local-stats-pixel

5G drīzumā aizstās 4G tehnoloģiju13

 59  2

Ir pagājis nedaudz vairāk kā pieci gadi, kopš mēs izmantojam 4G interneta tehnoloģiju, taču pa šo laiku kompānijas nesēž, rokas klēpī salikušas, un jau kādu laiku strādā pie nākamās paaudzes interneta tehnoloģijas - 5G. Ir zināms, ka jaunākā paaudzes interneta tehnoloģija būs krietni ātrāka, gudrāka, un patērēs mazāk enerģijas nekā tās priekštecis 4G, kā arī 5G piedāvās dažādus jaunus sīkrīkus. 5G ļaus klientiem viedtālruņus padarīt ātrākus un ar lielākām iespējām, pieslēdzoties citām viedierīcēm.

5G pavēršas milzīgs potenciāls, kas varētu stipri pārspēt 4G interneta tehnoloģiju, tādējādi kompānijas, kas ir iesaistītas šīs tehnoloģijas veidošanā, cenšas to izstrādāt vislabākajā kvalitātē. Proti, 5G iespējams piedāvās aptuveni 40 reižu lielāku ātrumu nekā to nodrošina mūsdienu 4G, turklāt tā būtu pietiekami ātra, lai klientiem telefonā un citās ierīcēs nodrošinātu 8K izšķirtspēju 3-D video formātā nieka 6 sekundēs (uz 4G tas ir iespējams vien 6 minūtēs).

"Nokia" kompānija (viena no 5G veidotājiem) tic, ka 5G tehnoloģija ļaus izbaudīt patiesu interneta ātrumu visai pasaulei ar 100 megabitiem sekundē - tas ir aptuveni četri reizi ātrāk par 4G zibenīgo ātrumu.

Kad tad 5G varētu piedzīvot dienas gaismu? Pagaidām nav īsti skaidrs, taču ir zināms, ka 5G eksperimentēs 2018.gadā Dienvidkorejā - laikā, kad notiks Ziemas Olimpiskās spēles, bet par masveida pieejamību - ap 2020.gadu. Savukārt "Yet Verizon", kas arī strādā pie 5G tehnoloģijas mērķē šo produktu ieviest globālā tirgū jau 2017. gadā.

Lai vai kā, tas viss ir uz papīra un realitāte droši vien izrādīsies citāda. Tas, ka 5G nav vairs aiz kalniem, tas ir skaidrs. Bet vēl ir daudz darāmā un iespējamu sarežģījumu, lai 5G tehnoloģiju vispār varētu ieviest mobilajos telefonos, kā vienu no piemēriem - mūsdienu mobilie telefoni spēj pārraidīt signālu diapazonā no 700 MHz (megahercs - procesu frekvences mērvienība) līdz 3500 MHz, ņemot vērā, ka vairāki bezvadu uzņēmumi testē 5G caur 73000 MHz augstām frekvencēm. Problēmu ir daudz, kā jau jebkurā jaunā projektā, un tikai laiks rādīs, kā tās tiks apietas un kā solījumi tiks pildīti.

Izmantotie avoti:
http://Datuve.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 13

0/2000

Varēja vispirms, visā valsts teritōrijā, nodrošināt, vismaz, 3G tīklu, jo vēl ir ļoti daudz "aklo zonu" kur netiek piedāvāts nekāds internets!

 15  0 atbildēt

Es nezinu kam būtu jānotiek, lai man būtu tik ātrs internets kā sola visas tās operātoru kompānijas.

Lai kur es arī nedzīvotu, kojās vai mājās, tādi brīnumi nenotiek nekur! emotion 

 8  0 atbildēt

Nez kā viņi taisās izlaist tādu atrumu cauri torņiem?Ja tagad vakaros nokrīt(LMT) no 45Mbps līdz dažiem simtiem Kbps.Kāds tur vēl 5Gā emotion 

 7  0 atbildēt

Kur jūs šitos ciparus raujat, nezinu. Jā, no LMT varbūt naktī torņa tuvumā var arī dabūt ārā to ātrumu, bet manos laukos, kas nav nemaz nekāda baigā čuhņa, vissakarīgākais nets ir Bitei, stabili visi 10 mb uz 3G turās. Lieki piebilst, ka šeit 4G nepiedāvā neviens. Teorētiski ir pārklājums LMT, bet tas ir tikai izmantojams ar 50m mastu un antenu tā galā.

Tā kā, jā, katrā vietā savs operators var piedāvāt piemērotāko tieši man...

 3  0 atbildēt

Vēzim patiks.

 1  0 atbildēt

Kaut kā sevišķi neprasās

 0  0 atbildēt