido ar ātrumu 50 kilometri sekundē. Un tad iztēlojies, kas notiek, kad tāds "niecīgs" akmens ietriecas zemē!

Ja esi kaut nedaudz draugos ar matemātiku, vari viegli sarēķināt kāda kinētiskā enerģija piemīt šādam akmenim un kur tā visa paliek pēc ietriekšanās, man, laikam, nav jāstāsta.

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Patīk komentārs
  Fēlikss Edmunda dēls 28.05.17 10:30
2
0

 Cilvēks ātrāk nahrenizēs Zemi nekā šie objekti

parastaislatvietis avatars
Medaļa JubilārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Trumpe
  parastaislatvietis 12.09.16 11:45
3
1

Tie diametri tādi smieklīgi. Pat Kima korejas raķetes tos varētu pašķaidīt. 

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 12.09.16 15:01
2
0

atbildot uz ŽanisReno komentāru " patīk jau viņiem visu dramatizēt. 2.6 j... " varbūtība 0.001% ir ļoti liela varbūtība, ja iet runa par civilizācijas beigām.

ernestsmalejs avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Ped(r)otrollisMedaļa Admins iesaka
  ernestsmalejs 28.05.17 09:24  
1
0
Apofiss palidos garām, bet 9.planēta ir zemes sastāvdaļa
Kaugers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Kaugers 07.11.16 19:20  
1
0
atbildot uz Sinidact komentāru " Tātad, zinātnieki var izrēķināt, uzzinā... "Arī fakts :O
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 13.09.16 13:06
1
0

atbildot uz parastaislatvietis komentāru " nebur drāmu, neskatis uz kaut kādām pirmatnēj... "

Šis jau izklausās pēc tumsonības no tavas puses Var redzēt, ka esi tālu no realitātes!

1) Palasi, cik daudz un cik jaudīgas bumbas ir testētas

2) Palasi, cik un kādas bumbas ir kodolvalstu arsenālos

3) Apzinies, ka NEVIENS kodoltests, kas izmaksā miljonus, nav noticis bez smalkas zinātniskās līdzdalības un kaudzēm aprēķinu, kādi tev pat murgos nerādas.

4) Un vēlreiz atkārtoju mazo aritmētiku - sarēķini, kāda enerģija piemīt šādam "niecīgam" asteorīdam un kāda pasaulē jaudīgākai testētai bumbai. Būsi visai šokēts par rezultātiem. Objekta kinētisko enerģiju būtu jāvar aprēķinat katram skolēnam.

Tavaiesauka avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Tavaiesauka 16.09.16 12:23
1
1

atbildot uz parastaislatvietis komentāru " Tie diametri tādi smieklīgi. Pat Kima k... " Tak izlasi par to meteorītu, kas iznīcināja pasauli 1dienas laikā. 10km diametrā - izveidoja gandrīz 180km lielu un 20km dziļu krāteri. Ietriecoties sākās ķedes reakcija ar cunami, kuram atgriežoties trieciena vietā izveidojās vēl 4x augstāki viļni. Pelni pārklāja visu atmosfēru iznīcinot pēdējos izdzīvojušos. Tas vēl tad, kad nekā izņemot dzīvniekus nebija...  Tagad tāds 1km akmentiņš izdarītu savu lietu trāpot pareizajā vietā, ja trāpīs ja izbīdīs zemes plātnes, būs i cunami i neredzētas zemestrīces.

 

Un tā asteroīda spēks bij vienu miliardu lielāks nekā ātombumbas spēks.... viela pārdomām.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 13.09.16 09:58
0
0

atbildot uz parastaislatvietis komentāru " Joprojām smieklīgi, jurķel. Padomā loģiski ko... " iztēlojies jau minēto akmeni un iztēlojies, ka tam blakus uzspridzina jaudīgu atombumbu. akmenim, visdrīzāk, apkusīs ārējā daļa, bet nekāda ziņā to nesašķaidīs gabalos. tad jau atombumbai arī zemes virskārtā vajadzētu atstāt vairākus simtus metru dziļu krāteri. iesaku tev vairāk pastudēt fiziku.

Banančiks00 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Banančiks00 29.09.18 18:52  
0
0
Sekas ‘nebūtu patīkamas’ mums visiem būtu kirdikt kādas tur vēl sekas
Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 28.05.17 11:15
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Tas ir ļoti tuvu... Zemes gravitācijas lauks da... " Tas nemaina faktu, ka cilvēcei ir raķešu tehnoloģijas kas būs daudz attīstītākas jau tajā laikā kad ir paredzētas šīs sadursmes.. Pietiek tikai aprēķināt pēc meteorīta KM/h , kad tas aptuveni nonāks visoptimālākajā attālumā, kurā izšaujot raķeti ar karagalviņu būtu vislielākāis efekts no tā sadalīšanas daudz mazākās daļiņās...

Tad kad šis dažus kilometrus 'lielais' objekts būtu sadalījies dažus metrus mazākās kripatiņās tad 80% no tām neitralizētu zemes atmosfēras sadedzinot un tās dažas kripatiņas, kas tomēr izkristu cauri izdarīt nelielus kaitējumus un varbūt vispār nokristu kādas neapdzīvotās teritorijās..

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 28.05.17 11:12
0
0

Da labi, kautkādi dažu kilometru lieli asteroīdi vai maksimums mazliet lielāki par vidusmēra apskates objektu, labi, ātri lidojoši ķermeņi ir ar daudz lielāku iznīcības jaudu nekā var iedomāties, bet mēs nedzīvojam 19. gadsimtā un līdz tam laikam, kad ir paredzēts, ka šie radījumi varētu ietriekties mūsu atmosfērā cilvēcei vajadzētu būt jau daudz attīstītākam balistiskajām tehnoloģijām.. Pietiek izmantot kaut vai līdzīgu prototipu kā parastajai kosmosa raķetei, kas traucās pa tiešo vertikāli ārā no atmosfēras, pielikt dažus tritilus TNT vai jebkādas citas sprāgstvielas, kas ir pietiekami spēcīgas lai sašķeltu tos daudzos mazos gabaliņos un tad atliek tikai skatīties kā daļiņas sadeg zemes atmosfērā un viss ... Es nesaprotu no kā te jābaidās..

motorwalwes avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 28.05.17 08:33
0
0

Visus viņus Zemē!

exkluzīvais avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa MaģistrantsMedaļa Aģents 0/7
  exkluzīvais 28.05.17 06:51
0
0

Nepieredzēsim, bet nu interesanti palasīt.

parastaislatvietis avatars
Medaļa JubilārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Trumpe
  parastaislatvietis 13.09.16 11:21
0
0

atbildot uz jurikz komentāru " iztēlojies jau minēto akmeni un iztēlojies, k... " nebur drāmu, neskatis uz kaut kādām pirmatnējām bumbām kuras uzmeta japāņiem, neviens jau nav testējis tos kodolieručus maksimālajā jaudā un palaižot tādas vairākas uz tāda 1km kluci...padomā. Un galvanais mērķis jau būtu viņu nobīdīt. gan jau kkur internetā ir kādas simulācijas kas un kā varētu notikt.

Kaugers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Kaugers 06.11.16 21:49  
0
0
Gudri būtu šaut pa meteoru , ja viņš sadalīsies sīkāk un sekas būs lielākas..Vienīgi , ja nodegs...
Kaugers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Kaugers 06.11.16 21:45  
0
0
atbildot uz Suņukīte komentāru " Un jūs ticat "Kāpēc ne?