Sveiki spoki!
Mātei dabai arī patīk spēlēties ar dabu, radīt brīnumus. Šajā rakstā jūs redzēsiet fenomenālus dabas brīnumus kas tik tiešām ir patiesi!
Sveiki spoki!
Mātei dabai arī patīk spēlēties ar dabu, radīt brīnumus. Šajā rakstā jūs redzēsiet fenomenālus dabas brīnumus kas tik tiešām ir patiesi!
Lielie caurumi, jeb kritenes.
Tā ir viena no baisākajām pasaules dabas parādībām. Laika gaitā ūdens izgrauž/samazina augsni zem planētas garozas un dažos gadījumos šādās vietās pēkšņi iebrūk zeme, radot milzu caurumu. Lielākā daļa šādu kriteņu veidojušās neskartas dabas radītā ceļā, taču ir arī tādas, kas ir radušās pēc cilvēku iejaukšanās.
Penitentes.
Nosaukumu guvuši pateicoties Ņūmeksikas mūkiem. Penitentes ir žilbinoši balti dabiski veidoti ledus akmņi, kas veidojas it kā no zemes, slienot uz augšu – pret sauli – smailus pīķus. Lielā augstumā tie ir sastopami arī garāki par cilvēka stāvu.
Lēcveidīgie mākoņi.
Tas ir liels masu mākonis ar spēcīgu iekšējo pacēlumu. Visbiežāk tie veidojas virs lielām augstienēm, piemēram, kalnu virsotnēs, vēlāk, vējam paātrinoties, tos aizpūš tālāk, tāpēc ļoti interesanti izskatās, ja debesīs pamani šādu “objektu”.
Gaismas stabi.
Tie ir kā mistiskas gaismas kolonnas debesīs, kas radušās bez redzama gaismas avota. Zinātnieki skaidrojuši vairākos veidos, taču pie vienota kopsaucēja nonākuši visi vienbalsīgi nav. Vieni uzskata, ka gaismas stabi veidojas kaut kādā veidā atspīdot no saules, citi saka, ka šo spīdumu rada ledus kristāli, vēl daži apgalvo, ka tas nudien neesot nekas pārdabisks, vien pareizajā vietā un laikā uzspīdinātas gaismas. Lai nu kā, fotogrāfijās, iespējams, to var apšaubīt kā dabas brīnumu, taču cilvēki, kuri redzējuši gaismas stabus klātienē, vairs nemaz nav tik skeptiski.
Saules sunīši.
Līdzīgi kā gaismas stabi, šī parādība patiešām veidojas no tā, ka gaisma iet caur kristāliem. Īpašas formas kristāli atkarībā no savas atrašanās vietas var izveidot šādu skatu. Tie it kā atstaro sauli, veidojot apli vai divas it kā saules apspīdētas daļas. Parasti saules sunīši ir abās pusēs, ļoti reti novērojams, kad tas būtu tikai viens.
Uguns virpulis.
Pazīstami arī pēc nosaukuma uguns velns vai uguns tornado, kas parādās vietās, kur notiek, vai tikko noticis ugunsgrēks. Tie rodas kā augsti stabi un to veidošanos ietekmē klimatiskie apstākļi. Ir bijušu gadījumi, kad uguns virpuļi rodas zemestrīces vai negaisa rezultātā, un šī parādība ir neticami bīstama, kā arī grūti apslāpējama. Ir pieredzēti pat pusotru kilometru (!) augsti virpuļi, kas pārvietojas ar ātrumu pat 160 (!) kilometri stundā.
Oranžs mēness.
Šo fenomenālo dabas parādību gan ir redzējusi lielākā daļa cilvēku, visticamāk, ka arī tev ir paveicies. Šī krāsa rodas, kad mēness atrodas zemāk par horizontu. Vai kādreiz, uz to skatoties, biji iedomājusies, ka šajā brīdī aplūko vienreizēju un unikālu dabas fenomenu?
Ļoti izglītojoši ! Es vismaz nezināju, ka ir tādi lēcveidīgie mākoņi un uguns virpulis. Turpini taisīt, labs darbs kas padarīts
Par 7. Hmmm, nu tad paskaidrojiet man sīkā, kā ir iespējams redzēt to kas atrodas zem horizonta?!