local-stats-pixel

Amazon veikalā varētu norēķināties, izmantojot savu "selfie"0

 14  0

Amazon ir iesniedzis patenta pieteikumu par tehnoloģiju, kas ļautu lietotājiem samaksāt par pirkumiem, izmantojot pašportretus jeb selfie. Patenta pieteikums ir par attēlu analīzes tehnoloģiju lietotāja autentifikācijai.

Jaunās tehnoloģijas būtība ir tāda, ka procesa laikā tiek identificēts lietotājs un pārbaudīts, ka lietotājs, kurš pieprasa darījumu, ir dzīvs cilvēks. Tiek identificēta attēla informācija, kura tiek apstrādāta, izmantojot sejas atpazīšanu.

Amazon skaidro, ka lietotāja autentifikācija darbosies, pārbaudot, ka attēls vai video ir dzīvam cilvēkam, izmantojot vienu vai vairākas "cilvēka pārbaudes" procesus. Ierīce nekavējoties lietotājam liks veikt konkrētu darbību, piemēram, veicot noteiktu roku žestu vai piemiegt ar kreiso aci, lai apstiprinātu darījumu.

Tehnoloģija arī ir paredzēta, lai noteiktu atšķirību starp dzīva cilvēka tēlu un tēlu personai ar divdimensiju foto. Tas tiks noteikts ar dažādiem sensoriem.

Tehnoloģija būtībā varētu aizstāt nepieciešamību atcerēties un iegaumēt paroles. Paroles jau vēsturiski lielai daļai cilvēku ir bijis grūti atcerēties un viegli nozagt.

Izmantotie avoti:
http://datuve.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 0

0/2000